Bogda Pawelec: Na niepłodność nikt sobie nie zasłużył

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest niepłodność i jak wiele cierpienia przynosi parze, która bezskutecznie stara się o własne dziecko biologiczne. Na niepłodność nikt sobie nie zasłużył, zaskakuje ona i dotyka ludzi z różnych grup społecznych, niezależnie od wykształcenia, dochodów, miejsca zamieszkania, rasy i kultury.

nieplodnosc_pomoc_medyczna_i_psychologiczna_IMAGE1_260796.jpgW książce “Niepłodność. Pomoc medyczna i psychologiczna” chcemy pokazać drogę, którą przechodzimy wspólnie z naszymi pacjentami, począwszy od strachu przed uciekającym czasem, poprzez zrozumienie, na czym polega niepłodność, skąd się bierze i jak się ją leczy, borykanie się z mnogością badań, a skończywszy na uświadomieniu sobie, jak ta choroba wpływa na psychikę i co należy robić, żeby bronić się przed tym niszczącym wpływem – mówią autorzy psychoterapeutka Bogda Pawelec i dr n. med. Wojciech Pabian.

Autorzy książki, doświadczeni i cenieni specjaliści w swych dziedzinach, starają się przybliżyć problemy pojawiające się między partnerami, a także w ich relacjach z otoczeniem, tym bliższym i dalszym.

Jeden z rozdziałów poświęcony jest przyczynom niepłodności, które mogą tkwić w psychice, a także utratom dotykającym parę niepłodną nie tylko, gdy dochodzi do poronienia, ale również tym comiesięcznym. – Próbujemy pokazać współczesne podejście do niepłodności zarówno pod względem medycznym – z najnowocześniejszymi badaniami na temat diagnozy i leczenia, jak i psychologicznym – ze sposobami i technikami, za pomocą których można pomóc niepłodnej parze.

Polecamy także:

“Przestałam się starać i dziś czekam na drugie dziecko”. Jak psychika blokuje płodność

Niepłodność, która rujnuje związek i zamienia człowieka we wraka

Jak zostałam adopcyjną mamą

Źródło opisu: sklep.smakslowa.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *