DR N. MED. JAKUB WYROBA

Umów konsultację

Umów się
Ocena: Brak ocen
Specjalizacja: ,
Adres: 
ul. Wyczółkowskiego 14/6, 30-118 Kraków
Telefon: 
+48 730 218 919
Województwo:

Informacje o lekarzu

Dyrektor Medyczny w Małopolskim Instytucie Diagnostyki i Leczenia Niepłodności KrakOvi. Kierownik Kliniki Zaburzeń Płodności na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Specjalista Endokrynologii Ginekologicznej i Rozrodczości. Specjalista Ginekolog Położnik.

Absolwent Collegium Medicum UJ w Krakowie oraz Uniwersytetu Medycznego w Antwerpii. Pracował w Oddziale Endoskopii Ginekologicznej University of Bari we Włoszech, gdzie jego mentorem był światowy lider w zakresie histeroskopii ambulatoryjnej i operacyjnej Prof. S. Bettocchi. Od początku swoją karierę medyczną poświęcił parom z ograniczoną płodnością – równolegle w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej CMUJ i pierwszych ośrodkach wspomaganego rozrodu w Krakowie. Swoje medyczne zainteresowania poświęcił bardzo wymagającym przypadkom par z obniżoną rezerwą jajnikową.

Światowy pionier technik aktywacyjnych jajnika (IVA). Odbył liczne staże z zakresu niepłodności w wiodących ośrodkach w Europie i USA, między innymi w IVI w Madrycie oraz Alicante, w Instituto Bernabeu, w Oxford Fertility Unit oraz w Boston IVF. Doświadczenie naukowe oraz sukcesy w pracy klinicznej zaowocowały prowadzeniem licznych międzynarodowych badań klinicznych w dziedzinach wspomaganego rozrodu na stanowisku Głównego Badacza (PI). Aktualnie pełni funkcję Kierownika Kliniki Zaburzeń Płodności na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Dyrektora Medycznego w Małopolskim Instytucie Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Krakowie.

Jest członkiem wielu prestiżowych stowarzyszeń medycznych w tym Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii (PTMRiE) oraz Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (American Society for Reproductive Medicine (ASRM). Udział w tych gremiach umożliwia mu dostęp do aktualnych i najnowszych osiągnięć w dziedzinie medycyny rozrodczości.

Jako lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu niepłodności, dr n.med. Jakub Wyroba kieruje się zrozumieniem i empatią wobec swoich pacjentów. Posiada międzynarodowe doświadczenie w leczeniu niepłodności i stosowaniu technik wspomaganego rozrodu. Dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu w ramach upowszechniania wiedzy wśród społeczeństwa, aktywnie angażuje się w projekty edukacyjne oraz naukowe powołane w celu promocji profilaktyki płodności i leczenia niepłodności aby pomagać parom realizować ich marzenie o rodzicielstwie.

Stale rozwija swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach naukowych i kursach z zakresu nowoczesnych technologii wspomaganego rozrodu. Jest autorem wielu prac badawczo-naukowych dotyczących problematyki niepłodności, często publikowanych w renomowanych czasopismach medycznych. Jego zaangażowanie, profesjonalizm i troska o dobro pacjentów czynią go cenionym specjalistą w dziedzinie medycyny rozrodczości. Jego celem jest nie tylko leczenie, ale także wsparcie i pomoc każdej parze w ich trudnej drodze do rodzicielstwa.

 

 

 

Opinie o lekarzu

Dodaj opinięBrak danych. Nikt jeszcze nie dodał oceny.