Kalendarz ciąży: Od poczęcia do porodu – 9 miesięcy tydzień po tygodniu

Kalendarz ciąży: Wyjątkowy przewodnik po ciąży – od poczęcia do porodu

Jesteś w ciąży? A może dopiero się o nią starasz? Oddajemy w Twoje ręce kalendarz ciąży, dzięki któremu będziesz wiedziała, jak przebiega ciąża tydzień po tygodniu – od planowania, poczęcia aż do porodu.

Przed tobą niezwykły czas oczekiwań na dziecko – 9 miesięcy ciąży. Oddajemy w Twoje ręce kalendarz ciąży, dzięki któremu będziesz wiedziała, jak przebiega ciąża tydzień po tygodniu, co się dzieje z dzieckiem,  jakie zmiany zachodzą w Twoim organizmie, jakie dolegliwości ciążowe cię czekają, jak sobie z nimi poradzić oraz o czym pamiętać w poszczególnych tygodniach ciąży. Za 9 miesięcy urodzisz dziecko – twój mały wielki cud. Oto twój przewodnik po ciąży. 

Kalendarz ciąży: praktyczny przewodnik po ciąży

Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu to praktyczny przewodnik po ciąży, dzięki któremu na bieżąco będziesz widziała, jak rozwija się dziecko oraz jak zmienia się kobiece ciało w czasie ciąży. Dowiesz się, jakie są objawy wczesnej ciąży, jakie badania zrobić w kolejnych trymestrach, jak poradzić sobie z dolegliwościami ciążowymi oraz jakie są zagrożenia w ciąży i na co uważać.  

Kalendarz ciąży to etapy rozwoju dziecka. Zobaczysz, kiedy dziecko ma już  serce, wykształcone rączki, nóżki i narządy wewnętrzne. Sprawdź, kiedy maluch w brzuchu mamy czuje, widzi i rozpoznaje dźwięki. Odkryj, co się dziecku podoba, a czego nie lubi. Dowiedz się, kiedy ruchy dziecka są wyczuwalne oraz co oznacza ich brak.

Kalendarz ciąży: wskazówki i rady dla kobiet w ciąży

Nasz kalendarz tydzień po tygodniu to także praktyczne rady na temat ciąży: przypomnimy ci o ważnych terminach i badaniach, podpowiemy, co jeść w ciąży i jakie produkty są wskazane dla ciężarnych w poszczególnych trymestrach. Dowiesz się, jak pielęgnować ciało w ciąży oraz jak poradzić sobie z emocjami.

Pomożemy ci zrobić plan porodu, skompletować wyprawkę, wybrać szkołę rodzenia oraz przygotować się do porodu bez bólu. Dowiesz się także, jakie prawa ma kobieta w ciąży w okresie okołoporodowym i podczas porodu oraz jak Kodeks Pracy pomaga ciężarnym.

Przed tobą 40 tygodni oczekiwania na dziecko – będzie to czas radości i ekscytacji, ale także wielu lęków i obaw. Nasz kalendarz ciąży pomoże Ci przetrwać trudne momenty w ciąży i przygotuje, także psychicznie, do najważniejszego momentu, czyli porodu.  

Pamiętaj jednak, by na bieżąco rozwój ciąży i niepokojące objawy konsultować z lekarzem. Nawet najlepszy poradnik o ciąży nie zastąpi opieki ginekologa. Będziemy Ci o tym przypominać tydzień po tygodniu.

WYBIERZ TRYMESTR:

I trymestr ciąży

II trymestr ciąży

III trymestr ciąży

 

ZOBACZ TAKŻE: Ciąża po 35 r.ż – wszystko, co powinnaś wiedzieć

Ciąża po 35. r.ż. – wszystko, co powinnaś wiedzieć

 


Dziennikarka, redaktorka, graficzka. W serwisie www.plodnosc.pl odpowiada za redakcję artykułów w obszarze: niepłodność, leczenie niepłodności, in vitro, starania o ciążę. Redaktor naczelna Plodnosc.pl. Kontakt: agata.daniluk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *