Dekalog kobiety niepłodnej

Ile razy patrząc w lustro, widziałaś kogoś innego niż siebie? Ile razy mówiłaś sobie, że do niczego już nie dojdziesz, że nie ma już dla ciebie szansy na szczęście? Ile razy dołując się i zapadając w rozpacz, wciągałaś w tę otchłań swojego partnera? Ile razy z zawiścią spojrzałaś na kobietę w ciąży i ile razy odwróciłaś głowę, gdy uśmiechnął się do ciebie jakiś mały chłopczyk?

To niesprawiedliwe! – krzyczysz. I masz do tego krzyku prawo. Jednak pomyśl, czy naprawdę chciałabyś przemalować ten kolorowy świat wokół siebie na barwy, które zapanowały w twojej duszy? Czy do takiego świata chciałabyś zaprosić swoje dziecko, które być może lada moment się pojawi – właśnie wtedy, gdy w twoim odczuciu zgaśnie ostatnia iskierka nadziei?

Oto dekalog, który pomoże ci przejść przez największe burze. Nie musisz być wierząca, po prostu uwierz w siebie i dobro, którym możesz dzielić się z innymi. Pamiętaj – ono wraca, podobnie jak wszystkie złe myśli, które są jak bumerang.

No to co, może czas przypiąć do lodówki nową listę zadań?

DEKALOG KOBIETY NIEPŁODNEJ

1. Powiedz „Dzień dobry” przede wszystkim sobie

Nie miej przed sobą innych, ważniejszych, lepszych. Każdy ma codziennie coś do zrealizowania i każdy coś innego. Pamiętaj – twój cel zasługuje na realizację. Musisz widzieć siebie! Musisz widzieć, dokąd zmierzasz.

2. Nie będziesz mówiła, myślała i pisała o sobie źle

Jesteś wyjątkowa nawet jeśli nie możesz mieć dziecka. Jesteś jedną na pięć – pomyśl przekornie. Spróbuj w nieszczęściu znaleźć szczęście. Tylko najsilniejsi i wyjątkowi potrafią sprostać takiemu scenariuszowi życia.

3. Pamiętaj, abyś każdy swój dzień traktowała jak nową szansę

Jeśli dziś się nie udało, szansa pojawi się jutro, a jeśli nie jutro, z pewnością przyjdzie którego pięknego dnia. Uwierz, że jeśli szczęście do ciebie nie przyszło, to jest wielkie i idzie małymi krokami.

4. Szanuj siebie i męża swojego…

…słuchaj jego słów, wczuwaj się w jego myśli i emocje, nie daj chorobie rozbić waszej miłości – nie pozwól, by niepłodność zrobiła z was emocjonalne wraki. Jeśli zgubicie swoją miłość – po co wam dziecko?

5. Nie zabijaj w sobie nadziei i wiary

Bez nich do niczego nie dojdziesz, to one wyznaczają cel, jakim jest macierzyństwo. Chciałabyś je przecież przekazać swoim dzieciom.

6. Nie myśl, że z inną twój mąż będzie szczęśliwszy

Wybrał ciebie i z tobą chciał dzielić dobre i złe momenty. Nic nie trwa wiecznie, a po każdej burzy wychodzi słońce – przecież wiesz, że to prawda.

7. Nie zabieraj innym prawa do radości i szczęścia

Czerp z radości innych, ile się da. Naładuj nimi swoje własne akumulatory. Spójrz, jakie będzie twoje życie, gdy urodzisz dziecko. Pomagaj innym, ale i swojemu szczęściu. Pomyśl, że kiedyś ktoś być może będzie zazdrościł  tobie. To destrukcyjne emocje, na które nie możesz sobie pozwolić. Buduj bazę dobrych myśli, obrazków z życia swojego i innych. Tę empatię i wrażliwość przekażesz swojemu dziecku.

8. Nie mów o tych, którzy mają dzieci źle i nie życz im porażki

Pamiętaj, że zło wraca. Ale i dobro zwraca się w dwójnasób. Pomyśl, jak trudno i smutno jest ci bez dziecka, czy naprawdę chciałabyś, by cały świat składał się z takich emocji?

9. Nie zdradzaj swoich ideałów

Bo nie wszystkie środki prowadzą do celu. Nie rób nic na siłę, nie poddawaj się presji innych. Żyj w zgodzie z własnym wnętrzem i potrzebą serca. Jeśli czujesz, że twoja droga do macierzyństwa nie wiedzie przez in vitro, nie bój się powiedzieć tego. Twoje dziecko i tak gdzieś na ciebie czeka.

10. Nie zasypiaj ze łzami w oczach

Smutek wpływa na jakość twojego snu, a on ci jest potrzebny. Jeszcze zdążysz się nacieszyć nieprzespanymi nocami, gdy w pokoju obok będzie płaczem budziło cię twoje dziecko. Teraz śpij spokojnie i czekaj na swój czas – on przyjdzie, choć pewnie cię zaskoczy.

 

Polecamy także:

Warto walczyć do końca. Takiego finału historii Moniki nikt się nie spodziewał!

Miała mniej niż 1 proc. szans. Zobacz, jak wygląda teraz życie Moniki

Już się nie wstydzę, że jestem niepłodna. Oto, jak do tego dojrzała Ewa

 


Dziennikarka, redaktorka, graficzka. W serwisie www.plodnosc.pl odpowiada za redakcję artykułów w obszarze: niepłodność, leczenie niepłodności, in vitro, starania o ciążę. Redaktor naczelna Plodnosc.pl. Kontakt: agata.daniluk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *