Ewa Chodakowska skrytykowana za brak dziecka. "Nie każdy może je mieć..."

Ewa Chodakowska skrytykowana za brak dziecka. “Nie każdy może je mieć…”

Kiedy w końcu będziesz mieć dziecko? Zegar tyka. Młodsza nie będziesz. Na co czekasz? – z takimi pytaniami na co dzień mierzy się nie tylko większość niepłodnych kobiet, ale także te, które nie mają dziecka z innych powodów. Ewa Chodakowska, najpopularniejsza trenerka w Polsce, nie od dziś pytana jest o potomstwo. Ostatni jej wpis na Instagramie zdominowała dyskusja o roli macierzyństwa i braku dziecka. Co na to Chodakowska? 

Ewa Chodakowska, jedna z najpopularniejszych trenerek w Polsce, nie tylko zachęca miliony Polek do aktywności fizycznej – bez względu na ich wiek czy status społeczny, ale także motywuje do pozytywnych zmian i życia w zgodzie z własnymi przekonaniami i samą sobą. Jej konto na Facebooku obserwuje ponad dwa miliony ludzi, niewiele mniej lubi jej Instagram.

Chodakowska zyskała sympatię Polek nie tylko dzięki ćwiczeniom, jakie proponuje kobietom, ale także dzięki temu, że jest jedną z nielicznych „celebrytek”, które odważnie mówią, co myślą i czują oraz nie zioną zawiścią do konkurencji. Trenerka chętnie również dzieli się ze swoimi czytelniczkami osobistymi sytuacjami z życia, które mają dla niej znaczenie.

W jednym z ostatnich swoich wpisów na Instagramie podzieliła się, jak bardzo ważna jest dla niej rodzina – ta najbliższa, ale także ta nieco dalsza. Choć wpis zachwycił wiele kobiet, znalazły się i takie, które – wykorzystując osobistą refleksję Chodakowskiej – wytknęły jej brak dziecka. To zresztą nie pierwszy taki atak na nią związany z brakiem potomstwa. Chodakowska po raz kolejny, choć pewnie tym razem się tego nie spodziewała, musiała stawić czoła pytaniom: na co czekasz, czas leci, zegar tyka, młodsza nie będziesz…

 

Tym razem bardzo osobisty post.. Dla jednych zapewne oczywisty… dla innych, kto wie.. może temat do przemyślenia.. @vanessaflorczak to moja siostrzenica.. moja inspiracja i moja siła.. wymiar bezwarunkowej miłości! Moja młodsza “siostrzyczka”.. moja przyjaciółka.. moje oczko w głowie.. ALEX!! Nie myśl sobie, ze kocham Cię mniej .. ten post tak samo dedykowany jest Tobie 😅❤❤❤ Vani rok temu przeszła poważną operacje .. świat stanął w miejscu.. wszyskto inne przestało mieć znaczenie .. liczyła się tylko moja MRÓWKA.. to w jaki sposób zmierzyła się z wyzwaniem, rozłożyło nas wszystkich na łopatki.. Ten czas przewartościował całe moje życie.. owszem! zawsze uważałam ze RODZINA jest najważniejsza, ale od tego czasu od TEORII, przeszłam do CZYNÓW.. jak się okazało, mogę być jeszcze bardziej obecna.. I tak od roku.. Praca, pracą.. projekty projektami.. ale kiedy tylko ONE – moje dzieciaki – MAJĄ CZAS, rzucam wszystko, przekładam cały plan, wywracam kalendarz do góry nogami i jestem na NICH.. To były najpiękniejsze ferie EVER!! Miłości .. przytulasów.. rozmów.. śmiechu .. rapu w samochodzie 😅😅😅 nie było końca.. tyle dobrej energii.. Serce wypełnione po brzegi!! KOCHAM CAŁYM SERCEM!! Vani!! Al!! Sisi!! ❤❤ .. do kieszeni chce się Was schować!! I tak samo Sisi A ❤ i LELO (mój mąż oczywiście) i Marek (brat), i Anit ❤ Ami!! Nata!! Damian i Jacuś ❤❤❤ Moja mała wielka Rodzina ❤❤❤ No i Papa i Mami rzecz jasna 😍😍 łapie po warsztatach za telefon i dzwonię do wszysktich po kolei 📞📞📞 Ty tez zadzwoń dziś do swoich najbliższych.. znajdz czas.. jeśli trzeba przebacz.. wyciągnij rękę.. nigdy tego nie pożałujesz.. Miłej niedzieli Kochane moje! – Wasza Choda PS. Vani! Dzięki za stylówke ❤❤ jak zawsze mogę na Ciebie liczyć 😘😘😘 #vanistyle 😉 #chodaFAMILY 😍😍

Post udostępniony przez Ewa Chodakowska Fitness Expert (@chodakowskaewa)

Kobiety przeciwko kobietom

Dyskusję na temat planów macierzyńskich Chodakowskiej zaczęła kobieta, która napisała (pisownia oryginalna*):

„Wszystko super i piękne, cudowne życie prowadzisz. Aczkolwiek żal mi ciebie bardzo, gdyż jako kobieta w tak zaawansowanym wieku nie masz dzieci. To smutne” — pisze jedna z kobiet.

Nie trzeba było długo czekać, by wpis ten sprowokował i inne internautki.

„W ramach zastanowienia nad tematem. Ja bym nie chciała mieć mamy babci 🙂 już tłumaczę. Rodzisz dziecko mając 40 lat. Proszę bardzo. Dziecko ma ledwo 30 a ty 70, oczywiście jak zdrowie dopisze to będzie wszystko ok, ale jak nie obarcza się tak młodego człowieka opieka nad sobą (chodzi oczywiście o większe prawdopodobieństwo) Numer dwa ja bym chciała dożyć dojrzałego wieku swojego dziecka, żyjemy mniej więcej do 90, rodzisz po 40, oblicz sobie ile jesteś na tym świecie ze swoją miłością, a dzieci to największy skarb z którym chce być i któremu chce się pomagać jak najdłużej i być na tym świecie jak najdłużej z nimi, najlepiej do ich wieku dojrzałego. Potem zobaczyć wnuki? No chyba że córeczka też zdecyduje o urodzeniu po 40, to przy 80 się ich doczeka :p zresztą jak tu bawić wnuki w okolicach 100 lat. No ja nie zazdroszczę. Wycieczki i bajeranckie życie to nic w porównaniu do miłości dziecka, Kto ma ten wie 🙂 🙂 oczywiście można sobie rodzic dzieci kiedy się chce ze swojego punktu widzenia, ale popatrzcie kobiety też z punktu widzenia swoich dzieci.” – pisze kolejna.

Nie każdy może mieć dziecko!

 W obronie Chodakowskiej stanęło wiele kobiet, dostrzegając jednocześnie, że kobieta kobiecie wilkiem, a nie sprzymierzeńcem. W dyskusji nie zabrakło argumentów, że nie każdy chce mieć dziecko, nie każdy jest na nie gotowy albo… nie każdy może je mieć.

„Mamy XXI wiek a wciaz mowi sie o kobietach po 30stce bez dzieci jakby mialy stygme!!! Mam 35 lat a ludzie wciaz pytaja sie kiedy slub, kiedy dziecko bo czas ucieka naprawde? Mam fajne zycie, super faceta, psa, podroze… a na dzieci przyjdzie czas… to ja zdecyduje a nie spoleczenstwo! To nie jedyny cel w moim zyciu! A co z kobietami ktore dzieci miec nie moga?”

To bardzo ważne pytanie – nie tylko dlatego, że w Polsce żyje 1,5 miliona niepłodnych par, które bardzo by chciały mieć dziecko, jednak mieć go nie mogą, ale także dlatego, że obnaża poziom empatii ludzi, którzy z płodnością nie mają problemu. Kobiety długo starające się o dziecko bardzo często muszą mierzyć się z pytaniem: kiedy w końcu będziesz w ciąży? Na co czekasz? I choć wiele z nich w kontakcie z „wścibską ciocią” potrafi sobie radzić, choćby poprzez odpowiedź w stylu: „Czekam, aż będzie dostawa w Tesco”, to większość z nich zwyczajnie cierpi, słysząc takie dopytywania.

„Każdy ma pisane w życiu co innego i choćby stawał na rzęsach to nie zawsze ma wpływ na swoje życie…” – napisała jedna z internautek pod postem Chodakowskiej.

>>> Przeczytaj: Jak sobie radzić z pytaniami o ciążę. Oto celne riposty

A co na to Chodakowska?

Ewa Chodakowska nie pozostała obojętna na tę nieelegancką dyskusję, jaką wywołał jej post. W odpowiedzi napisała:

„(…)Babki, same gotujemy sobie ten los (…) Jestem tym kim chce być. Jestem spełniona‼❤ Jeśli się zdecyduje na macierzyństwo w niedalekiej przyszłości, to będzie to moja i tylko moja sprawa.. Jeśli się nie zdecyduje, to nie.. I nic nikomu do tego.. Nie ma mnie co żałować.. nie ma co mi na siłę zmian życzyć 😉 Nie chce być nikim innym jak sobą.. Ale dziękuje za troskę.. 😘😘😘 A! Wyszłam za mąż w wieku 32 lat.. wcześniej – przez kilka lat – byłam nazywana starą panną.. (…) PS. Żyj i daj żyć”.

[cała odpowiedź Ewy Chodakowskiej w poniższym poście]

“Ewa, a Ty? kiedy planujesz dziecko? Bo wiesz.. zegar tyka” 🤔🤔 “Przestałaby w końcu podbierać siostrze dzieci.. mogłaby już mieć swoje” 😅 “Współczuje ci.. życie bez dzieci nie ma sensu” 😳 “Zal mi cię! Jako kobieta w zaawansowanym wieku nie masz dzieci” 😱😱😱 Czy mnie się tylko wydaje, czy moje niezachodzenie w ciąże przeszkadza “kilku” osobom.. Mało tego .. Cześć kobiet GROZI ciążą, sugerując, ze PO będę gruba, brzydka i zaniedbana.. teksty “zobaczymy czy dalej tak będziesz taka ………. jak urodzisz” … 😳😳 Ba! Część życzy mi, żeby mój związek się rozpadł, a winą była ciąża / dziecko: “zobaczymy czy tak będzie cię kochał, jak będziesz miała dziecko i dom na głowie” 😳😳Babki .. to jak to jest? Ciąży życzy sie w dobrych czy złych intencjach? 🤔🤔 Macierzyństwo to jakaś kara… Presja? .. obowiązek? .. spełnienie się jako kobieta? .. czy kobieta bez dziecka to jakis twór bliżej nieokreślony? 🤔🤔 O co chodzi? Bo kobieta bez dziecka to bezduszna egoistka zapatrzona tylko w swoje potrzeby? 😱 Babki.. Same sobie gotujemy ten los.. Nie oczekujmy od innych, ze będą żyć jakby ich życie należało do nas.. Jestem tu gdzie chce być 💪🏽💪🏽 Żyje tak jak chce żyć ❤❤ Jestem tym kim chce być 🐎🐎 Jestem spełniona‼❤ Jeśli się zdecyduje na macierzyństwo w niedalekiej przyszłości, to będzie to moja i tylko moja sprawa.. Jeśli się nie zdecyduje, to nie.. I nic nikomu do tego.. Nie ma mnie co żałować.. nie ma co mi na siłę zmian życzyć 😉 Nie chce być nikim innym jak sobą.. Ale dziękuje za troskę.. 😘😘😘 A! Wyszłam za mąż w wieku 32 lat.. wcześniej – przez kilka lat – byłam nazywana starą panną.. Boże jak dobrze, ze nie uległam tej idiotycznej presji.. dziś najpewniej byłabym już po rozwodzie.. A tak!! PURE LOVE EWRYDEJ! PS. Żyj i daj żyć 😉 PS2. Kochane, to nie tak, ze się staram, ale zajść w ciąże nie mogę – pytania o ciąże nie łamią mi serca.. ale ileż można.. Miłego wieczoru ❤ #photo by @stareoness 🙏🏻

Post udostępniony przez Ewa Chodakowska Fitness Expert (@chodakowskaewa)

Nic dodać, nic ująć: Dajmy sobie po prostu żyć!

*cytowane wypowiedzi mają pisownię oryginalną

POLECAMY TAKŻE:

“Twoja niepłodność nie boli tak jak moja.” Kobieta kobiecie wilkiem?

“Twoja niepłodność nie boli tak jak moja!” Kobieta kobiecie wilkiem? [List]

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *