System rezerwacji Bookero

Jak łatwiej i szybciej zapisywać się na wizytę do lekarza?

Umówienie się na wizytę do wybranego specjalisty to często duże wyzwanie biorąc pod uwagę czas, jaki trzeba poświęcić na wykonywanie kolejnych telefonów. Nierzadko problemem jest samo dodzwonienie się. Taka sytuacja niekiedy całkowicie zniechęca do podejmowania kolejnych prób, dlatego też warto wyjść naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom pacjentów i postarać się usprawnić ten proces.

Wielu specjalistów oprócz pracy w klinikach czy przychodniach prowadzi własną praktykę lekarską, dzięki czemu pacjenci mają dodatkową możliwość umówienia się na wizytę w dogodnym dla siebie terminie. Niestety umawianie się tradycyjnymi metodami może być niezwykle uciążliwe. Lekarze nie mają bowiem czasu na odbieranie telefonów, a następnie przeglądanie kalendarza w celu odnalezienia wolnego terminu. Każda taka sytuacja to potencjalnie stracony czas, który można byłoby przeznaczyć na obsłużenie dodatkowego pacjenta. Warto zatem skorzystać z nowoczesnego rozwiązania, które wyeliminuje ten problem.

System do obsługi rezerwacji – dlaczego warto?

Aby usprawnić swoją pracę, przede wszystkim należy zminimalizować czas, jaki poświęcamy na obsługę bieżących zapisów na wizyty. W tym celu doskonale sprawdzi się system rezerwacji online. Dzięki niemu będziemy bowiem w stanie zautomatyzować cały proces, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na inne cele zawodowe. Zmiana tradycyjnego terminarza na kalendarz online jest niezwykle prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Doskonałym przykładem jest Bookero, system, który ceniony jest za prostotę obsługi w połączeniu z rozbudowaną funkcjonalnością.

Dzięki Bookero możemy stworzyć i dodać na stronę formularz rezerwacyjny, za pomocą którego pacjent samodzielnie będzie w stanie wybrać termin i godzinę, a następnie zapisać się na wizytę. Co więcej, możemy udostępnić możliwość skorzystania z bezpiecznych płatności online, aby od razu ją opłacić. Cała obsługa rezerwacji odbędzie się w pełni automatycznie. Zarówno specjalista, jak i pacjent otrzymają powiadomienia z potwierdzeniem wizyty. System przypomni również pacjentowi o zbliżającym się terminie rezerwacji. Od strony obsługi administrator w każdym momencie może wejść do kalendarza i sprawdzić szczegóły umówionej wizyty.

Zdalne umówienie się na wizytę to również duże ułatwienie dla samego pacjenta. Może on bowiem w każdej chwili sprawdzić, czy są wolne terminy do danego lekarza, a jeśli tak to szybko dokonać zapisu. Co istotne może to zrobić w każdym momencie bowiem formularz dostępny jest 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. System natomiast dopilnuje, aby do wyboru były dostępne tylko wolne terminy, dzięki czemu nie trzeba już obawiać się zdublowania rezerwacji w kalendarzu.

Wykorzystanie systemu rezerwacji wizyt w praktyce

Nasz serwis postanowił w praktyce wykorzystać Bookero. W ramach działań Fundacji poMOC dla Płodności – Strefa Telemed udostępniliśmy możliwość zapisania się do jednego z lekarzy na konsultację, wybierając jedną z dostępnych form kontaktu.

Założeniem było, aby pacjentka podczas zapisu na wizytę opisała swój problem, dzięki czemu lekarz byłby już przygotowany do rozmowy.  System rezerwacji wizyt okazał się doskonałym rozwiązaniem do sprawnego zarządzania rezerwacjami, a co najważniejsze spełnił wszystkie oczekiwania. Proste i intuicyjne zarządzanie terminarzem to z pewnością duży atut systemu. Możliwość udostępnienia podglądu własnego kalendarza specjaliście dodatkowo odciążyło nas od przekazywania informacji o rezerwacjach.

Z Bookero bez problemu udało się:

  • wprowadzić elastyczne grafiki dostępności niezależnie dla każdego z lekarzy,
  • zautomatyzować wysyłkę powiadomień email o potwierdzeniu akceptacji rezerwacji oraz z przypomnieniem o zbliżającym się terminie wizyty.
  • po odbyciu konsultacji wysyłać automatycznie do pacjenta powiadomienie email z prośbą o wystawienie opinii.

Obsługa systemu jest możliwa na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu i posiadającym przeglądarkę internetową, więc nie ma konieczności zakupu dodatkowego urządzenia. Z powodzeniem można zarządzać panelem z poziomu telefonu komórkowego. Na plus warto odnotować również możliwość wglądu w ustawienia panelu oraz kalendarz właściwie z dowolnego miejsca przez całą dobę.

Umawianie się na konsultacje lekarskie online

Konsultacje online stały się już nieodłączną częścią oferty przychodni oraz prywatnych gabinetów lekarskich. Co więcej, istnieje spore grono pacjentów, którzy chętnie korzystają z tego typu rozwiązania. Zwłaszcza jeśli wizyta nie dotyczy samego badania, tylko omówienia wyników lub kontynuacji leczenia. Wówczas bezpośrednia wizyta nie jest potrzeba. Ręczne tworzenie linku do spotkania, a następnie jego wysłanie do pacjenta jest dość czasochłonne. Tutaj również z pomocą przyjdzie Bookero. Dzięki dedykowanej funkcjonalności po złożeniu rezerwacji system będzie w stanie wygenerować link do pokoju i wysłać go w powiadomieniu email z potwierdzeniem rezerwacji.

Warto przekonać się jak korzystanie z systemu rezerwacji online może pozytywnie wpłynąć na oszczędność czasu, a także zadowolenie samych pacjentów. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet, tak więc z pewnością każdy znajdzie dla siebie optymalne zastosowanie go w praktyce.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.bookero.pl

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *