Zobacz, jak ciąża zmienia kobiece ciało od środka. Niesamowity film

Zobacz, jak ciąża zmienia kobiece ciało od środka. Niesamowity film.

Zobacz, jak ciąża zmienia kobiece ciało od środka. To niesamowita lekcja biologii, której prawdopodobnie nigdy nie widziałaś. Czy wiesz, co twoje maleńkie-wielkie szczęście robi z twoim sercem, żołądkiem i jelitami? Obejrzyj niesamowity film, który pozwoli zrozumieć, jak wielką pracę w czasie 9 miesięcy wykonuje kobiecy organizm. 

Nie tylko brzuch

Dobrze wiesz, że gdy będziesz w ciąży, twój brzuch z każdym tygodniem będzie się powiększał. Dobrze też wiesz, że twoje piersi staną się pełniejsze, a nogi cięższe. Być może twoja cera cudownie rozpromieni się albo wręcz przeciwnie – stanie się problematyczna, a włosy stracą na chwilę swój blask. Ciąża to dla kobiety czas szczególny – nie tylko emocjonalnie, ale przede wszystkim wręcz anatomicznie i fizjologicznie. Bo czy wiesz, co się dzieje z twoim ciałem od środka?  Czy wiesz, ile zmian spowoduje ciąża w rozmieszczeniu twoich narządów, jak wielką pracę wykona twój organizm, by zmieścić to twoje wielkie szczęście?

Zobacz to, co niewidoczne

Dzięki Museum of Science and Industry w Chicago będziesz mogła to sprawdzić. Fantastyczny filmik w formie animacji przedstawia zmiany, jakie z każdym tygodniem zachodzą w ciele kobiety od środka. Pokazuje to, co niewidoczne dla oczu – podobnie jak niewidoczne jest to, jak rozwija się codziennie dziecko w łonie matki. 

Screen YouTube/Museum of Science and Industry, Chicago

 

Maleńki siłacz

Zrób miejsce dziecku (Make Room For Baby) – to tytuł projektu, który na kanale YouTube od stycznia tego roku obejrzało już prawie 200 tysięcy osób. Interaktywna animacja doskonale i dokładnie pokazuje, jak rosnące dziecko wymusza zmiany wewnętrzne w ciele mamy.  Zobaczymy na niej nie tylko efekt w postaci coraz większego brzucha, ale także to, co do tej pory było “tajemnicą”, czyli jak to maleństwo napiera na kobiecą wątrobę, trzustkę, żołądek. Co wyczynia z naszym sercem i co robi z kobiecymi jelitami. Niesamowite doświadczenie obejrzeć coś takiego – najlepsza lekcja biologii, jaką widzieliśmy. 

Filmik nie tylko dostarcza wiedzy, ale uświadamia, jak niezwykła jest natura człowieka i jak silny jest organizm kobiety, który wpuszcza do siebie drugi, żywy organizm. Uzmysławia także, że troska o siebie na etapie starań, to nie wymysł lekarzy czy teoretyków, ale absolutna konieczność jeśli chcemy, by nasz organizm poradził sobie z takim gigantycznym wysiłkiem.

Koniecznie zobaczcie. Bez względu na to, czy zaszłaś w ciążę dzięki in vitro, czy naturalnie – procesy, które od momentu zapłodnienia i zagnieżdżenia się zarodka w kobiecej macicy, są takie same. 

Źródło filmu: YouTube/Museum of Science and Industry, Chicago

Obejrzyj także:

9 miesięcy w 4 minuty – zobacz to, czego do tej pory w ten sposób nie pokazano

Wojtek Zamysłowski: Tak, jestem z in vitro…

Źródło i zdjęcia: Museum of Science and Industry w Chicago

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *