In vitro nie zabija, in vitro daje życie! Petycja w sprawie przywrócenia refundacji in vitro

In vitro daje życie! Petycja w sprawie przywrócenia refundacji in vitro

Chcesz przywrócenia refundacji in vitro w Polsce? Złóż podpis pod obywatelską petycją, której inicjatorami są niepłodne pary. 

W Polsce mieszka 1,5 miliona niepłodnych par – spora część z nich wraz z wycofaniem rządowego programu refundacji in vitro w 2016 roku, pożegnała się z możliwością specjalistycznego leczenia. Mimo że w Polsce ponad 60 proc. społeczeństwa zdecydowanie popiera in vitro, a większość z nich mówi również „tak” dla refundacji z budżetu państwa – rząd nie zrobił żadnych kroków, by program przywrócić.

Na 500+ jest, na wyprawkę szkolną jest, ale na leczenie niepłodnych już nie ma

Niepłodni nie kryją żalu do rządzących, którzy – jak pisze na jednym z forów niepłodna kobieta: „na prawo i lewo rozdają pieniądze na kolejne dzieci w postaci 500+, a za chwilę po 300 zł na każde uczące się dziecko bez względu na status materialny rodziny, a nie mają na refundację metody, która realnie zwiększy i zwiększa – co pokazują samorządowe programy – słupki demograficzne”.

Na razie nic nie wskazuje jednak, by sytuacja w tej sprawie się zmieniła i oprócz inicjatyw lokalnych, w temacie in vitro rząd stanowiska raczej szybko nie zmieni.

Chcesz refundacji in vitro? Podpisz!

Z inicjatywy kilku niepłodnych par, które od lat walczą bez skutku o dziecko, jednocześnie nie mają możliwości skorzystania z samorządowych programów, a na pokrycie kosztów procedury in vitro ich zwyczajnie nie stać – pojawiła się w internecie petycja do Kancelarii Premiera o przygotowanie ustawy, która zapewniłaby refundację NFZ zabiegu in vitro, a także innych metod leczenia niepłodności.

„Chcemy przywrócenia refundacji in vitro dla niepłodnych małżeństw. In vitro nie zabija, in vitro daje życie! W Polsce około 20% par ma problem z poczęciem dziecka. Te pary chciałyby dać życie, dziecko jest dla nich największym wymarzonym skarbem i szczęściem. Obecnie dużo mówi się o rodzinie, a o problemie niepłodności ani słowa, mimo że dotyka tak wielu ludzi. Ludzie ci czują się wykluczeni że społeczeństwa, samotni w nierównej walce o dziecko. Dodatkowo bez żadnego wsparcia rządu, leczenie niepłodności to ogromne wydatki, koszty badań, leków są bardzo wysokie. A przecież oni walczą o coś najważniejszego, o rodzinę. Dlaczego Ci ludzie mają być pozostawieni sami sobie tylko dlatego, że dotknęła ich choroba?” – piszą autorzy petycji. I kończą: „Prosimy, nie odbierajcie nam szansy na założenie rodziny!”

Pod petycją podpis złożyło ponad 1250 osób. Jeśli chcesz dołączyć, bo wierzysz, że in vitro to często jedyna szansa na szczęście rodziny, podpisz się. Petycję można popisać >>> TUTAJ 

POLECAMY TAKŻE: Ks. Czendlik: A za co mam krytykować in vitro?! Ja dziękuję Bogu za ten cud

Ksiądz Czendlik: A za co mam krytykować in vitro?! Ja dziękuję Bogu za ten cud

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl
Komentarze: 9

Moze bym wtedy miała poczuć to piekne uczucie bicia serca własnego dziecka ….przytulić je i powiedzieć kocham …..jak inne pary które tego pragną…..

In vitro daje życie ! I pomaga wieku kobietom , niestety zaczyna to być choroba 21 wieku .

In Vitro to ostatnia nadzieja…………………….

Refundacja in vitro

Bo in vitro daje życie

Jestem za

Ksiądz Czendlik głosi treści niezgodne z nauczaniem Kościoła. in vitro nie jest dobre bo rozdziela akt seksualny od poczęcia dziecka i przy tym zabijane/mrożone są zarodki, które powstają przy procedurze.

Petycja w sprawie przywrócenia refundacji in vitro. Całym sercem jestem za tym by pary, które nie mogą mieć w naturalny sposób dzieci, miały tą możliwość cieszyć się rodzicielstwem. I w tym nasze Państwo, ma obowiązek Im pomóc.

Jestem za invutro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *