Przelew na 108 tys. dla nauczycieli jako inwestycja w przyszłość dziecka

Zamiast czekać na 500+, wpłacili 108 tys. na fundusz strajkowy nauczycieli. „To dla naszych córek” 

Jak zainwestować w przyszłość, rozwój i edukację swojego nowo narodzonego dziecka? To pytanie na pewno zadaje sobie wielu rodziców tuż po narodzinach dziecka. Państwo Paula i Marcin Bruszewscy przekazali 108 tysięcy złotych strajkującym nauczycielom. Jak wyliczyli, to równowartość 18-letnich wpływów z tytułu 500+ na ich drugie dziecko i najlepsza inwestycja, jaką mogą teraz zrobić.

Państwo Bruszewscy niedawno zostali ponownie rodzicami. W związku z urodzeniem się ich drugiej córki, stali się jednocześnie beneficjentami programu 500+. Nie będą odkładać jednak tych pieniędzy na specjalnym koncie, by za 18 lat podarować je córce, ale jak poinformowali na swoim profilu na Facebooku, jednorazowo przelali kwotę 108 tysięcy złotych na… fundusz strajkowy dla nauczycieli.

108 tysięcy złotych dla nauczycieli – najlepsza inwestycja w edukację dziecka?

„108 000 zł. Tyle dzisiaj, razem z Marcin Bruszewski, wpłaciliśmy na fundusz strajkowy nauczycieli. Dokładnie tyle w sumie w ciągu 18 lat dostaniemy od rządu w ramach 500+ na wsparcie rozwoju naszej drugiej córki.” 

Ten nietypowy gest, na który nie stać większości rodziców pobierających zasiłek w postaci 500 +, wzbudził zarówno zachwyt, jak i zdumienie oraz krytykę internautów. Państwo Bruszewscy tłumaczą to jednak pewnością, że wsparcie strajkujących od 8 kwietnia nauczycieli, to najlepsza inwestycja w przyszłość obu ich córek. Pod wpisem na Facebooku można przeczytać wiele zarówno pozytywnych, jak i negatywnych komentarzy rodziców. W ciągu 6 godzin post został udostępniony blisko 3 tysiące razy. Tłumaczą w nim, dlaczego zdecydowali się na taki krok.

– Zdecydowaliśmy się przeznaczyć te 108 000 zł na fundusz, ponieważ nie wyobrażamy sobie lepszej inwestycji w przyszłość naszych córek, niż wsparcie nauczycieli, od których zależy edukacja na miarę potrzeb XXI wieku – wyjaśniają.

“Przecież 500+ zaraz nie będzie!” – skrajne opinie rodziców

Internauci są podzieleni. Dla jednych to „pokazówka” bogatych państwa, dla innych naiwność, bo przecież „za dwa lata nie będzie żadnego 500+”, a jeszcze dla innych „piękny gest zrozumienia i odpowiedzialności za kształt edukacji w Polsce i solidarność z nauczycielami, którzy kształtują nasze dzieci”.

Czy w ślad za nimi pójdą inni rodzice? Czy rzeczywiście finansowe wsparcie strajkujących nauczycieli to dobrze zainwestowane pieniądze i czy inwestycję tę odczują w przyszłości dzieci? 

 

Źródło: Facebook/Paula Bruszewska

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Mama Ginekolog zebrała ponad 1 mln zł na WOŚP

Mama Ginekolog zebrała ponad 1 mln zł na WOŚP

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *