Bezpłatne warsztaty dla kobiet starających się o dziecko

“Obudź w sobie życie” – ruszają zapisy na niezwykłe spotkania w Gdyni (23.11.19 r.) i we Wrocławiu (07.12.19 r.)

Spotkanie dla kobiet starających się o dziecko - zapisz się i skorzystaj z wiedzy specjalistów

„Obudź w sobie życie” to bezpłatne warsztaty dla kobiet starających się o dziecko, które organizowane są od 2017 roku w całej Polsce. Już 1000 kobiet uczestniczyło w spotkaniach, a wiele z nich zostało mamami lub jest w ciąży. Tym razem zapraszamy na warsztaty „Obudź w sobie życie” w Gdyni 23 listopada 2019 r. oraz we Wrocławiu 07 grudnia 2019 r.

 „Obudź w sobie życie” – spotkanie, które przybliża do macierzyństwa

„Obudź w sobie życie” to wyjątkowe spotkanie dla kobiet borykających się z niepłodnością. Pomysłodawczynią i organizatorką warsztatów jest Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu www.plodnosc.pl, która sama kiedyś wygrała z niepłodnością i teraz pragnie wspierać inne pary starające się o dziecko.

Sylwia Bentkowska: „Gdy spotkanie opuszcza ostatnia uczestniczka, ukradkiem wycierając łzy i dziesiąty raz dziękując nam za taki dzień, czasem zdarza mi się samej uronić łzę. Każde takie spotkanie to dla mnie osobiste przeżycie – nie tylko dlatego, że pragnę, by kobiety, które nam zaufały, dostały podczas jednego dnia maksymalnie dużo wiedzy, wsparcia, atmosfery bliskości i zrozumienia, ale także dlatego, że w ich oczach znów widzę to, co sama czułam kilka lat temu.

Nie muszę czytać, czym jest niepłodność i nie muszę już pytać, jak sobie z nią poradzić… Doskonale wiem, jak choroba zmienia życie, jak bardzo niszczy emocje, jak bardzo zaburza poczucie własnej wartości, jak bardzo boli. I jak bardzo wycofuje z życia, blokuje normalne odruchy, zabiera radość z sytuacji, które powinny cieszyć.

Mnie się udało pokonać niepłodność – mam synka, najcudowniejszy skarb, dzięki któremu każda przeciwność codzienności staje się dziś drobnostką. Mam wszystko, czego pragnęłam – to niezrozumiałe dla kogoś, dla kogo macierzyństwo to po prostu kolejny etap życia. Dla nas, niepłodnych, to bitwa, z której niekiedy trudno wyjść cało bez pomocy innych ludzi. Dlatego właśnie powstały spotkania „Obudź w sobie życie”, które mają pomagać podnieść się kobietom po kolejnym ciosie, po kolejnym nieudanym miesiącu starań, po latach starań… Mają dodać siły, podpowiedzieć z pomocą najlepszych specjalistów skuteczną strategię, opatrzyć poranioną psychikę…”

 

Podczas 8 godzin warsztatów uczestniczki mają okazję wysłuchać wykładów najlepszych specjalistów z zakresu medycyny rozrodu – ginekologa i embriologa. Lekarze nie tylko omawiają problemy z płodnością, ale też służą pomocą każdej uczestniczce, odpowiadając na ich pytania i konsultując konkretny przypadek.

Podczas warsztatów kobiety biorą udział w zajęciach z psychologiem, coachem oraz dietetykiem. Jest czas na merytoryczną wiedzę, konsultację ze specjalistami, pracę na emocjach i wsparcie psychologa. Jest moment na żarty i niezobowiązujące rozmowy podczas obiadu i przerwy kawowej. Uczestniczki otrzymają także materiały promocyjne i upominki od sponsorów.

Warsztaty są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

„Nasze spotkania są po to, aby kobiety otrzymały niezbędną wiedzę, która wskaże im dalszy kierunek leczenia. Ale też po to, by zyskały siłę i nadzieję do dalszej walki oraz mogły zbudować niepowtarzalne przyjaźnie z innymi kobietami w podobnej sytuacji.” mówi Sylwia Bentkowska

Już wiemy, że wiele z uczestniczek zostało mamami – nic nie cieszy nas tak bardzo jak wysłane zdjęcia waszych pociech, a także wasz pozytywny odbiór warsztatów:

 

 


WARSZTATY W GDYNI – 23 LISTOPADA 2019 ROKU

 

Na warsztatach w Gdyni pojawią się:

 
ginekolog-położnik, androlog w Klinice Leczenie Niepłodności InviMed Gdynia. Specjalista niezwykle skuteczny w leczeniu niepłodności, a jednocześnie pełen zrozumienia, cierpliwości i poczucia humoru w stosunku do pacjentów. 

Marta Wojciechowska

Starszy embriolog, ESHRE senior embryologist, kierownik laboratorium medycznego w Klinice Leczenia Niepłodności InviMed Gdynia. Jej głęboką wiedzę z zakresu rozrodu potwierdza uzyskany w 2005 roku tytuł doktorski. Ponieważ stale się dokształca, a jej umiejętności stoją na najwyższym światowym poziomie, posiada też certyfikat ESHRE.

dr Małgorzata Kaczkan

Specjalista ds. żywienia, dietetyk w Klinice Leczenia Niepłodności InviMed Gdynia. Od 2001 r. asystent Dietetyk w Katedrze Żywienia Klinicznego i Dietetyki, Zakład Żywienia Klinicznego i Dietetyki Ogólnej GUMed.

Iwona Wasilewko

Psycholog w Klinice Leczenia Niepłodności InviMed Gdynia. Specjalistka o długoletnim doświadczeniu i niezwykłej empatii. Posiada stopień naukowy doktora nauk o zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Potrafi uważnie słuchać i zadawać pytania, które pozwalają lepiej poznać siebie, swoje potrzeby i motywacje. W klinice InviMed w Gdyni udziela konsultacji psychologicznych parom w trakcie terapii niepłodności. Pomaga ułożyć wzajemne relacje, odzyskać nadzieję i odczuć ulgę. 

Karolina Kryczka 

Fizjoterapeutka w Klinice Leczenia Niepłodności InviMed Gdynia. Specjalistka stawiająca na holistyczne podejście do leczenia niepłodności. Jako fizjoterapeutka, rehabilitantka, masażystka i trenerka oddechu dba nie tylko o mięśnie, ścięgna i stawy, ale przede wszystkim o dobrostan całego organizmu i sukces terapii płodności.

Joanna Płuciennik

Dyplomowany coach, jeden z niewielu w Polsce certyfikowany coach kryzysowy specjalizujący się w pomocy osobom walczącym z niepłodnością. Trenerka, współautorka poradnika „Coaching w sytuacji kryzysu. Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie” i gry coachingowej „Śladami samych siebie”. Współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego, orędowniczka idei rozwoju osobistego i życia w zgodzie z samym sobą.

Monika Staruch

Seksuolog kliniczny, psycholog. Pierwszy w Polsce psycholog, który zdobył prestiżowy, Międzynarodowy Certyfikat Seksuologiczny – EFS-ESSM Certified Psycho-Sexologist (ECPS). Swój staż kliniczny odbyła w Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii SPSK im. Prof. W. Orłowskiego oraz w Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia w I Klinice Psychiatrycznej w Warszawie. Obecnie Monika Staruch jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej na temat: “Seksualność i regulacja emocjonalna u kobiet leczonych z powodu niepłodności oraz ich zmiany w czasie leczenia metodą pozaustrojowego zapłodnienia”. Na co dzień pracuje i wykłada na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w Klinice Ginekologii i Położnictwa oraz w Klinice Psychiatrii WUM. Na stałe współpracuje z telewizją TVN jako ekspert w programach takich jak: Dzień Dobry TVN oraz brała udział w dwóch edycjach „Ślubu od pierwszego wejrzenia”.

 

ZAPISY NA WARSZTATY W GDYNI: WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

23 listopada 2019 r. godz. 10:00-18:00

Gdynia

O miejscu warsztatów uczestniczki zostaną poinformowane po zapisaniu się

Na zgłoszenia czekamy do 22 listopada 2019 r.

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE, ALE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

PAMIĘTAJ! Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona. Jeśli wiesz, że nie uda ci się przyjść, zadzwoń do nas i odwołaj rezerwację. Dzięki temu twoje miejsce będzie mogła wykorzystać inna kobieta, która tego potrzebuje.

 


WARSZTATY WE WROCŁAWIU – 07 GRUDNIA 2019 ROKU

 

"Obudź w sobie życie" we Wrocławiu

 

Na warsztatach we Wrocławiu pojawią się:

Lek. med. Robert Gizler

Ginekolog-położnik. Doktor Robert Gizler to jeden z najlepszych specjalistów z zakresu leczenia niepłodności w Polsce. Świetny ginekolog i lider zespołu lekarskiego – dyrektor medyczny InviMed Wrocław. To ekspert, który odpowie na każde pytanie dotyczące wsparcia naturalnej płodności i technik wspomaganego rozrodu. Lekarz z misją i wizją. Niezwykle skuteczny, na co dowodem są zdjęcia maluszków, które niemal codziennie otrzymuje od swoich pacjentów – świeżo upieczonych rodziców.

Bartłomiej Wojtasik 

ESHRE Senior Clinical Embryologist, starszy embriolog, Zastępca Dyrektora Embriologii Klinik InviMed. Embriolog stale poszerzający swoją wiedzę, doktorant i urodzony lider. Osoba o wyjątkowych zdolnościach i predyspozycjach do pracy embriologa. Jest dokładny, odpowiedzialny i kreatywny. Jeden z najlepszych embriologów InviMed, który potrafi nie tylko przełożyć bogatą wiedzę teoretyczną na praktykę, ale też wprowadzić do pracy laboratorium takie narzędzia i usprawnienia, które skutkują wyższą skutecznością leczenia w InviMed.

Agata Pypłacz 

Psycholog w InviMed Wrocław. W klinice oferuje pomoc i wsparcie psychologiczne dla osób dotkniętych niepłodnością na każdym etapie leczenia zarówno indywidualnie, jak i dla par. Doświadczenie kliniczne zdobywała na praktykach i stażach między innymi w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie czy Terapeutycznym Ośrodku dla Dzieci z Autyzmem.

Patrizia Polańska-Drejer

Dietetyk w InviMed Wrocław. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz grupowe prelekcje o tematyce dietoprofilaktyki oraz dietoterapii różnych chorób. Bliskie jest jej hasło Hipokratesa: „Niech żywność będzie Twoim lekarstwem, a lekarstwo Twoją żywnością”. Wierzy w potęgę, jaką kryje w sobie żywność zarówno w prewencji, jak i we wspomaganiu leczenia. W swojej pracy stawia na indywidualne podejście i edukację żywieniową, na którą poświęca pacjentom odpowiednio dużo czasu.

Joanna Płuciennik

Dyplomowany coach, jeden z niewielu w Polsce certyfikowany coach kryzysowy specjalizujący się w pomocy osobom walczącym z niepłodnością. Trenerka, współautorka poradnika „Coaching w sytuacji kryzysu. Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie” i gry coachingowej „Śladami samych siebie”. Współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego, orędowniczka idei rozwoju osobistego i życia w zgodzie z samym sobą.

Monika Staruch

Seksuolog kliniczny, psycholog. Pierwszy w Polsce psycholog, który zdobył prestiżowy, Międzynarodowy Certyfikat Seksuologiczny – EFS-ESSM Certified Psycho-Sexologist (ECPS). Swój staż kliniczny odbyła w Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii SPSK im. Prof. W. Orłowskiego oraz w Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia w I Klinice Psychiatrycznej w Warszawie. Obecnie Monika Staruch jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej na temat: “Seksualność i regulacja emocjonalna u kobiet leczonych z powodu niepłodności oraz ich zmiany w czasie leczenia metodą pozaustrojowego zapłodnienia”. Na co dzień pracuje i wykłada na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w Klinice Ginekologii i Położnictwa oraz w Klinice Psychiatrii WUM. Na stałe współpracuje z telewizją TVN jako ekspert w programach takich jak: Dzień Dobry TVN oraz brała udział w dwóch edycjach „Ślubu od pierwszego wejrzenia”.

 

ZAPISY NA WARSZTATY WE WROCŁAWIU: WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

07 grudnia 2019 r. godz. 10:00-18:00

O miejscu warsztatów uczestniczki zostaną poinformowane po zapisaniu się

Na zgłoszenia czekamy do 06 grudnia 2019 r.

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE, ALE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

PAMIĘTAJ! Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona. Jeśli wiesz, że nie uda ci się przyjść, zadzwoń do nas i odwołaj rezerwację. Dzięki temu twoje miejsce będzie mogła wykorzystać inna kobieta, która tego potrzebuje.

 

PARTNER MERYTORYCZNY

 

SPONSORZY UPOMINKÓW DLA UCZESTNICZEK

 

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl
Komentarze: 1

A czy w Bielsku-Białej nie można by było zrobić takich warsztatów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *