Dofinansowanie in vitro w Krakowie

Dofinansowanie in vitro w Krakowie. Start już w marcu!

Już od połowy marca 2022 r. pary mieszkające w Krakowie będą mogły skorzystać z dofinansowania in vitro! Miasto ogłosiło już konkurs na realizatora programu – ma on objąć około 200 par. Kliniki leczenia niepłodności mogą składać oferty od 17 lutego. Sprawdź, czy spełniasz warunki do wzięcia udziału w programie dofinansowania in vitro w Krakowie! Wybrane pary skorzystają nie tylko z procedury zapłodnienia pozaustrojowego, ale też m.in. z darmowej wizyty u psychologa.

Dofinansowanie in vitro w Krakowie w 2022 r.

Decyzja radnych zapadła już w marcu ubiegłego roku. Jak podała konsultant projektu Marta Górna, w samym Krakowie z niepłodnością boryka się nawet 30 tys. par. Dla 600 z nich in vitro jest jedyną szansą na doczekanie upragnionego potomstwa. Finansowany z budżetu miasta Gminny Program Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa zyskał pozytywną opinię zarówno prezydenta miasta, jak i prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Z dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać od połowy marca. W tym roku na ten cel przeznaczyliśmy 1 mln zł. Programem obejmiemy ok. 200 par.

poinformował na Facebooku prezydent Krakowa Jacek Majchrowski

W ramach dofinansowania in vitro w Krakowie będzie można wykonać jedną procedurę zapłodnienia pozaustrojowego z własnym zarodkiem lub jedną adopcję zarodka.

Kto może skorzystać z dofinansowania in vitro w Krakowie

Warunki określone dla par ubiegających się o wsparcie finansowe od miasta nie różnią się od tych standardowo wyznaczanych przy dofinansowaniu in vitro. W programie będą mogli wziąć udział mieszkańcy Krakowa, którzy tu mieszkają i płacą podatki. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-42 lata. Konieczne też jest m.in. spełnienie warunków do podjęcia terapii in vitro. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać w klinice leczenia niepłodności, która zostanie wybrana do realizacji projektu.

Miasto przewiduje, iż dzięki programowi dofinansowania in vitro w Krakowie przyjdzie na świat około 150 dzieci!

 

Źródło:
https://www.krakow.pl/aktualnosci/248032,202,komunikat,bedzie_refundacja_in_vitro_dla_mieszkancow_krakowa.html
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-01-22/krakow-w-marcu-ma-ruszyc-program-refundacji-procedury-in-vitro/

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 

Co zrobić, by in vitro się powiodło? Metody wspomagające skuteczność zapłodnienia pozaustrojowego

 

Co zrobić, by in vitro się powiodło? Metody wspomagające skuteczność zapłodnienia pozaustrojowego

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji - miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *