Osobowość a niepłodność. Zrób test i powiedz, jakie zwierzę tu widzisz

To, jak radzisz sobie z trudnościami albo jak definiujesz szczęście czy sukces zależy od tego, jaką masz osobowość oraz jaka cecha tej osobowości jest dominująca. 

Osobowość człowieka składa się z wielu cech. Ale istnieje centralna cecha – lub główna cecha – która może determinować ogólne zachowania i postawę danej osoby. Podobno to właśnie od tej pierwszorzędnej cechy w sporej mierze zależy, kim jesteśmy i jak zachowujemy się w określonej sytuacji.

Powiedz, co widzisz, a powiem ci, jaki jesteś

To, jaką masz osobowość, ma wpływ także na to, jaki masz umysł. I to prawda, że nie to, co się wydarza ma w znacznym stopniu wpływ na nasze życie i decyzje, ale to, w jaki sposób będziemy reagować na to, co się zdarzyło. Porażka to stan umysłu, sukces – także, choć tu oczekujemy zazwyczaj jakiego realnego przełożenia. Nie dla każdego jednak sukces oznacza to samo, podobnie jak nie tym samym będzie dla wszystkich szczęście.

A jak ty postrzegasz świat i to, co się dzieje wokół ciebie? Jaka cecha główna determinuje twoją osobowość i czy rzeczywiście pomaga, a może nieco przeszkadza w tym, by na nieprzychylne zrządzenia losu spojrzeć przez różowe okulary.

Oto „magiczna” zabawa, całkowicie nieszkodliwa, a wręcz odprężająca, która powie, jak działa twój umysł i jakie cechy grają pierwszoplanowe role. Może to przypomni o drzemiących w nas mocach, o których zapomnieliśmy.

To co – bawimy się?

Usiądź wygodnie, oddal nieco monitor, spójrz na obrazek – i powiedz bez dłuższego zastanowienia, jakie zwierzę jako pierwsze pojawiło ci się przed oczami. Nie myśl za długo – liczy się pierwszy wyraźniejszy kontur, a potem całość. Nie kombinuj, jeśli zwierzę, które zobaczyłaś/łeś nie przypadło ci do gustu. Sprawdź, co się za nim kryje.

Jakie zwierzę widzisz na obrazku?

 A teraz sprawdź, co to oznacza >>> czytaj dalej

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.