Kalkulator porodu

Kalkulator porodu

Wybierz dzień:

Gdy już dowiesz się, że jesteś w ciąży, zazwyczaj kolejna informacja, która bardzo Cię interesuje to termin porodu. Jeszcze przed wizytą u lekarza możesz szybko dowiedzieć się, kiedy on wypadnie – pomoże Ci w tym kalendarz porodu.

Oblicz termin porodu

Kalkulator porodu to narzędzie, które odpowie na pytanie, jak obliczyć termin porodu. Dzięki niemu poznasz orientacyjną datę przyjścia na świat twojego dziecka. Wiemy, że każda przyszła mama jest ciekawa, kiedy pozna swoje maleństwo. W końcu termin porodu to ważna informacja – od niej zależy, jak zaplanujesz kolejne miesiące, jak będziesz kompletować wyprawkę, jakie badania musisz wykonać. Dlatego chcemy ci w tym pomóc i podpowiedzieć, jak obliczyć termin porodu.

Kalkulator porodu – sprawdź, jak działa

Wystarczy, że wpiszesz w kalkulator dokładną datę ostatniej miesiączki oraz średnią długość twoich cykli menstruacyjnych. Jeśli szukasz sposobu, jak obliczyć termin porodu, pamiętaj, że musisz podać dokładną, a nie orientacyjną datę ostatniej miesiączki – zwyczaj odnotowywania terminu miesiączki w kalendarzu jest godnym pochwały. Wiele ułatwia w przypadku ciąży a także wszelkich wywiadów ginekologicznych.

Niech nie zdziwi Cię fakt, że lekarz może podać Ci dwa terminy porodu. Jeden jest wyliczony z terminu ostatniej miesiączki, a drugi z badania USG. Czasami terminy te się pokrywają, ale bywa, że różnica wynosi nawet tydzień lub dłużej.

Dużo łatwiej jest obliczyć termin porodu, jeśli znasz dokładną datę zapłodnienia. Przydatna jest także informacja o terminie owulacji. Natomiast jeśli termin porodu jest obliczany tylko na podstawie ostatniej miesiączki i USG, data porodu jest bardziej orientacyjna.

Przeciętna ciąża trwa 266 dni, czyli 38 tygodni. Pamiętaj jednak, że poród 2 tygodnie przed i 2 tygodnie po ustalonym dniu porodu, to nadal poród w terminie.

Oblicz datę porodu przy zapłodnieniu in vitro

Nasz kalkulator porodu pozwala obliczyć nie tylko termin porodu od naturalnego poczęcia, ale także od inseminacji i transferu zarodków. Oblicz datę porodu, korzystając z naszego kalkulatora porodu!