Jesteś w ciąży, a w szpitalu nie czujesz się bezpiecznie? Sprawdź, gdzie zgłosić się po pomoc!

Jesteś w ciąży zagrożonej, leżysz w szpitalu, odnosisz wrażenie, że Twoje prawa pacjenta są łamane? Nie czujesz się bezpiecznie, a może podejrzewasz, że lekarze mogą ukrywać przed Tobą stan zdrowia Twój lub dziecka? Nie czekaj, zgłoś się po pomoc.

Znaj swoje prawa i nie bój się ich egzekwować

Nie tak powinna wyglądać rzeczywistość, aby kobieta w ciąży sama musiała zgłębiać, jakie przysługują jej prawa, czego względem niej nie może zrobić personel szpitalny i jakich czynności medycznych może odmówić. Ciąża czy szpital to nie czas i miejsce na edukowanie się z praw pacjenta. Jednak rzeczywistość niejednokrotnie rozczarowuje.

Dlatego nie wahaj się zgłosić po pomoc do ludzi, którzy specjalizują się w niesieniu pomocy kobietom w ciąży. Jeśli cokolwiek wzbudza Twoją wątpliwość i masz wrażenie, że nie otrzymujesz właściwej opieki medycznej w szpitalu podczas ciąży – zadzwoń lub napisz do Fundacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny F E D E R A.

Federa od 1991 działa na rzecz zdrowia i praw reprodukcyjnych i seksualnych oraz upowszechniania wiedzy z dziedziny zdrowia i praw reprodukcyjnych i seksualnych – zajmuje się organizacją szkoleń, warsztatów i spotkań dla różnych grup zawodowych, studentek i studentów oraz osób aktywnie działających na rzecz praw człowieka. Edukuj z zakresu praw pacjenta, zwiększa świadomość Polek i Polaków w temacie świadomego rodzicielstwa, przekazuje wiedzę na temat metod antykoncepcji, tworzy przestrzeń do dyskusji na temat dostępu do aborcji i doświadczeń kobiet.

Czas ogrywa niebagatelną rolę. Nie jesteś zdana wyłącznie na decyzję lekarzy. Masz prawa i możesz egzekwować ich przestrzeganie. Jeśli potrzebujesz wsparcia, nie wahaj się o nie prosić. 

Uzyskaj pomoc – telefony alarmowe, infolinia prawna

Jesteś w ciąży i przebywasz w szpitalu, ale czujesz, że Twoje prawa są łamane, a Ty nie czujesz się bezpiecznie? Zgłoś się mailowo lub telefonicznie: info@federa.org.pl, 22 635 93 95

Potrzebujesz pomocy ginekolożki? Zadzwoń na Telefon Zaufania: 22 635 93 92 w wybrane dni w godzinach 16-20 lub wyślij wiadomość do ginekolozki@federa.org.pl https://federa.org.pl/grafik-tz/

Potrzebujesz porady prawnej? Napisz na infoliniaprawna@federa.org.pl

 


Więcej informacji znajdziesz tutaj:

Strona: https://federa.org.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/federap
Instagram: https://www.instagram.com/federapl/?hl=pl 


 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *