Osobowość a niepłodność. Zrób test i powiedz, jakie zwierzę tu widzisz

To, jak radzisz sobie z trudnościami albo jak definiujesz szczęście czy sukces zależy od tego, jaką masz osobowość oraz jaka cecha tej osobowości jest dominująca. 

Osobowość człowieka składa się z wielu cech. Ale istnieje centralna cecha – lub główna cecha – która może determinować ogólne zachowania i postawę danej osoby. Podobno to właśnie od tej pierwszorzędnej cechy w sporej mierze zależy, kim jesteśmy i jak zachowujemy się w określonej sytuacji.

Powiedz, co widzisz, a powiem ci, jaki jesteś

To, jaką masz osobowość, ma wpływ także na to, jaki masz umysł. I to prawda, że nie to, co się wydarza ma w znacznym stopniu wpływ na nasze życie i decyzje, ale to, w jaki sposób będziemy reagować na to, co się zdarzyło. Porażka to stan umysłu, sukces – także, choć tu oczekujemy zazwyczaj jakiego realnego przełożenia. Nie dla każdego jednak sukces oznacza to samo, podobnie jak nie tym samym będzie dla wszystkich szczęście.

A jak ty postrzegasz świat i to, co się dzieje wokół ciebie? Jaka cecha główna determinuje twoją osobowość i czy rzeczywiście pomaga, a może nieco przeszkadza w tym, by na nieprzychylne zrządzenia losu spojrzeć przez różowe okulary.

Oto „magiczna” zabawa, całkowicie nieszkodliwa, a wręcz odprężająca, która powie, jak działa twój umysł i jakie cechy grają pierwszoplanowe role. Może to przypomni o drzemiących w nas mocach, o których zapomnieliśmy.

To co – bawimy się?

Usiądź wygodnie, oddal nieco monitor, spójrz na obrazek – i powiedz bez dłuższego zastanowienia, jakie zwierzę jako pierwsze pojawiło ci się przed oczami. Nie myśl za długo – liczy się pierwszy wyraźniejszy kontur, a potem całość. Nie kombinuj, jeśli zwierzę, które zobaczyłaś/łeś nie przypadło ci do gustu. Sprawdź, co się za nim kryje.

Jakie zwierzę widzisz na obrazku?

 A teraz sprawdź, co to oznacza >>> czytaj dalej

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *