Wiosenne początki – zacznij spełniać marzenie o rodzicielstwie

Spotkanie dla par starających się o dziecko w Klinice InviMed w Katowicach

W środę 17 kwietnia 2019 r. w klinice InviMed w Katowicach odbędzie się spotkanie pt. „Wiosenne początki”. Prelegentami będą starszy embriolog, kierownik laboratorium Robert Szachoń oraz embriolog Katarzyna Tatar, którzy opowiedzą leczącym niepłodność parom o swojej pracy, selekcji nasienia i skuteczności technik wspomaganego rozrodu. Dla wielu uczestników spotkania to może być dobry początek spełnienia marzeń o rodzicielstwie.

Wiosna przynosi ze sobą odrobinę optymizmu i nową nadzieję. To dobra okazja, by skupić się na początku drogi do rodzicielstwa. Dla wielu par, na początku była diagnostyka, leczenie, inseminacje, in vitro… a dopiero później ciąża zakończona szczęśliwym rozwiązaniem.

Znawcami dobrych początków w ramach technik wspomaganego rozrodu są mgr inż. Robert Szachoń oraz mgr Katarzyna Tatar. Na spotkaniu „Wiosenne początki” to właśnie oni będą przewodnikami po skomplikowanym świecie embriologii.

Wiosenne początki – zajdź w ciążę na wiosnę

Dla embriologów początkiem pracy, której celem będzie uzyskanie ciąży, jest badanie nasienia, które każda para powinna wykonać już na początku diagnostyki przyczyn niepłodności. Potem, w zależności od procedury, jest przygotowanie nasienia do inseminacji (IUI) lub selekcja plemników do in vitro (IVF). Następnie, w tym drugim przypadku – zapłodnienie in vitro (klasyczne IVF, ICSI, IMSI, PICSI, hbIMSI), hodowla zarodków, ocena zarodków, przygotowanie do transferu jednego lub dwóch najlepiej rokujących zarodków i witryfikacja pozostałych.

W przypadku leczenia niepłodności metodami zapłodnienia pozaustrojowego trudno jest być bliżej początku nowego życia niż embriolog. Dlatego też wiosenne początki w InviMed Katowice to pole ekspertyzy Roberta Szachonia – starszego embriologa i kierownika laboratorium oraz Katarzyny Tatar – embriologa.

Poznaj plan spotkania „Wiosenne początki” oraz zapisz się. Spotkanie jest bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona.

WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY na stronie >>> InviMed Katowice.

Oprócz cennej wiedzy, drobnych podarunków oraz smacznego poczęstunku, podczas spotkania będzie możliwość wylosowania zestawu ProFertil.

Źródło: InviMed

 

POLECAMY TAKŻE: Warsztaty dla niepłodnych „Obudź w sobie życie” w Krakowie. ZAPISY TRWAJĄ

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *