Czujesz bezsilność w czasie starań o ciążę? Dołącz do bezpłatnej grupy wsparcia w Poznaniu

Zapisz się już dziś. Liczba miejsc jest ograniczona.

Smutek, osamotnienie, żal, rozgoryczenie, poczucie winy, złość – to tylko niektóre trudne emocje, które mogą odczuwać osoby długotrwale starające się o dziecko. Do efektywnego leczenia niezbędne jest wsparcie emocjonalne oraz zadbanie o sferę psyche. W tym celu Klinika InviMed w Poznaniu uruchamia całkowicie bezpłatny, 8-tygodniowy cykl spotkań w formie grupy wsparcia dla osób leczących niepłodność.

Wsparcie w niepłodności

Leczenie niepłodności to nie sprint, a zazwyczaj maraton, a ten wymaga szczególnego przygotowania i rozłożenia sił. W tej niekiedy wyboistej drodze do macierzyństwa napotkać można liczne przeszkody – problemem staje się nie tylko uzyskanie diagnozy i znalezienie dobrego specjalisty, ale też zaopiekowanie się swoim dobrostanem psychicznym, znalezienie w sobie siły do podjęcia leczenia oraz poczucie, że nie jest się osamotnionym ze swoim problemem.

Wiedząc, jak istotną rolę w leczeniu niepłodności odgrywa empatia i zrozumienie ze strony otoczenia, Klinika InviMed w Poznaniu zdecydowała się uruchomić grupę wsparcia prowadzoną pod okiem psychologa. Nie każda osoba długotrwale starająca się o dziecko może uzyskać pomoc od rodziny i przyjaciół, a nawet jeśli ma oparcie w najbliższych, nie zawsze potrafią dobrze zrozumieć problem niepłodności.

Wspólnota doświadczeń osób borykających się z niepłodnością oraz poczucie, że jest więcej osób w podobnej sytuacji, jest znaczącą pomocą.

Grupa wsparcia dla niepłodnych jest bezpłatna i przeznaczona dla Pacjentów InviMed. Grupę poprowadzi doświadczona psycholog i psychoterapeutka z kliniki InviMed w Poznaniu dr n. med. Agata Juruć.

Zapisz się już dziś. Wyślij maila! O uczestnictwie w grupie decyduje kolejność zgłoszeń.

Co daje grupa wsparcia?

Uczestnictwo w regularnych spotkaniach osób leczących niepłodność to zaopiekowanie się sferą emocjonalno-psychiczną, która odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie leczenia. Nastawienie psychiczne pozwala na lepszą i bardziej efektywną współpracę ze specjalistą i ułatwia ogólną dbałość o siebie w obliczu choroby. A zadbanie o siebie i swoje ciało to niezbędny element całego procesu leczenia, w którym zawierają się: dieta, ruch, suplementy, regularne przyjmowanie leków i eliminacja używek – łatwiej o to zadbać przy odpowiednim poziomie motywacji i poczuciu sprawczości.

Dzięki spotkaniom w ramach grupy wsparcia, zyskasz:

  • Pomoc i zrozumienie od osób, które dobrze wiedzą przez co przechodzisz
  • Zrozumienie bez osądzania i wartościowania, zarówno Ciebie, jak i wybranych przez Ciebie sposobów leczenia
  • Poczucie, że nie jesteś sam w takiej sytuacji,  a choroba dotyczy dużej części społeczeństwa
  • Wsparcie emocjonalne i pomoc w trudnych sytuacjach w trakcie leczenia
  • Możliwość skorzystania z profesjonalnej wiedzy specjalisty-psychologa
  • Konkretne narzędzia i metody pozwalające skuteczniej walczyć ze stresem i osiągnąć spokój
  • Pewność, że niepłodność to choroba, której nie trzeba się wstydzić, ale ją leczyć.

Jak się zapisać?

Osoby zainteresowane uczestnictwem w grupie wsparcia, proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres: agata.juruc@invimed.pl, a następnie oczekiwanie na otrzymanie wiadomości zwrotnej.

Kiedy i gdzie?

Pierwsze spotkanie w ramach grupy wsparcia odbędzie się 7 października 2022 r. Przewidzianych jest 8 spotkań – jedno w tygodniu. Grupa będzie się spotykać w każdy piątek w godzinach 16:00-18:00.

Uczestników zapraszamy do Kliniki InviMed, ul. Baraniaka 88 E (bud. F / II p.), na terenie Malta Office Park w Poznaniu. Spotkania przeznaczone są wyłącznie dla Pacjentów Kliniki InviMed.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisz się na bezpłatną grupę wsparcia i uzyskaj pomoc w leczeniu niepłodności!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.invimed.pl/bezplatna-grupa-wsparcia-invimed-poznan  

 

POLECAMY TAKŻE:

Konferencja medyczna dla Pacjentów: „Płodność. Strefa Specjalistycznej Wiedzy”

fot. pexels.com/by SHVETS

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *