Poznań, 19.10.2019 "Obudź w sobie życie"

Wyjątkowa atmosfera na warsztatach „Obudź w sobie życie” w Poznaniu! Dziewczyny, macie moc!

Kolejna edycja warsztatów „Obudź w sobie życie” i kolejne wzruszenia, łzy i salwy śmiechu. 19 października 2019 r. w Poznaniu odbyło się spotkanie dedykowane kobietom starającym się o dziecko. W jednym miejscu zebrani zostali najlepsi specjaliści z zakresu medycyny rozrodu, 61 niepowtarzalnych kobiet i my, którzy wierzymy, że niepłodność można pokonać. To spotkanie było wspaniałe!

 61 cudownych kobiet i jeden wspólny cel: zostać mamą!

Poznańskie spotkanie obfitowało w dobrą energię. To wyczuwało się w powietrzu. Na sali zgromadziło się 61 kobiet, które dążą do tego samego – pragną zostać mamą. Skoro natura nieco im to utrudnia, to robią wszystko, aby dopomóc marzeniom.

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. (Św. Augustyn)

Uczestniczki warsztatów z pełnym zaangażowaniem brały udział w wykładach ginekologa i embriologa z Kliniki InviMed w Poznaniu. To, co odróżnia nasze warsztaty, to duża interaktywność na linii Specjaliści – Uczestniczki. Lekarze nie przychodzą aby, aby omówić dane zagadnienie, ale po to, by zaspokoić wątpliwości Uczestniczek, odpowiedzieć na pytania i skonsultować konkretny przypadek na ile pozwala formuła spotkania.

„Nasze spotkania są po to, aby kobiety otrzymały niezbędną wiedzę, która wskaże im dalszy kierunek leczenia. Ale też po to, by zyskały siłę i nadzieję do dalszej walki oraz mogły zbudować niepowtarzalne przyjaźnie z innymi kobietami w podobnej sytuacji.” mówi Sylwia Bentkowska, pomysłodawczyni i organizatorka warsztatów „Obudź w sobie życie”.

Najlepsi specjaliście w jednym miejscu. Holistyczne podejście do niepłodności

Od samego początku warsztaty „Obudź w sobie życie” kompleksowo podchodzą do problemu niepłodności. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że spójne i wielokierunkowe działania szybciej przybliżą do sukcesu, a leczenie niepłodności nie kończy się w gabinecie ginekologa.

Zarówno odpowiednia dieta, jak i aktywności fizyczna są niezmiernie ważne w poprawie płodności. Nie mniej niż zajęcie się swoją kondycją psychiczną – lata leczenia nierzadko odciskają piętno na samopoczuciu i relacjach damsko-męskich.

Dlatego na warsztaty zapraszamy grono specjalistów, którzy pomagają Uczestniczkom na różnych polach, bo tylko tak połączone działania mogą dać lepszy rezultat. Dziękujemy wspaniałym, zaangażowanym lekarzom z Kliniki InviMed w Poznaniu: dr n.med. Łukaszowi Sroce,  dr hab. n.med. Annie Olewicz-Gawlik, dr n med. Agacie Juruć, a także embriolog Joannie Kubackiej.

 

    

Część warsztatowa spotkania należała do coach Joanny Płuciennik – jak zawsze w sposób niezwykły budowała w Uczestniczkach wiarę we własne siły i pomaga odkurzyć pewność siebie i wolę walki.

O diecie dla płodności opowiedziała Paulina Górska, która uświadomiła Uczestniczki, jak ważne jest to, co ląduje na naszym talerzu.

„Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” (Hipokrates)

Zdjęcia USG, pozytywne testy – pokazujecie, że to ma sens!

„Po warsztatach dostaję zazwyczaj mnóstwo wiadomości z podziękowaniami, gratulacjami, dobrym słowem, ale – co mnie cieszy ogromnie – wiele jest także informacji o ciąży!

Przysyłacie zdjęcia testów ciążowych z dwiema kreskami, zdjęcia USG, a potem fotografie Waszych maluszków. Nieraz płakałam nad tymi zdjęciami. Wzruszenie staje wtedy w gardle i cieszę się, jakby to była moja wyczekana ciąża i mój pachnący bobas. Każda taka wiadomość to dla mnie wyraźny znak, że to, co robimy ma głęboki sens! I choć ciężko w to uwierzyć, to okazuje się, że to 8 godzin spotkania może zmienić w życiu wszystko.

Ale cieszę nie tylko, gdy powiadomicie mnie o ciąży. Uśmiecham się, gdy słyszę od Was, że w końcu wyjechałyście z mężem na romantyczny weekend, poszłyście na randkę, zrobiłyście coś dla siebie, zapisałyście się na taniec, fitness, psychoterapię… Wiem, jak ważne jest, aby dbać o swoją głowę, o relację z partnerem, o komfort psychiczny. Jak łatwo jest to wszystko stracić w pogoni za marzeniem o dziecku. Dlatego na warsztatach dbamy o Was kompleksowo – pomagając w leczeniu niepłodności i przypominając, jak ważne dla siebie powinniście być właśnie Wy! Mam wielką nadzieję, że to się nam udaje.” Sylwia Bentkowska 

 

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *