Dla Owsiaka nie ma znaczenia, czy dziecko jest z in vitro. WOŚP gra dla wszystkich

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 25! Tym razem fundacja będzie zbierała pieniądze dla dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz seniorów. Od początku WOŚP jest ponad podziałami politycznymi, światopoglądowymi czy religijnymi – bo godne życie i opieka medyczna to prawo każdego człowieka.

WOŚP – jedyna taka fundacja

Już od 25 lat Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozgrzewa nasz kraj każdej zimy. Podczas największej w Polsce zbiórki publicznej na ulicach miast można spotkać blisko 120 tys. wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze rozliczane później w krajowych i światowych sztabach. Podczas 24 finałów udało się zebrać łącznie 720 mln PLN. W każdym polskim szpitalu można znaleźć sprzęt opatrzony czerwonym serduszkiem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku WOŚP przeznaczy pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

– 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W niedzielę WOŚP gra dla dzieci i seniorów!

Borykając się z niepłodnością, doskonale zdajesz sobie sprawę, jak wielkie znaczenie ma każde dziecko. Bardzo często, także podczas ciąży, do których doszło poprzez zapłodnienie in vitro, z pomocy medycznej muszą korzystać kobiety w ciąży, a także wcześniaki, noworodki i niemowlaki. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze:

  • podczas 2  finału dla szpitali noworodkowych
  • podczas 7 finału dla ratowania życia noworodków
  • podczas 9 finału dla noworodków i niemowląt
  • podczas 10 finału dla ratowania życia dzieci z wadami wrodzonymi, a w szczególności leczenia operacyjnego noworodków i niemowląt
  • podczas 11 i 12 finału na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych
  • podczas 13 finału na nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii
  • podczas 20 finału: “Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.”

Fundacja WOŚP dba o najmłodszych już od chwili poczęcia. Tutaj możecie dokładnie sprawdzić, ile pieniędzy zostało zebranych podczas każdego finału, a także co zostało z nich zakupione: historia finałów.

Jak pomóc WOŚP?

Oczywiście przede wszystkim można wrzucić pieniądze do puszki. Jeśli nie macie gotówki, to niektórzy wolontariusze będą wyposażeni w terminale – będziecie mogli dokonać szybkiej płatności kartą. 

A ponadto:

  • Możesz wpłacić darowiznę na rzecz celu 25. Finału WOŚP, przekazując dowolną kwotę na konto bankowe Orkiestry – 90 1240 10 37 1111 0010 7046 7977
  • Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę na konto WOŚP, możesz to zrobić tu: KOD SWIFT PKO PPL PW, IBAN: PL 90 1240 1037 1111 0010 7046 7977 
  • Możesz wpłacić także przez stronę fundacji: wesprzyj on-line!
  • Obejrzyj teledysk, a PLAY przekaże za każde odtworzenie go pieniądze: chce obejrzeć teraz!
  • Licytuj na aukcjach WOŚP: licytuję!
  • Dodaj wpis na Instagramie i Twitterze z hashtagiem #MastercardGrazWOSP, a firma przekaże pieniądze za każdy wpis

Tutaj wszystkie sposoby wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: wspieram WOŚP!

Polecamy także:

12 postanowień na 12 miesięcy – te spełnisz wszystkie!

Warto walczyć do końca! Takiego finału historii Moniki nikt się nie spodziewał

PCOS i PCO często są mylone. Jaka jest między nimi różnica?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *