10 najlepszych świątecznych bajek dla dzieci [Netflix]

Co obejrzeć z dziećmi w święta?

Świąteczne bajki dla dzieci pozwolą Wam poczuć klimat świąt i leniwie spędzić długi zimowy wieczór. Co obejrzeć z dzieckiem na święta? Sprawdź propozycje najpiękniejszych bajek, z których większość dostępna jest na platformie Netflix.

Bajka dla dzieci o świętach to nie tylko czas spędzony przez telewizorem. Piękne filmy animowane to uczta dla oczu, ale też historia, która porusza dzieci, skłania do przemyśleń i stanowi pretekst do rozmowy na temat świąt i wielu innych istotnych tematów. 

„Pierwsza gwiazdka”

Film animowany dla dzieci opowiadający o narodzinach Jezusa, jednak w sposób nietypowy, bo z perspektywy zwierząt. Mały osiołek jest nieszczęśliwy i znudzony swoim życiem, a do zmiany namawia go przyjaciel biały gołąb. Zwierzęta nie tylko towarzyszą Maryi i Józefowi, ale mają bezpośredni wpływ na bieg wydarzeń. Wesoła, mądra bajka przybliżająca dzieciom historię narodzin Chrystusa. 

 

„Rudolf, czerwononosy Renifer”

Renifer Rudolf najbardziej na świecie marzy o dostaniu się do zaprzęgu Świętego Mikołaja. Z uwagi na swój nietypowy czerwony nos, który szczególnie świecie się w chwili uniesienia i silnych emocji, staje się obiektem drwin kolegów. Nierozumiany i wyszydzany ucieka w świat, gdzie poznaje przyjaciół, jednak wraca, gdy jego przyjaciółka znajdzie się w niebezpieczeństwie. Piękna, pouczająca baśń o tym, że odmienność nie tylko nie musi być gorsza, ale można ją przekuć w zaletę.  

“Scrooge: Opowieść wigilijna”

Musicalowa wersja historii Dickensa dostępna w serwisie Netflix. Ebenezer Scrooge to chciwy skąpiec uwielbiający pieniądze i nienawidzący świąt. Bardziej od ludzi ceni zasobny portfel, ale to zmieni się, gdy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzają go trzy duchy ukazujące mu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. 

„Elf. Rozśpiewane Święta”

Bajka dla całej rodziny, której głównym bohaterem jest uroczy, nieco roztargniony Elf Buddy. Jest dzielnym pomocnikiem Świętego Mikołaja, uwielbiającym śpiewać, bawić się i tworzyć zabawki. Po tym, jak dowiedział się, że nie jest prawdziwym Elfem, postanowił wyruszyć do Nowego Jorku, by odszukać swojego ojca. Rozśpiewana, urocza bajka spodoba się nie tylko najmłodszym członkom rodziny.  

„Renifer Niko ratuje Święta”

Rezolutny renifer Niko jest wychowywany tylko przez mamę, ponieważ jego tata jest jednym z członków Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. Gdy na renifery napada stado głodnych wilków, Niko postanawia udać się po pomoc do swojego niezwykłego taty. Towarzyszą mu Łasica Wilma i Wiewiór Julius, a przyjaciół spotka wiele niebezpiecznych przygód.

„Renifer Niko ratuje brata”

W życiu małego renifera Niko wiele się zmienia, odkąd jego mama poznała nowego chłopaka i planuje go poślubić. Święta spędzają wraz z towarzyszem mamy i jego psotnym synem oraz przyjaciółmi Niko – sprytną łasicą Wilmą oraz najmądrzejszym wiewiórem świata Juliuszem. Szykuje się wiele zwrotów akcji, gdyż przyrodni braciszek lubi ściągać na siebie kłopoty, a nawet zainteresowanie rozbójników.

„Grinch: Świąt nie będzie”

Złośliwy Grinch chce pozbawić świąt znienawidzone przez siebie miasteczko Ktosiowo. Jego mieszkańcy uwielbiają Święta Bożego Narodzenia, ale – zdaniem jednej z mieszkanek, 6-letniej Cindy – zagubili ducha świąt w pogodni za prezentami i przygotowaniami. To właśnie ta mała osóbka pomoże Grinchowi w stawieniu czoła demonom z przeszłości.

„Artur ratuje Gwiazdkę”

Świętego Mikołaja przeszedł już na emeryturę, a jego zadania przejął najstarszy syn, Steve, który jest odpowiedzialny za dostarczenie prezentów do dzieci. Jednak w tym roku w wyniku komplikacji ośmioletnia Gwen mieszkająca z mamą i ojczymem we wsi Trelew w Kornwalii nie otrzymuje prezentu. Święta małej Gwen postanawia uratować Artur, młodszy syn Świętego Mikołaja, a ma na to tylko dwie godziny.

„Ekspres polarny”

Bohaterem opowieści jest dorastający chłopiec, który przestaje wierzyć w Świętego Mikołaja. W wigilię Bożego Narodzenia przed jego domem zatrzymuje się tajemniczy pociąg jadący na Biegun Północny. Konduktor zachęca chłopca do dołączenia i… zaczyna się niezwykła przygoda, która zakończy się w siedzibie Świętego Mikołaja.

„Kronika świąteczna”

Film familijny o rodzeństwie Kate i Teddy, którzy bardzo chcą przyłapać Świętego Mikołaja. W wyniku splotu okoliczności, powodują wypadek, który może uniemożliwić Świętemu Mikołajowi rozwiezienie prezentów. Potrzebna będzie pomoc rodzeństwa, aby uratować święta.

 

POLECAMY TAKŻE:

Prezent dla rocznego dziecka. Sprawdzone pomysły dla chłopców i dziewczynek!

 

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *