Dieta przy PCOS

Darmowy e-book o diecie przy PCOS do pobrania

“Dieta w PCOS – zapanuj nad hormonami” to najnowszy ebook wydany przez sieć klinik leczenia niepłodności InviMed. Został przygotowany przez ekspertki z Gdyni: dietetyczkę doktor Małgorzatę Kaczkan oraz ginekolożkę doktor Beatę Makowską. Zawiera informacje, przepisy i porady, dzięki którym pacjentki z PCOS będą mogły skuteczniej zapanować nad hormonami, a w rezultacie także nad samym PCOS.

Około 8% przyczyn niepłodności może wynikać z zaburzeń owulacji. Często są one spowodowane PCOS – zespołem policystycznych jajników. Specjalistki z kliniki InviMed w Gdyni przygotowały kompleksowy ebook dotyczący zagadnień dietetycznych przy PCOS. Znajdują się w nim również najważniejsze informacje na temat tej choroby.

Ebook o diecie przy PCOS

Ebook „Dieta w PCOS – zapanuj nad hormonami” to źródło rzetelnej wiedzy medycznej, zarówno dla osób, które mają już zdiagnozowany PCOS, jak i tych, które podejrzewają, że ta choroba może ich dotyczyć. 

Autorkami e-booka są: dietetyk dr n. med. Małgorzata Kaczkan oraz ginekolog-położnik, lekarz prowadzący leczenie par starających się o dziecko dr n. med. Beata Makowska.

>> Ebook można pobrać zupełnie bezpłatnie na stronie kliniki leczenia niepłodności InviMed: TUTAJ<<

Znajdziesz w nim informacje na temat PCOS, o tym, jak diagnozuje się tę chorobę (Kryteria Rotterdamskie), jaki jest związek między PCOS a otyłością oraz między PCOS a niepłodnością. Znakomitą część e-booka stanowią zagadnienia dietetyczne – od zaleceń dietetycznych dla pacjentek z PCOS, przez rekomendowane diety, po dwa przykładowe jadłospisy dzienne.

W ebooku znajduje się również porada trenera Orangetheory Fitness – odpowiedź na pytanie, jak ćwiczyć, by jak najefektywniej spalać tkankę tłuszczową.

Dlaczego dieta przy PCOS jest szczególnie ważna?

Zespół policystycznych jajników (PCOS – Polycystic Ovary Syndrome) jest jedną z najczęstszych chorób endokrynologicznych diagnozowanych u kobiet w okresie reprodukcyjnym. Zaburzenia endokrynne dotyczą układu dokrewnego, a więc hormonów. Gospodarkę hormonalną można regulować nie tylko farmakologią, ale także, a nawet przede wszystkim dietą. Co więcej, jak mówi doktor Kaczkan w wywiadzie zamieszczonym w e-booku:

„Jeśli nie wprowadzimy zmian w diecie, problem będzie rósł. To jest samonapędzające się koło… PCOS wiąże się z zaburzeniami gospodarki insulinowej. Te przekładają się na nadmierny, niekontrolowany apetyt na słodycze i wysoko przetworzoną żywność, co skutkuje oczywiście nadwagą czy otyłością. Z kolei zbyt duże ilości tkanki tłuszczowej w ciele, wtórnie powodują nasilenie insulinooporności i problem PCOS się jedynie nasila.”

Dlaczego warto skonsultować się z dietetykiem?

Choć w e-booku znajdują się gotowe jadłospisy, trzeba pamiętać, że są one przykładowe. Mają określoną kaloryczność i nie uwzględniają żadnych ograniczeń wynikających z innych dolegliwości, jednostek chorobowych, nietolerancji pokarmowych czy preferencji. Jeśli cierpisz na PCOS, sposób żywienia warto skonsultować ze specjalistą – profesjonalny dietetyk będzie w stanie przygotować zindywidualizowany jadłospis.

W przypadku problemów z poczęciem dziecka spowodowanych PCOS, najlepsze efekty można uzyskać wprowadzając zalecenia i dietę przygotowaną przez doświadczonego dietetyka z kliniki leczenia niepłodności.

E-BOOK DO POBRANIA TUTAJ

POLECAMY TAKŻE:

Pierwsza w Polsce konferencja medyczna dla Pacjentów: „Płodność. Strefa Specjalistycznej Wiedzy”. Ruszyła sprzedaż biletów!

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *