„Obudź w sobie życie” warsztaty dla kobiet starających się o dziecko (Opole 15.06.2019r.)

„Obudź w sobie życie” to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla kobiet starających się o dziecko. Od 2017 roku, gdy po raz pierwszy zostały zorganizowane, łącznie wzięło w nich udział ponad 800 kobiet. Tym razem organizujemy warsztaty w Opolu, 15 czerwca 2019 r.

„Obudź w sobie życie” – spotkanie, które przybliża do macierzyństwa

„Obudź w sobie życie” to wyjątkowe spotkanie dla kobiet borykających się z niepłodnością. Pomysłodawczynią i organizatorką warsztatów jest Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu www.plodnosc.pl, która sama kiedyś wygrała z niepłodnością i teraz pragnie wspierać inne pary starające się o dziecko.

Sylwia Bentkowska: „Gdy spotkanie opuszcza ostatnia uczestniczka, ukradkiem wycierając łzy i dziesiąty raz dziękując nam za taki dzień, czasem zdarza mi się samej uronić łzę. Każde takie spotkanie to dla mnie osobiste przeżycie – nie tylko dlatego, że pragnę, by kobiety, które nam zaufały, dostały podczas jednego dnia maksymalnie dużo wiedzy, wsparcia, atmosfery bliskości i zrozumienia, ale także dlatego, że w ich oczach znów widzę to, co sama czułam kilka lat temu. Nie muszę czytać, czym jest niepłodność i nie muszę już pytać, jak sobie z nią poradzić…Doskonale wiem, jak choroba zmienia życie, jak bardzo niszczy emocje, jak bardzo zaburza poczucie własnej wartości, jak bardzo boli. I jak bardzo wycofuje z życia, blokuje normalne odruchy, zabiera radość z sytuacji, które powinny cieszyć. Mnie się udało pokonać niepłodność – mam synka, najcudowniejszy skarb, dzięki któremu każda przeciwność codzienności staje się dziś drobnostką. Mam wszystko, czego pragnęłam – to niezrozumiałe dla kogoś, dla kogo macierzyństwo to po prostu kolejny etap życia. Dla nas, niepłodnych, to bitwa, z której niekiedy trudno wyjść cało bez pomocy innych ludzi. Dlatego właśnie powstały spotkania „Obudź w sobie życie”, które mają pomagać podnieść się kobietom po kolejnym ciosie, po kolejny nieudanym miesiącu starań, po latach starań… Mają dodać siły, podpowiedzieć z pomocą najlepszych specjalistów skuteczną strategię, opatrzyć poranioną psychikę…”

Podczas 8 godzin warsztatów uczestniczki mają okazję wysłuchać wykładów najlepszych specjalistów z zakresu medycyny rozrodu – ginekologa i embriologa. Lekarze nie tylko omawiają problemy z płodnością, ale też służą pomocą każdej uczestniczce, odpowiadając na ich pytania.

Podczas warsztatów kobiety biorą udział w zajęciach z psychologiem, coachem oraz dietetykiem. Jest czas na merytoryczną wiedzę, konsultację ze specjalistami, pracę na emocjach i wsparcie psychologa. Jest moment na żarty i niezobowiązujące rozmowy podczas obiadu i przerwy kawowej. 

Warsztaty są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

„Nasze spotkania są po to, aby kobiety otrzymały niezbędną wiedzę, która wskaże im dalszy kierunek leczenia. Ale też po to, by zyskały siłę i nadzieję do dalszej walki oraz mogły zbudować niepowtarzalne przyjaźnie z innymi kobietami w podobnej sytuacji.” mówi Sylwia Bentkowska

 

> Zapisz się na warsztat już teraz – wypełnij formularz zgłoszeniowy, klikając TUTAJ<<

Już wiemy, że wiele z uczestniczek zostało mamami – nic nie cieszy nas tak bardzo jak wysłane zdjęcia waszych pociech, a także wasz pozytywny odbiór warsztatów:

 

„Obudź w sobie życie” – warsztaty w Opolu. Lista prelegentów

Partnerem merytorycznym warsztatów jest Ośrodek Leczenia Niepłodności Parens z Opola. Podczas spotkania wiedzą podzielą się specjaliści:

Dr n.med. Marek Tomala

Specjalista ginekolog – położnik, ukończył Wrocławską Akademię Medyczną. Egzamin specjalizacyjny II stopnia zdał z wyróżnieniem. W latach 1994-2005 pracował w Szpitalu Ginekologiczno – Położniczym w Opolu, w którym m.in. prowadził Poradnię Endokrynologii Ginekologicznej i Andrologii. Zawodową pasją stała się  niepłodność małżeńska, a jej ukoronowaniem otwarcie wraz z kolegami pierwszego na Opolszczyźnie laboratorium wspomaganego rozrodu GMW – Embrio. Główne zainteresowania to: endokrynologia ginekologiczna, ultrasonografia w ginekologii i położnictwie oraz  zabiegowa,  diagnostyka i leczenie niepłodności, perinatologia i kolposkopia. Jest   członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG) i Sekcji Płodności i Niepłodności (SPIN) przy PTG oraz ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology).

Dr n.med. Wojciech Niemczyk

Specjalista ginekolog – położnik, ukończył Wrocławską Akademię Medyczną. Specjalizuje się w ultrasonografii w ginekologii i położnictwie oraz ultrasonografii zabiegowej jak ocena drożności jajowodów przy użyciu USG-TV (hysterosalpingosonografia) oraz punkcje przezpochwowe. Jego główne zainteresowania jak i pasja ostatnich lat to diagnostyka i leczenie niepłodności. W 2002 r. wspólnie z kolegami założył Centrum Diagnostyki Ginekologiczno – Położniczej w Opolu, a następnie GMW – Embrio, pierwsze na Opolszczyźnie laboratorium wspomaganego rozrodu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG) i Sekcji Płodności i Niepłodności (SPIN) przy PTG.

Dr n. med. Grzegorz Głąb

Specjalista ginekolog- położnik,  ukończył Śląską Akademię Medyczną w Zabrzu. Od 1996 r. uczeń Giovanni Miniello, włoskiego profesora z Bari. Jest pionierem cytodiagnostyki kontrastowo – fazowej w Polsce. W 2002 r. wspólnie z kolegami założył Centrum Diagnostyki Ginekologiczno – Położniczej w Opolu. Jego główne zainteresowania w dziedzinie ginekologii, które realizuje i rozwija w codziennej pracy związane są ściśle z ginekologią onkologiczną, patologią szyjki macicy, cytodiagnostyką ginekologiczną, kolposkopią,  diagnostyką i leczeniem infekcji HPV. Wykładowca Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu.

Natalia Cybulska

Certyfikowany Senior Embriolog laboratorium GMW – Embrio. Wyszkolona przez Wojtka Polanskiego, Głównego Embriologa Lois Hole Hospital for Women w Edmonton (Kanada). Wiedzę i doświadczenie zdobyła aktywnie uczestnicząc w wielu szkoleniach w Polsce i za granicą. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy laboratoryjnej (laboratorium biologii molekularnej, embriologiczne, andrologiczne). Jest członkiem ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology), ASRM (American Society for Reproductive Medicine) oraz PTMRiE (Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii). W 2010 roku w Rzymie wynikiem egzaminu zdobyła tytuł Clinical Embryologist uzyskując Certyfikat Embriologa, natomiast w 2011 roku w Sztokholmie zdała kolejny egzamin, uzyskując prestiżowy tytuł Senior Clinical Embryologist. Posiada również certyfikat potwierdzający jej kompetencję w wykonywaniu procedur biopsji zarodka i PGD.

Bożena Widz

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Kierownik pracowni Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Opolskim Centrum Onkologii, w której wykonywana jest tomografia komputerowa, mammografia, USG i RTG. Swoją specjalizację i zainteresowania od lat poszerza w dziedzinie diagnostyki chorób piersi, praktycznie każdą dostępną metodą. W życiu prywatnym niesamowita mama, projektantka ogrodu, znawczyni roślin oraz wielbicielka kotów.

Joanna Gruszka

Dietetyk kliniczny, ukończyła studia na kierunku dietetyka oraz podyplomowe studia poradnictwa żywieniowego i dietetycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetycznego. Prowadzi Gabinet dietetyczny Dieta Plus. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje także  Opolskie Centrum Onkologii im. Prof. T.Koszarowskiego (dietoterapia pacjentów onkologicznych) oraz w Optima Medycyna S.A. (dietoterapia chorób dzieci i dorosłych).

Hanna Tomala

Trenerka jogi. Pokaże uczestniczkom, jak proste ćwiczenia jogi potrafią pozytywnie oddziaływać nie tylko na ciało, ale też psychikę. Będzie chwila na nieśpieszny aktywny relaks i wypróbowanie najpopularniejszych asan.

Dr Maja Herman

Psychiatra, psychoterapeuta, specjalista terapii środowiskowej, hipnoterapeutka, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Neuropsychiatrycznego, pracownik naukowo-dydaktyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współzałożycielka Instytutu Amici, ekspert Dzień Dobry TVN.

Joanna Płuciennik

Dyplomowany coach, jeden z niewielu w Polsce certyfikowany coach kryzysowy specjalizujący się w pomocy osobom walczącym z niepłodnością. Trenerka, współautorka poradnika „Coaching w sytuacji kryzysu. Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie” i gry coachingowej „Śladami samych siebie”. Współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego, orędowniczka idei rozwoju osobistego i życia w zgodzie z samym sobą.

Monika Staruch

Seksuolog kliniczny, psycholog. Pierwszy w Polsce psycholog, który zdobył prestiżowy, Międzynarodowy Certyfikat Seksuologiczny – EFS-ESSM Certified Psycho-Sexologist (ECPS). Swój staż kliniczny odbyła w Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii SPSK im. Prof. W. Orłowskiego oraz w Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia w I Klinice Psychiatrycznej w Warszawie. Obecnie Monika Staruch jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej na temat: “Seksualność i regulacja emocjonalna u kobiet leczonych z powodu niepłodności oraz ich zmiany w czasie leczenia metodą pozaustrojowego zapłodnienia”. Na co dzień pracuje i wykłada na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w Klinice Ginekologii i Położnictwa oraz w Klinice Psychiatrii WUM. Na stałe współpracuje z telewizją TVN jako ekspert w programach takich jak: Dzień Dobry TVN oraz brała udział w dwóch edycjach „Ślubu od pierwszego wejrzenia”.

„Obudź w sobie życie” – warsztaty w Opolu. Zapisy

Zapisy na warsztaty odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego – ZAPISY TUTAJ.

Zgłoszenia są przyjmowane do 14 czerwca. Uczestniczki, które zakwalifikowały się na warsztaty, zostaną powiadomione telefonicznie 14 czerwca.

PAMIĘTAJ! Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona. Jeśli wiesz, że nie uda ci się przyjść, zadzwoń do nas i odwołaj rezerwację. Dzięki temu twoje miejsce będzie mogła wykorzystać inna kobieta, która tego potrzebuje.

ZAPISY NA WARSZTATY: WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

15 czerwca 2019 r. godz. 10:00-18:00

O miejscu warsztatów uczestniczki zostaną poinformowane po zapisaniu się

Na zgłoszenia czekamy do 14 czerwca 2019 r.

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE, ALE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

 


PARTNER MERYTORYCZNY

 

Partnerzy warsztatów:

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *