Ciężarna nie zdążyła dojechać do szpitala. „Ten poród zapamiętamy na długo”

W XXI wieku kobiety rodzą już tylko w szpitalach lub podczas starannie zaplanowanych porodów domowych, podczas których mają pomoc profesjonalnych położnych – niekoniecznie! Ta ciężarna nie spodziewała się, że przyjdzie jej urodzić w bardzo nietypowym miejscu. Na szczęście zarówno mama, jak i dziecko czują się dobrze.

Nietypowy poród w Wiśle

Nic nie zapowiadało tak zaskakującego porodu. Pani Arleta, mieszkanka województwa śląskiego zaplanowała swój poród w szpitalu, w otoczeniu profesjonalnego sprzętu, wykwalifikowanych specjalistów oraz sterylnych wnętrz. Życie napisało jednak dla niej zupełnie inny scenariusz. Ciężarna była w drodze do szpitala, jednak nie zdążyła nawet przekroczyć progu budynku. Poród rozpoczął się na ulicy przed Cieszyńskim Pogotowiem Ratunkowym oraz centrum zdrowia Medikool w Wiśle-Dziechcince, a uczestniczyli w nim lekarz, położna, wujek dziecka i… pacjentka przychodni.

Szczęśliwe zakończenie

Pomimo niesprzyjających okoliczności i niecodziennych warunków, lekarz, położna oraz rodząca spisali się na edal, a na świat bez żadnych komplikacji przyszła zdrowa dziewczynka. Kobieta i noworodek zostały przewiezione do Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Klub Zdrowia Medikool poinformował o tym niezwykłym porodzie na swoim Facebooku, gdzie od razu posypały się gratulacje i podobne historie – jak widać, porody w taksówce, na ulicy czy parkingu nie należą do rzadkości.

Pod wpisem nie brakuje podobnych historii. Poród na parkingu to nie jedyne nietypowe miejsce:

Też urodziłam w aucie na parkingu pod szpitalem  lepiej tak niż się męczyć godzinami na sali porodowej  .najlepiej wyglądal wypis ze szpitala. ” Poród uliczny spontaniczny”.Gratulacje

Ja córkę urodziłam w domu i zanim przyjechało pogotowie mąż sam odebrał
 
Witam ja urodziłam się w karetce.
 

 

 

Źródło i fot: radiobielsko.pl, facebook.com/medicool

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *