Osobowość a niepłodność. Zrób test i powiedz, jakie zwierzę tu widzisz

To, jak radzisz sobie z trudnościami albo jak definiujesz szczęście czy sukces zależy od tego, jaką masz osobowość oraz jaka cecha tej osobowości jest dominująca. 

Osobowość człowieka składa się z wielu cech. Ale istnieje centralna cecha – lub główna cecha – która może determinować ogólne zachowania i postawę danej osoby. Podobno to właśnie od tej pierwszorzędnej cechy w sporej mierze zależy, kim jesteśmy i jak zachowujemy się w określonej sytuacji.

Powiedz, co widzisz, a powiem ci, jaki jesteś

To, jaką masz osobowość, ma wpływ także na to, jaki masz umysł. I to prawda, że nie to, co się wydarza ma w znacznym stopniu wpływ na nasze życie i decyzje, ale to, w jaki sposób będziemy reagować na to, co się zdarzyło. Porażka to stan umysłu, sukces – także, choć tu oczekujemy zazwyczaj jakiego realnego przełożenia. Nie dla każdego jednak sukces oznacza to samo, podobnie jak nie tym samym będzie dla wszystkich szczęście.

A jak ty postrzegasz świat i to, co się dzieje wokół ciebie? Jaka cecha główna determinuje twoją osobowość i czy rzeczywiście pomaga, a może nieco przeszkadza w tym, by na nieprzychylne zrządzenia losu spojrzeć przez różowe okulary.

Oto „magiczna” zabawa, całkowicie nieszkodliwa, a wręcz odprężająca, która powie, jak działa twój umysł i jakie cechy grają pierwszoplanowe role. Może to przypomni o drzemiących w nas mocach, o których zapomnieliśmy.

To co – bawimy się?

Usiądź wygodnie, oddal nieco monitor, spójrz na obrazek – i powiedz bez dłuższego zastanowienia, jakie zwierzę jako pierwsze pojawiło ci się przed oczami. Nie myśl za długo – liczy się pierwszy wyraźniejszy kontur, a potem całość. Nie kombinuj, jeśli zwierzę, które zobaczyłaś/łeś nie przypadło ci do gustu. Sprawdź, co się za nim kryje.

Jakie zwierzę widzisz na obrazku?

 A teraz sprawdź, co to oznacza >>> czytaj dalej

 

KOŃ

Jeśli koń był pierwszym zwierzęciem, które zobaczyłaś/łeś, to znaczy, że jesteś człowiekiem bardzo ambitnym. Ale także czujesz w sobie dzikość, wolność, a przy tym nastawiony jesteś na sukces. Nie boisz się konfrontacji, a aby coś, w co wierzysz, osiągnąć, będziesz walczył i dopniesz swego. Słuchasz swojego wewnętrznego ja – a twoja intuicja zazwyczaj cię nie myli. Czy potrafisz się wsłuchać w nią i zaufać? 

Lektura dla niepłodnych >>> Intuicja, twój dobry duch, którego warto czasem posłuchać

 

KOGUT

Jeśli kogut był pierwszym obrazem, który widziałeś, podstawową cechą twojej osobowości jest wytrwałość. Kogut nie jest łagodny, ale jest szybki, inteligentny, uparty i mimo małego ciała, koguty są znane jako waleczne stworzenia. Ty, podobnie jak on, możesz być niepozorny, ale jeśli trzeba – staniesz w obronie swoich racji i bezpieczeństwa twoich bliskich. Nie bój się mówić tego, co myślisz i reagować, gdy słyszysz to, z czym się nie zgadzasz.

Lektura dla niepłodnych >>> In vitro: duma czy wstyd, czyli jak powiedziałam rodzinie o niepłodności

 

KRAB

Na zewnątrz niedostępny i trudny w relacjach, jednak jego wnętrze to dobre i wrażliwe serce. Kraby są również znane jako bardzo lojalne. Nie ulega zatem wątpliwości, że jeśli spojrzysz w siebie, to okaże się, że zawsze byłeś lojalny, a sprawy i potrzeby innych były dla ciebie zawsze bardzo wysoko w hierarchii ważności. Pytanie – czy zawsze słusznie? I czy zawsze wychodziło ci to na dobre? 

Lektura dla niepłodnych >>> Intensywny kurs radzenia sobie z niepłodnością

 

 MODLISZKA

Modliszka jest mistrzem zmysłów i cierpliwości. Może utrzymywać się przez wiele godzin, czekając na zdobycz i działa bez ostrzeżenia, aby ją upolować. Jeśli modliszka była pierwszą postacią, którą widziałeś, to masz naprawdę silne instynkty. Twój wewnętrzny głos prowadzi cię do celu. Słuchaj go – jeśli każe ci się zatrzymać, zatrzymaj się. Ale jeśli podpowiada: walcz, nie wahaj się.

Lektura dla niepłodnych >>> Warto walczyć do końca! Takiego finału tej historii nikt się nie spodziewał

WILK

Samotny wojownik, który żyje w stadzie. Indywidualność wśród indywidualności. Wędruje, prowadzony instynktem, nieustraszony i uparty. Jeśli wilk pojawił się jako pierwszy po spojrzeniu na obraz, może to oznaczać, że podobnie jak on i ty jesteś wielką osobowością i indywidualnością. Sam sobie wyznaczasz ścieżki i sam ponosisz konsekwencje swoich wyborów. Jesteś zaciekły w walce o swoje. Możesz chodzić w tłumie, ale twoja osobowość zawsze się wyróżnia. Bycie wilkiem może być zarówno emocjonującym doświadczeniem, jak i samotnym romansem, ale jesteś w stanie wszystko pogodzić.

Lektura dla niepłodnych >>> 7 lat trudnej walki bez skutku. Anna: „To nie ta chwila”

 

PIES

Lojalny, dzielny i naprawdę bezinteresowny. Wyjątkowa osobowość! Jesteś wierny, kochający, uczynny i zabawny jednocześnie. Jesteś mieszanką najcenniejszych cech na świecie. Ale łatwo cię zranić. Potrzebujesz dowodów miłości ze strony bliskich, ich obecności i wsparcia. Razem jesteście w stanie góry przenosić i pokonać każdy smutek.

Lektura dla niepłodnych >>> 7 lat walki i znikoma szansa na ciążę. Oni znaleźli sposób i są rodzicami

 

ORZEŁ

Dziki, wolny, dowódca. Jeśli zauważyłeś orła na obrazku jako pierwszego, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś osobowością skupioną i całkowicie nastawioną na zdobywanie tego, co chcesz. Trudno ci zmienić decyzje, a gdy masz cel zablokowany, to zrobisz wszystko, by tę blokadę zlikwidować. To może mieć i plusy, i minusy. Jeśli nie umiesz w życiu we właściwym momencie odpuścić i dążysz do celu tylko z chęci udowodnienia przed sobą samym czegoś, szybko możesz się zmęczyć tym bezsensownym lotem i próbami ataku.  

Lektura dla niepłodnych >>> Z pamiętnika Edyty: Rzucam niepłodność i wyjeżdżam na urlop

 

MOTYL

Motyl jest najbardziej znanym symbolem piękna i zmian. Przekształca się z kokonu w jedno z najbardziej eleganckich dzieł natury. Jeśli motyl był pierwszą rzeczą, którą widziałeś, najprawdopodobniej odzwierciedlasz te same cechy. Jesteś elastyczny i możesz zmieniać się w zależności od potrzeb i okoliczności. Jeśli w twoim życiu nastał czas ciemnego kokonu, możesz mieć pewność, że to przejściowe. Cierpliwość pomoże ci przetrwać ten czas.

Lektura dla niepłodnych >>> Niepłodność uczy cierpliwości. Musisz zaliczyć tę lekcję z wyróżnieniem!

 

GOŁĄB

Symbol pokoju i wiecznej miłości. Osoby, które zobaczyły właśnie gołębia na obrazku, są najprawdopodobniej mądrymi ludźmi. Spokojni, cierpliwi, pielęgnujący zgodę i pokój w rodzinie. Mają dar uspokajania nerwów, potrafią zapanować nad emocjami. Mimo że często nie zdają sobie z tego sprawy, dla innych są ukojeniem i inspiracją do pracy nad sobą.

Lektura dla niepłodnych >>> Jak przetrwać niepłodność?! 10 działań, które pomogą obudzić nowe życie

Źródło: ia.meaww.com

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *