DR N. MED. RADOSŁAW MAKSYM

Ocena: 4.33/5 (3)
Specjalizacja: ,
Województwo:

Informacje o lekarzu

Ukończył II Wydział Lekarski z Oddziałem Nauczania w języku angielskim oraz studia doktoranckie Szkoły Medycyny Molekularnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Badania do doktoratu dotyczące molekularnej patogogenezy endometriozy wykonał w Centrum Biofizyki Molekularnej, CNRS we Francji oraz w Centrum Biostruktury WUM. Specjalizację z położnictwa i ginekologii odbył w Klinice Ginekologii Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego, a Europejski egzamin z Andrologii Klinicznej zdał w Rotterdamie przed komisją Europejskiej Akademii Andrologii.

Od czasu studiów doktoranckich był stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Fundacji Naukowej Polpharmy oraz głównym wykonawcą i kierownikiem grantów ufundowanych przez NCN i NCBR, dotyczących między innymi patogenezy i immunoterapii endometriozy oraz urządzeń wspomagających płodność. Pełnił rolę eksperta i wykładowcy w Narodowym Programie Prokreacyjnym Ministerstwa Zdrowia.
Obecnie jest adiunktem w Zakładzie Zdrowia Prokreacyjnego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i pracownikiem Szpitala św. Zofii.

W ramach swoich zainteresowań klinicznych i naukowych zajmuje się wpływem chorób ginekologicznych i endokrynologicznych na płodność ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń owulacji, endometriozy i mięśniaków macicy. Prowadzi badania w dziedzinie prokreacji człowieka dotyczące możliwości chirurgicznej i nieinwazyjnej poprawy płodności. Jest autorem i recenzentem licznych publikacji naukowych oraz rozdziałów w książkach dotyczących tej dziedziny. Spis publikacji https://www.researchgate.net/profile/Radoslaw-Maksym . 
W pracy klinicznej posługuje się leczeniem operacyjnym niepłodności kobiecej, endometriozy i mięśniaków macicy jak również technikami małoinwazyjnymi uwzględniającymi immunoterapię i termoablację. Jako jedna z kilku osób w Polsce wykonuje zabiegi ultradźwiękowej operacji mięśniaków macicy metodą HIFU, które u wybranych Pacjentek pozwalają na bezoperacyjne leczenie mięśniaków skoncentrowaną wiązką ultradźwięków o dużej mocy.

Opinie o lekarzu

Dodaj opinię5/5

Dominika


Pan Doktor ma wiedze, tego nie mozna podwazyc, ale swoim zachowaniem odstrasza pacjentki, które juz i tak są czesto na skraju zalamania po wielu latach staran o ciaze. Wiecej empatii Panie Doktorze.

5/5

Anna


Specjalista najwyższej klasy. Kompetencja i empatia w jednym. Bardzo szeroka wiedza. Szczerze polecam

3/5

maks


mam takie same odczucia jak Dominika