Ida Karpińska: “Pomogliście uratować te kobiety”. Byliśmy na wyjątkowej Gali

1 marca odbyła się uroczysta Gala podsumowująca VIII edycję Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna bo Zdrowa”. Jej inicjatorem jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości, która od 10 lat zwraca uwagę na problem chorób ginekologicznych kobiet. W trakcie uroczystości wręczono statuetki oraz podziękowania firmom, instytucjom oraz mediom zaangażowanym w popularyzację głównej idei kampanii, jaką jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych, regularnych badań ginekologicznych. Nasz portal NieplodniRazem.pl był wśród nich, a podziękowania odbierała redaktor naczelna Sylwia Bentkowska.

To był szczególny wieczór. Szczególny z wielu powodów – w sali Teatru Palladium zebrali się wspaniali ludzie, dla których zdrowie i troska o nie to coś najważniejszego w życiu. Nie pieniądze, nie kariera, nie sława, ale zdrowie, bez którego nic byśmy nie osiągnęli.

Wszystkie ambsadorki i ambasadorzy tegorocznej kampanii, patroni oraz przyjaciele Kwiatu Kobiecości.

“To wy uratowaliście te kobiety”

W ten uroczysty sposób Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości podsumowała i zakończyła tegoroczną VIII edycję kampanii społecznej “Piękna bo zdrowa”, której celem było szerzenie świadomości, jak poważnym zagrożeniem dla kobiet jest rak szyjki macicy i jak życiodajne może się okazać jedno w roku badanie cytologiczne.

Ida Karpińska, założycielka Kwiatu Kobiecości oraz pomysłodawczyni kampanii, nie kryła wzruszenia, dziękując wszystkim partnerom, patronom medialnym i przyjaciołom Kwiatu Kobiecości, którzy swoim zaangażowaniem i promocją tej ważnej misji wsparli tegoroczną edycję.

 „Już od kilku lat nasza uroczysta gala jest idealną okazją, by chociaż na chwilę zwyczajnie – zatrzymać się i zastanowić, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze. Okazja o tyle szczególna, iż na widowni siedzą ludzie o pięknych sercach, wspaniałych intencjach, którzy z moją organizacją są od lat i wiedzą, co znaczy – być odpowiedzialnym. Dziękuję Wam za tę odpowiedzialność, bo dzięki niej, mogę ratować coś absolutnie świętego – życie. Proszę sobie wyobrazić, iż tylko podczas inauguracji naszej kampanii „Piękna bo Zdrowa” na Placu Defilad pod Kinoteką, 30 kobiet spośród 300 przebadanych otrzymało czerwone światło: uwaga, coś jest bardzo nie w porządku! 30 kobiet! Pozwolę sobie w ich imieniu pokłonić się wszystkim Partnerom akcji – to Wy uratowaliście te kobiety!” – powiedziała podczas uroczystego wieczoru Ida Karpińska.

Ambasadorki kampanii: Anna Kalczyńska i Paulina Chruściel oraz Ida Karpińska – założycielka Organizacji Kwiat Kobiecości.

Serwis NieplodniRazem.pl był jednym z patronów medialnych kampanii. Dlaczego? Dlatego, że rak szyjki macicy to paskudna choroba, która niejednej kobiecie odebrała życie, ale i niejednej skutecznie odebrała szanse na naturalne macierzyństwo. Troska o zdrowie intymne i regularne badania ginekologiczne to obowiązek każdej kobiety, która marzy o tym, żeby zostać mamą i chce urodzić zdrowe dziecko, któremu będzie towarzyszyła przez długie lata dorastania. 

Serwis NielodniRazem.pl objął patronat medialny nad VIII edycją kampanii “Piękna bo Zdrowa”.

Nie ryzykuj, jeśli marzysz, by zostać matką!

“Ja wygrałam życie – właśnie dzięki cytologii, która pozwoliła wykryć na w miarę wczesnym etapie raka, ale przegrałam macierzyństwo i nie mogę być mamą” – powiedziała nam w wywiadzie Ida Karpińska. Zaapelowała tym samym do kobiet, które starają się o potomstwo: dbajcie o siebie!

A my powtarzamy za nią: dbajmy o siebie! Tylko zdrowe będziemy mogły spełnić to największe marzenie. Nie robiąc regularnie badań podejmujemy ryzyko – trzy tysiące kobiet rocznie dowiaduje się, że ma raka – w tym te, którym udało się zajść w ciążę. Podejmowanie leczenia onkologicznego w trakcie ciąży to jednak spore wyzwanie dla lekarzy, ale przede wszystkim ryzyko utraty życia swojego i nienarodzonego dziecka. To najtrudniejsze przypadki pacjentek, czasem nie da się już nic zrobić, by kobieta została matką – mówił z kolei dr Andrzej Nowakowski, ginekolog-onkolog, który również czynnie włączył się w tegoroczną kampanię.

By być szczęśliwą matką, muszę zadbać o siebie – to z kolei Paulina Chruściel, jedna z ambasadorek kampanii. “Cytologia to zaledwie 5 minut – dłużej się malujemy i ubieramy, nie można więc powiedzieć, że nie ma na nią czasu” – mówiła w rozmowie z naszym serwisem.

Paulina Chruściel, ambasadorka VIII edycji kampanii “Piękna bo Zdrowa” oraz Ida Karpińska.

To nie koniec

Choć kampania “Piękna bo Zdrowa” właśnie się zakończyła, niech świadomość troski o siebie i swoje zdrowie towarzyszy nam nieustannie. A jeśli z jakiegoś powodu przegląd ginekologiczny nam wyleci z głowy, poprośmy naszych mężów czy partnerów, by nas szturchnęli i wysłali po pieczątkę, która da nam poczucie bezpieczeństwa, że możemy ruszać śmiało w dalszą drogę. 

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnej kampanii. I choć to m.in. nam dziękowała podczas Gali Ida Karpińska, to my dziękujemy całemu zespołowi Kwiatu Kobiecości za tak potrzebne i ważne działanie na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki, za ten kobiecy głos do kobiet: troszczmy się o nasz własny kwiat kobiecości. 

W imieniu redakcji NieplodniRazem.pl podziękowania odebrała redaktor naczelna serwisu i jego pomysłodawczyni Sylwia Bentkowska. 

Sylwia Bentkowska – redaktor naczelna Nieplodnirazem.pl, Ida Karpińska – założycielka i prezes organizacji Kwiat Kobiecości, Monika Szadkowska – coach płodności, autorka Nieplodnirazem.pl

Sylwia Bentkowska, redaktor naczelna Nieplodnirazem.pl chwilę pod odebraniu podziękowań i pamiątkowego dyplomu za udział i wsparcie tegorocznej edycji “Piękna bo Zdrowa”.

 

Polecamy także: 

Nie czekaj na raka, czekaj na dziecko – wyrób w sobie ten prosty nawyk

Jak samemu zbadać piersi – instrukcja krok po kroku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *