Ona i On – jak się wspierać w trakcie leczenia niepłodności? – Klinika InviMed

22 stycznia br. od 10 do 15 w Klinice InviMed w Warszawie odbędą się bezpłatne warsztaty psychologiczne: Ona i On – jak się wspierać w trakcie leczenia niepłodności?

Warsztaty skierowane są do wszystkich par, które są w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności. To dotkliwe doświadczenie jest odmiennie przeżywane przez kobietę i mężczyznę, dlatego jeśli chcecie lepiej zrozumieć różnice w doświadczaniu przez was niepłodności, koniecznie zapiszcie się na warsztaty.

Jakie tematy będą poruszane na warsztatach?

  • Przed diagnozą: mężczyzna i badania

Dlaczego mężczyźni czasem niechętnie poddają się badaniom? Jaką rolę na etapie decyzji i diagnostyki może pełnić partnerka mężczyzny?

  • Już znamy przyczynę naszej niepłodności

Co oznacza diagnoza niepłodności dla kobiety i dla mężczyzny?

  • Co dalej: jak to jest z tą kobiecością i męskością?

Czy istnieje związek pomiędzy parametrami nasienia a seksualnością i tożsamością mężczyzny? Czy istnieje związek pomiędzy niemożnością zajścia w ciążę a kobiecością? Jak sobie radzić z emocjami towarzyszącymi diagnozie z perspektywy kobiety i mężczyzny?

  • Niepłodność widziana oczami kobiety i mężczyzny: strategie radzenia sobie z chorobą stosowane przez kobietę i mężczyznę

Różnice związane z płcią w zakresie postrzegania niepłodności. Jakimi strategiami radzenia sobie z problemem posługują się najczęściej kobiety i mężczyźni doświadczając niepłodności? Dlaczego mężczyźni mogą mniej angażować się w proces leczenia? Jak Ona i On mogą spotkać się w przeżywaniu i leczeniu niepłodności?

  • Postrzeganie siebie i związku przez pryzmat płodności

Jak to jest być osobą płodną w niepłodnej parze? Jak to jest być osobą niepłodną w parze niepłodnej?

  • Konflikty i kryzysy w parze z perspektywy kobiety i mężczyzny

Jakie emocje towarzyszą konfliktom i jak sobie z nimi radzić? Czy mężczyzna i kobieta inaczej przeżywają kryzys ? Etapy i warunki wychodzenia z kryzysów.

  • Intymność seksualna jako priorytet – radzenie sobie z trudnościami w sferze seksualnej

Jak podtrzymywać bliskość i ją rozwijać? Co zrobić, aby naszym życiem intymnym nie rządził kalendarz? Jak radzić sobie z trudnymi wspomnieniami? Co to znaczy zachować łączność ze swoim ciałem?

Jak się zapisać?

Wystarczy zadzwonić pod numer tel.: 500 900 888 lub wysłać maila na adres: d-gawlikowska@invimed.pl z dopiskiem „Warsztaty”.

Warsztaty są bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń!

22.01.2017 r. (niedziela), godz. 10-15, Klinika InviMed, Warszawa, ul. Rakowiecka 36.

Polecamy także: 

Jak w nowym roku zadbać o siebie i rozpocząć nowy etap? Przychodnia nOvum w Warszawie

Badanie nasienia w Klinice IVITA w wyjątkowej cenie!

12 postanowień na 12 miesięcy – spełnisz wszystkie i poczujesz wielką zmianę!

 

Komentarze: 1

Dobrze, że ktoś wpadł na taki pomysł, bo wiele par na pewno przyda się taka pomoc. Niepłodność jest coraz bardziej powszechną chorobą, a ludzie sami nie wiedzą jak sobie z tym radzić. Sama trochę znam temat i wiem, że oswojenie się z taką diagnoza nie jest proste i zajmuje trochę czasu, by to zaakceptować. Bardzo często się raczej wypiera ten problem. Myślę, że takie warsztaty pomogą po pierwsze poznać „wroga”, a po drugie też pewnie pomogą obalić sporo mitów, które narosły wokół niepłodności, oraz pokierują co robić dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *