Warsztaty o stresie w InviMed Poznań

Warsztaty „No stress” w InviMed Poznań, czyli jak lepiej zarządzać stresem w czasie leczenia

Czas się odstresować! W czwartek 20.02.2020 w godzinach 18:30-20:30 w klinice InviMed Poznań odbędzie się specjalne spotkanie psychoedukacyjne dla osób starających się o dziecko. Warsztaty „No stress, czyli jak lepiej zarządzać stresem w czasie leczenia” poprowadzi psycholog Agata Juruć. Liczba miejsc jest ograniczona – zapraszamy do zapisów! 

Klinika leczenia niepłodności InviMed Poznań, zaprasza do udziału w warsztatach „No stress, czyli jak lepiej zarządzać stresem w czasie leczenia”. Warsztaty odbędą się w czwartek 20 lutego w godzinach 18:30-20:30 w budynku kliniki przy ulicy Strzeleckiej 49 w Poznaniu. Wskazówki dojazdu znajdują się na stronie kliniki: InviMed Poznań.

Negatywny wpływ stresu na płodność

Stres oraz długo utrzymujące się napięcie emocjonalne są ważnymi czynnikami w trakcie procesu starania się o dziecko. Nieustanne przebywanie warunkach działania różnych bodźców stresogennych (stres zawodowy, stres życia codziennego, emocje i napięcie towarzyszące leczeniu) może wpływać negatywnie na możliwość zajścia w ciążę lub jej ewentualne donoszenie.

Liczne badania wskazują, że długotrwale utrzymujące się stany stresowe mogą prowadzić do hiperprolaktynemii (nadmiaru hormonu prolaktyny w surowicy krwi) w centralnym układzie nerwowym, co u kobiet może prowadzić do występowania zaburzeń seksualnych lub niepłodności. Z kolei u mężczyzn stres może być przyczyną nieprawidłowych wyników badania nasienia w zakresie objętości nasienia, ilości i stężenia plemników oraz ich ruchliwości.

Nie mamy wpływu na pojawienie się stresu, podobnie jak na wiele sytuacji w naszym życiu. Mamy jednak wpływ na to, jakie mamy nastawienie do danej sytuacji oraz na to, jak będziemy się z nią mierzyć. Przyjdź na warsztaty i naucz się radzić sobie ze stresem!

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach? 

Warsztaty organizowane przez klinikę InviMed Poznań oraz psycholog Agatę Juruć to niezwykła okazja, by zdobyć wiedzę i poznać narzędzia, które ułatwią trudną drogę ku Rodzicielstwu. Drogę pełną przeszkód, rozczarowań, a często również bólu i wyrzeczeń. Drogę, którą znają tylko Ci, którzy od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko. 

Dzięki warsztatowi poznasz odpowiedzi na następujące pytania:

  1. Czym jest stres i w jaki sposób oddziałuje na nasz organizm od strony fizjologicznej?
  2. Jaką rolę odgrywa stres w leczeniu zaburzeń płodności?
  3. W jaki sposób zmieniać nasze przekonania i podejście do różnych sytuacji stresogennych?
  4. Jakie strategie zmniejszają napięcie i pomagają w lepszym radzeniu sobie w trudnych sytuacjach?

Jak zapisać się na warsztaty „No stress”?

Osoby chętne do udziału w warsztatach prosimy o wysłanie zgłoszenia do prowadzącej spotkanie – psycholog Agaty Juruć na adres mailowy: agata.juruc@invimed.pl

Dowiedz się więcej o prowadzącej warsztaty – Agacie Juruć >>

Liczba miejsc jest ograniczona, warto zgłosić się jak najszybciej. Przy czym należy pamiętać, że pierwszeństwo udziału w warsztatach będą miały osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w podobnych wydarzeniach organizowanych przez klinikę. 

POLECAMY TAKŻE:

Konferencja – „Płodność. Strefa Specjalistycznej Wiedzy”

 


Redaktorka i korektorka językowa. Pisze od kiedy pamięta, a w międzyczasie zajmuje się tropieniem zagubionych przecinków i poprawianiem błędów ortograficznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *