Obudź w sobie życie - warsztaty dla starających się o ciążę

Obudź w sobie życie! Ruszyły zapisy na e-warsztaty dla par starających się o dziecko

AKTUALIZACJA – LIMIT MIEJSC na e-warsztaty 5.12 ZOSTAŁ ZWIĘKSZONY! Zapisy trwają!

„Obudź w sobie życie” to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla osób starających się o dziecko. Od 2017 roku, gdy warsztaty odbyły się po raz pierwszy, łącznie wzięło w nich udział ponad 1600 kobiet. Wiele z nich jest już mamami! Też tak chcesz? Ze względu na utrzymującą się sytuację epidemiczną w naszym kraju – zapraszamy Cię do przestrzeni OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE online. Właśnie ruszyły zapisy na e-warsztaty. Jest kilka nowości: po pierwsze: e-warsztaty są dla par, po drugie – możesz wybrać poziom zaawansowania. Partnerem merytorycznym e-warsztatów jest wiodąca klinika leczenia niepłodności InviMed.

„Obudź w sobie życie” – spotkanie, które przybliża do macierzyństwa

Warsztaty „Obudź w sobie życie” obudziły życie (dosłownie i w przenośni) w setkach kobiet w całej Polsce. Od 2017 roku udział w spotkaniach stacjonarnych wzięło ponad 1600 pań. Wszystkie miały jeden cel: zostać mamą. I tak też się stało w wielu przypadkach.

Tak, wiemy, że nie zawsze leczenie przynosi od razu efekt w postaci ciąży! Wiele par na upragnione dwie kreski czekało kilkanaście miesięcy, a nawet kilka lat. Przyczyn niepowodzeń leczenia niepłodności jest wiele, ale jak zapewniają lekarze – z każdej „porażki” można wyciągnąć – także medyczne – wnioski.

NIE PODDAWAJ SIĘ! – to najgorsze, co możesz zrobić, nawet po kilku nieudanych próbach leczenia. ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY i OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE!

 

Sylwia Bentkowska

Sylwia Bentkowska, pomysłodawczyni Obudź w sobie życie!

Pomysłodawczynią i organizatorką warsztatów jest Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu www.plodnosc.pl, a także założycielka i prezes Fundacji poMOC dla Płodności, która sama kiedyś wygrała z niepłodnością i teraz pragnie wspierać inne pary starające się o dziecko.

Na przekór przeciwnościom – idź po swoje!

Niepłodność daje w kość, a leczenie nie tylko mocno odciska się na ciele, ale także psychice, relacjach i… portfelu. Doskonale wiemy, że przedłużająca się niezamierzona bezdzietność rodzi smutek, bezradność, frustrację, złość, jest także przyczyną depresji. Wiedza, jak sobie z tym wszystkim radzić, to nieoceniona pomoc na każdym etapie starań o dziecko!

Właśnie dlatego powstał ogólnopolski cykl warsztatów edukacyjnych dla osób starających się o ciążę i leczących niepłodność OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE.  

Więcej o Obudź w sobie życie >>> https://plodnosc.pl/warsztaty/

Poprzez organizowane warsztaty chcemy Wam pomóc skrócić drogę do upragnionej ciąży, zapewniając dostęp do wiedzy najlepszych lekarzy specjalistów w Polsce. Dzięki spotkaniom z nimi, macie możliwość nie tylko dowiedzieć się więcej o diagnostyce i leczeniu niepłodności, ale także skonsultować swój problem, dostać wskazówki, a także motywację do nieustawania w dążeniu do celu.

E-warsztaty, bo zdrowie jest najważniejsze

Ze względu na sytuację epidemiczną związaną z wirusem SARS-CoV-2 i wieloma obostrzeniami oraz koniecznością działań z zachowaniem reżimu sanitarnego nie możemy spotkać się na takich samych zasadach jak dotychczas. Zapraszamy Was jednak do przestrzeni online – Obudź w sobie życie w wersji e-warsztatów z pewnością Was nie rozczarują, a może wręcz przeciwnie – poczujecie jeszcze większy komfort i swobodę.

e-Warsztaty organizujemy we współpracy i z nieocenionym wsparciem merytorycznym Kliniki InviMed. Udział w spotkaniach online wezmą udział najlepsi specjaliści z zakresu medycyny rozrodu, którzy nie tylko omówią problemy związane z niepłodnością, ale też odpowiedzą na Wasze pytania, każdy przypadek traktując indywidualnie.

Podobnie jak podczas stacjonarnych warsztatów, uczestnicy wezmą również udział w zajęciach z coachem, psychologiem oraz dietetykiem. Będzie czas na merytoryczną wiedzę, konsultacje ze specjalistami, pracę z emocjami i wsparcie psychologiczne.

e-Warsztaty są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona.

[AKTUALIZACJA z dn. 18.11: BRAK WOLNYCH MIEJSC]

CO DADZĄ CI E-WARSZTATY OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE?

Przede wszystkim pewność, że warto leczyć niepłodność!

 • Spotkasz się z najlepszymi specjalistami z wiodącej kliniki niepłodności InviMed całkowicie za darmo.
 • Dostaniesz wiedzę, wskazówki medyczne i możliwość indywidualnej porady dotyczącej Twojego osobistego przypadku.
 • Poznasz krok po kroku etapy diagnostyki niepłodności, a także wiedzę na temat metod leczenia z uwzględnieniem przyczyn i wskazań.
 • Dzięki sesji z psychologiem i coachem niepłodności, odzyskasz siły psychiczne i nauczysz się radzić z trudnymi emocjami w trakcie leczenia niepłodności. Poznasz techniki radzenia sobie ze stresem, a także wzmacniania relacji z partnerem

Warsztaty dedykowane są wszystkim osobom, które chcą zostać rodzicami, ale zmagają się z trudnościami w poczęciu dziecka. TO NOWOŚĆ: udział mogą wziąć także mężczyźni!

DOPIERO ZACZYNASZ LECZENIE? A MOŻE MASZ JUŻ ZA SOBĄ NIEUDANE IN VITRO?

Mając świadomość, że wiele par stoi dopiero u progu diagnostyki i leczenia niepłodności, inne zaś są już stałymi pacjentami w klinikach i mają za sobą podstawową diagnostykę, leczenie, a nawet nieudane in vitro – przygotowaliśmy dwa poziomy warsztatów OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE: dla początkujących oraz zaawansowanych.

W obu przypadkach poprowadzą Was najlepsi specjaliści z Klinik InviMed w całej Polsce: ginekolodzy, androlodzy, immunolodzy, embriolodzy, a także psycholodzy mający wieloletnie doświadczenie w pracy z parami starającymi się o ciążę.

Podczas warsztatów dla początkujących 28.11 (sobota) dowiesz się:

 • Kiedy rozpocząć diagnostykę w kierunku niepłodności?
 • Jakie objawy, oprócz braku ciąży, powinny skłonić do wizyty u specjalisty?
 • Jakie i kiedy badania powinna wykonać kobieta, a jakie mężczyzna?
 • Jak się przygotować do pierwszej wizyty u specjalisty leczenia niepłodności?
 • Jak krok po kroku wygląda leczenie niepłodności?
 • Kiedy rozważać metody inseminacji i in vitro?
 • Jak styl życia może wpływać na skuteczność starań o ciążę?
 • Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny test pokazuje jedną kreskę?

 

Podczas warsztatów dla zaawansowanych 5.12 (sobota) dowiesz się:

 • Jak wygląda rozszerzona diagnostyka niepłodności?
 • Jakie leczenie wdraża się po nieudanej metodzie in vitro?
 • Jak immunologia i genetyka wpływają na niepowodzenia starań o ciążę?
 • Jakie metody zwiększają szanse na sukces in vitro?
 • Jakie badania warto wykonać po dotychczasowym nieudanym leczeniu?
 • Kiedy rozważać zapłodnienie z komórkami dawców?
 • Jak radzić sobie z trudnymi emocjami w trakcie przedłużających się starań o ciążę?

OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE – KOGO ZAPROSILIŚMY

W e-warsztatach dla początkujących udział wezmą:

Dr Beata Makowska (GDY) – Ginekolog Położnik

Dr Marta Wojciechowska (GDY) – Embriolog

Mgr Beata Tylus (POZ) – Psycholog

Mgr Adrianna Barczyńska (KAT) – Dietetyk

Joanna Płuciennik – Coach Kryzysowy

Łukasz Krasoń – Mówca Motywacyjny

W e-warsztatach dla zaawansowanych udział wezmą:

Dr Robert Gizler (WRO) – Ginekolog Położnik

Dr Agnieszka Popow-Woźniak (WRO) – Embriolog

Dr Anna Olewicz-Gawlik (POZ) – Immunolog

Patrizia Polańska-Drejer (WRO) – Dietetyk

Joanna Płuciennik – Coach Kryzysowy

Łukasz Krasoń – Mówca Motywacyjny

Jak się zapisać na e-warsztaty?

Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy i wyślesz go do nas. W odpowiedzi mailowej otrzymasz link z zaproszeniem do wybranej wersji warsztatów: dla początkujących lub zaawansowanych, oraz instrukcje dotyczące logowania na platformie warsztatowej.

Jeśli zdecydujesz się podjąć leczenie w InviMed, zaznacz w formularzu zgłoszenia klinikę, którą byś wybrał/a (w dniu warsztatów otrzymasz voucher z 20% rabatu na pierwsza wizytę i rozszerzone badanie nasienia do realizacji w wybranej przez siebie klinice InviMed)

 

Czego potrzebujesz?

Wolnej soboty, dobrego nastawienia, otwartego umysłu, nadziei w sercu, a ponadto coś do pisania, by zanotować ważne dla Ciebie sprawy.

Nasze spotkania oparte są zarówno na wykładach prelegentów, jak i na aktywnej rozmowie z nimi i konsultacji online. Warsztat psychologiczny to z kolei praktyczne ćwiczenia i… „zadanie domowe”. Wszystko w czasie rzeczywistym, czyli Live.

W przerwach między panelami będziesz mieć możliwość poznania innych uczestników i wymienić się z nimi doświadczeniami i codziennymi problemami wynikającymi z niepłodności.

Jesteśmy różni, ale mamy WSPÓLNY CEL – POKONAĆ NIEPŁODNOŚĆ I ZOSTAĆ RODZICAMI!

Po warsztatach zapraszamy Cię do grupy Obudź w sobie życie – dla kobiet starających się o dziecko oraz (dla panów!) Męska poMOC – grupa dla ojców i mężczyzn starających się o dziecko na FB

NIE CZEKAJ

 

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST

PARTNEREM MERYTORYCZNYM E-WARSZTATÓW
JEST Klinika InviMed
SPONSOREM STRATEGICZNYM warsztatów 28.11
jest firma FERRING PHARMACEUTICALS

 

 

SPONSOREM STRATEGICZNYM warsztatów 5.12 
jest firma MERCK 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *