Ona i On – jak się wspierać w trakcie leczenia niepłodności? – Klinika InviMed

22 stycznia br. od 10 do 15 w Klinice InviMed w Warszawie odbędą się bezpłatne warsztaty psychologiczne: Ona i On – jak się wspierać w trakcie leczenia niepłodności?

Warsztaty skierowane są do wszystkich par, które są w trakcie diagnostyki i leczenia niepłodności. To dotkliwe doświadczenie jest odmiennie przeżywane przez kobietę i mężczyznę, dlatego jeśli chcecie lepiej zrozumieć różnice w doświadczaniu przez was niepłodności, koniecznie zapiszcie się na warsztaty.

Jakie tematy będą poruszane na warsztatach?

  • Przed diagnozą: mężczyzna i badania

Dlaczego mężczyźni czasem niechętnie poddają się badaniom? Jaką rolę na etapie decyzji i diagnostyki może pełnić partnerka mężczyzny?

  • Już znamy przyczynę naszej niepłodności

Co oznacza diagnoza niepłodności dla kobiety i dla mężczyzny?

  • Co dalej: jak to jest z tą kobiecością i męskością?

Czy istnieje związek pomiędzy parametrami nasienia a seksualnością i tożsamością mężczyzny? Czy istnieje związek pomiędzy niemożnością zajścia w ciążę a kobiecością? Jak sobie radzić z emocjami towarzyszącymi diagnozie z perspektywy kobiety i mężczyzny?

  • Niepłodność widziana oczami kobiety i mężczyzny: strategie radzenia sobie z chorobą stosowane przez kobietę i mężczyznę

Różnice związane z płcią w zakresie postrzegania niepłodności. Jakimi strategiami radzenia sobie z problemem posługują się najczęściej kobiety i mężczyźni doświadczając niepłodności? Dlaczego mężczyźni mogą mniej angażować się w proces leczenia? Jak Ona i On mogą spotkać się w przeżywaniu i leczeniu niepłodności?

  • Postrzeganie siebie i związku przez pryzmat płodności

Jak to jest być osobą płodną w niepłodnej parze? Jak to jest być osobą niepłodną w parze niepłodnej?

  • Konflikty i kryzysy w parze z perspektywy kobiety i mężczyzny

Jakie emocje towarzyszą konfliktom i jak sobie z nimi radzić? Czy mężczyzna i kobieta inaczej przeżywają kryzys ? Etapy i warunki wychodzenia z kryzysów.

  • Intymność seksualna jako priorytet – radzenie sobie z trudnościami w sferze seksualnej

Jak podtrzymywać bliskość i ją rozwijać? Co zrobić, aby naszym życiem intymnym nie rządził kalendarz? Jak radzić sobie z trudnymi wspomnieniami? Co to znaczy zachować łączność ze swoim ciałem?

Jak się zapisać?

Wystarczy zadzwonić pod numer tel.: 500 900 888 lub wysłać maila na adres: d-gawlikowska@invimed.pl z dopiskiem „Warsztaty”.

Warsztaty są bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń!

22.01.2017 r. (niedziela), godz. 10-15, Klinika InviMed, Warszawa, ul. Rakowiecka 36.

Polecamy także: 

Jak w nowym roku zadbać o siebie i rozpocząć nowy etap? Przychodnia nOvum w Warszawie

Badanie nasienia w Klinice IVITA w wyjątkowej cenie!

12 postanowień na 12 miesięcy – spełnisz wszystkie i poczujesz wielką zmianę!

 

Komentarze: 1

Dobrze, że ktoś wpadł na taki pomysł, bo wiele par na pewno przyda się taka pomoc. Niepłodność jest coraz bardziej powszechną chorobą, a ludzie sami nie wiedzą jak sobie z tym radzić. Sama trochę znam temat i wiem, że oswojenie się z taką diagnoza nie jest proste i zajmuje trochę czasu, by to zaakceptować. Bardzo często się raczej wypiera ten problem. Myślę, że takie warsztaty pomogą po pierwsze poznać „wroga”, a po drugie też pewnie pomogą obalić sporo mitów, które narosły wokół niepłodności, oraz pokierują co robić dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *