54 proc. mężczyzn ma słabą jakość nasienia. Zrób bezpłatne badanie!

Aż 54 proc. mężczyzn przebadanych w ramach kampanii „Płodny Polak” miała nieprawidłowe wyniki nasienia. To bardzo niepokojące, gdyż czynnik męski odpowiada za niepłodność aż w 35 proc. Dlatego też rusza kolejna kampania umożliwiająca bezpłatne zbadanie nasienia dla mężczyzn na Śląsku. 

Już co piąta para w Polsce boryka się z problemem niepłodności. Badania prowadzone w ramach kampanii “Płodny Polak” potwierdzają, że jakość nasienia ulega pogorszeniu. Z badań wynika, że liczba plemników u 33 proc. mężczyzn była poniżej normy przyjętej przez WHO (poniżej 15 mln w 1 ml ejakulatu). Zdrowy mężczyzna ma od 15 do 300 mln plemników w 1 ml. Ponadto, u 49 proc. mężczyzn pojawiły się także zaburzenia ruchliwości plemników.

Miej kontrolę – zrób badanie! 

Wystarczy zrobić proste i bezbolesne badanie nasienia, aby dowiedzieć się w jakim stanie są plemniki. W przypadku nieprawidłowego wyniku należy jak najszybciej podjąć stosowne kroki, aby zwiększyć szansę na potomstwo. Często już zmiana stylu życia przynosi poprawę. W cięższych przypadkach lekarz może zalecić mrożenie nasienia, by zachować je do chwili, kiedy para zdecyduje się starać o dziecko, jak również zaproponować inseminację lub in vitro – dodaje Piotr Pietrewicz,  ekspert kampanii „Płodny Polak”, dyrektor laboratorium IVF w Klinikach Leczenia Niepłodności „Bocian”

Bezpłatne badania nasienia w Katowicach

W ramach kampanii „Płodny Polak” przez cały listopad br. w Klinice Leczenia Niepłodności Bocian w Katowicach będą odbywać się bezpłatne badania nasienia.

Aby z nich skorzystać należy dokonać zapisu poprzez kontakt telefoniczny (tel. 32 701 04 60) – zapisy ruszają w drugiej połowie października br.

Nasienie można pobrać zarówno w domu (w maks. 30 minut należy dostarczyć je do placówki – powinno być przechowywane w temp. pokojowej) bądź placówce, w specjalnie przygotowanym pokoju. Wynik dostępny już po 3 godzinach można bezpłatnie skonsultować z diagnostą laboratoryjnym.

Jak przygotować się do badania?

  • należy zachować wstrzemięźliwości seksualną przez 3-5 dni (zbyt krótki okres może zaniżyć liczbę plemników, a zbyt długi wykazać żywotność i ruchliwość plemników inną od rzeczywistej)
  • należy unikać spożywania alkoholu, palenia papierosów i nadmiernej aktywności fizycznej
  • nie należy być także w trakcie antybiotykoterapii i tuż po niej – zalecany jest co najmniej 10 dniowy odstęp od zakończenia przyjmowania leku

Klinika Bocian w Katowicach – ul. Dąbrówki 13

Zapisy: możliwość zapisu od drugiej połowy października br. pod nr tel. 32 701 04 60

Polecamy także:

Ponad 50% Polek uważa, że mężczyźni powinni profilaktycznie badać nasienie

Adopcja nasienia: jak skorzystać z banku spermy

Przyczyny złej jakości plemników leżą nie tylko w stylu życia mężczyzny

 

Komentarze: 1

Coraz czesciej to panowie sa nieplodni, bo jakosc nasienia jest gorsza. 45 proc . przypadkow, a 20 proc . nieplodnosci dotyczy wylacznie mezczyzn . Wsrod schorzen mogacych powodowac zaburzenia plodnosci sa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *