Kalkulator ciąży

Który tydzień ciąży – to pytanie często słyszą kobiety ciężarne. Same też mają potrzebę wiedzieć, w którym tygodniu ciąży aktualnie są i kiedy planowany jest termin porodu.

Kalkulator ciąży – oblicz tydzień ciąży

Kalkulator ciąży opiera się na metodzie Naegelego. Polega ona obliczeniach na podstawie ostatniej miesiączki i średniej długości cyklu. Kalkulator szybko i dokładnie wyliczy, który tydzień ciąży aktualnie trwa. Planując ciążę, warto monitorować cykle i zapisywać, kiedy miała miejsce miesiączka. To znacznie ułatwia ustalenie zarówno, który to tydzień ciąży, jak i kiedy nastąpi poród.  

Kalkulator tygodnia  ciąży – jak działa?

Jeśli zadajesz sobie pytanie „w którym tygodniu ciąży jestem”, nasz kalendarz w prosty sposób pozwoli ci to obliczyć. Doskonale rozumiemy, że czas w ciąży upływa bardzo szybko i często można się pogubić, który to tydzień ciąży. Dlatego udostępniamy kalkulator ciąży, który znacznie ułatwi to zadanie. Wystarczy, że wpiszesz dzień rozpoczęcia ostatniej miesiączki. Kalendarz ciąży sam wyliczy, który to tydzień ciąży i poda dokładną liczbę.

Który tydzień ciąży – po co ta informacja?

To, który tydzień ciąży właśnie mija, to ważna informacja. Pozwala wykonywać badania w odpowiednim czasie ciąży, a to niezwykle ważne do monitorowania stanu zdrowia nienarodzonego maluszka.

Dla matki informacja o tygodniu ciąży zaspakaja potrzebę wiedzy, co aktualnie dzieje się u dziecka – czy już rozróżnia głosy, czy jest aktywne, czy powinno już ruszać się na tyle, aby było czuć ruchy, jakie narządy zdążyły się wykształcić itp. Jeśli np. matka nie czuje ruchów, mimo że w danym tygodniu ciąży już dawno powinny być odczuwalne, jest to ważny sygnał dla lekarza. Być może konieczne będą dodatkowe badania, konsultacje, które pozwalą sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo w łonie matki. Kalkulator ciąży pozwala matce łatwo sprawdzić, który to tydzień ciąży.

Dla lekarzy ta informacja jest jeszcze bardziej cenna – wiedzą, kiedy zlecasz poszczególne badania i kiedy mija termin porodu. W razie przedłużającej się ciąży, mogą w porę interweniować. Czasami mimo upłynięcia terminu ciąży, poród nie następuje. Taką ciążę trzeba szczególnie monitorować.