seks

Regularne współżycie zwiększa szanse na dziecko (FAKT)

Jak często uprawiać seks, aby plemniki były najsprawniejsze

Wiele par uważa, że aby doszło do poczęcia, trzeba uprawiać seks tylko w okresie owulacji (jajeczkowania), która u większości kobiet regularnie miesiączkujących ma miejsce około 12-14 dni przed spodziewaną miesiączką. Jest to zależne od długości trwania cyklu miesiączkowego (im dłuższy cykl, tym później występuje owulacja).

Jajeczkowanie w kolejnych cyklach może występować nieco wcześniej lub nieco później niż zwykle, czego często nie da się przewidzieć, zwłaszcza u kobiet z nieregularnymi miesiączkami. Dlatego właśnie zaleca się regularne współżycie co 3-4 dni przez cały czas trwania cyklu miesiączkowego, a nie tylko w okresie owulacji. Dzięki temu żywe plemniki są obecne w organizmie kobiety praktycznie przez cały czas i znacznie zwiększa się szansa na ich spotkanie z komórką jajową i zapłodnienie.

Jeśli mamy problem z płodnością, to zanim zaczniemy szukać pomocy, warto się zastanowić czy rok starań, mówiący o tym czy jesteśmy płodni, czy nie, faktycznie był wykorzystany. Możliwość zajścia w ciążę pojawia się tylko na kilka dni w czasie cyklu u kobiety. Być może okaże się, że akurat wtedy do współżycia nie dochodziło i tak naprawdę szanse na zajście w ciążę były nikłe. Warto pamiętać, że najbardziej owocny jest seks na 24 godziny przed owulacją.

Źródła: mojaciaza.com i staraniowy.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *