Dofinansowanie in vitro w Mysłowicach

Dofinansowanie in vitro w Mysłowicach. Miasto wybrało realizatora na 2022 rok!

Mysłowice dołączyły do grona miast wspierających niepłodne pary w staraniach o upragnione potomstwo! To pierwsze dofinansowanie in vitro w Mysłowicach. Każda para, która przejdzie kwalifikację, może liczyć nawet na 6 tys. zł wsparcia od miasta. Podczas spotkania w Starostwie 2 lutego 2022 r. wybrano już realizatora programu na ten rok – to Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum.

Dofinansowanie in vitro w Mysłowicach w 2022 r.

Uchwalony niemal rok temu program „Chcemy być rodzicami – program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Mysłowic w latach 2021-2024” już w 2022 r. obejmie 60 par starających się o dziecko. Miasto przeznaczyło na to 360 tys. zł w pierwszym roku realizacji programu, a w kolejnych – po 400 tys. zł.

Miejscy radni postanowili na kanwie wniosków i próśb mieszkańców podjąć to wyzwanie. Jest to debiut Mysłowic w kwestii dofinansowania leczenia niepłodności. Chcemy czerpać od tych miast, w których takie programy są już realizowane – podkreśla prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Klinika Gyncentrum realizuje już podobne programy m.in. w Częstochowie i Sosnowcu. Najszybszą droga kwalifikacji jest kontakt telefoniczny – trzeba wypełnić wywiad i dostarczyć dokumentację dotychczasowego leczenia. Potem para spotka się z lekarzem.

Warunki skorzystania z refundacji

Zaskoczeniem dla mieszkańców Mysłowic może być nie tylko wyższa niż w wielu innych miastach kwota dofinansowania, ale też mniej restrykcyjne niż gdzie indziej kryteria kwalifikacji. Aby skorzystać ze wsparcia, przynajmniej jedno z partnerów musi od minimum roku mieszkań w Mysłowicach. Z kolei wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-43 lata.

Warunkiem skorzystania z dofinansowania jest udokumentowanie dokonania pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, potwierdzenie trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego naturalną ciążę bądź rok bezskutecznego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego. Ponadto zakwalifikowana para będzie musiała wyrazić zgodę na poniesienie kosztów mrożenia i przechowywania zarodków.

Według szacunków z niepłodnością zmaga się nawet 3 tys. mieszkańców Mysłowic. Inicjatorzy programu dofinansowania spodziewają się, że dzięki niemu przyjdzie na świat około 15 dzieci rocznie.

 

Źródło:
https://itvm.pl/n/wydarzenia/02/02/miasto-dofinansuje-in-vitro-umowa-podpisana/

https://www.gyncentrum.pl/dofinansowanie-do-in-vitro-dla-mieszkancow-myslowic-1

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

In vitro nie zmienia natury, ale jej pomaga! Jak przygotować się do IVF

In vitro nie zmienia natury, ale jej pomaga! Jak przygotować się do IVF

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji - miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.