Niezwykle wzruszająca historia starań o ciążę Kasi i Krzysztofa. Zobacz piękny film!

Problem niepłodności dotyka około 1,5 mln polskich par rocznie. Dla wielu jedyną drogą, aby spełnić marzenie o własnym dziecku, jest skorzystanie z możliwości zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Podobnie było z Kasią i Krzysztofem z Gdańska, którzy po krętej, emocjonalnej podróży zostali rodzicami Baltazarka. Oto ich historia starań o ciążę.

Miało być pięknie: młodzi, zdrowi, z pomysłem na przyszłość. Pokochali się, zaręczyli, pobrali. Wiedzieli, że chcą mieć dziecko, jednak rozważnie układali rzeczywistość, która pozwoli im stworzyć bezpieczną przestrzeń dla nowego, małego człowieka. “Wiesz, ty masz wszystko…” – usłyszała kiedyś Kasia od koleżanki. Owszem – poczucie spełnienia było obecne do momentu, gdy diagnoza, jaką usłyszała z mężem, była dla niej jak wyrok.

 

Historia starań o ciążę Kasi nie skończyłaby się happy endem, gdyby nie in vitro. Przy takich wynikach badań starania naturalne nic by nie dały, ale i inseminacja mogłaby skończyć się niepowodzeniem. In vitro również nie udało się za pierwszym razem… Trafili jednak na niezwykłą ginekolog, która przeprowadziła Kasię i Krzysztofa przez najtrudniejsze momenty.

Dziś są szczęśliwymi rodzicami Baltazarka i każdemu, kto zachwyca się nim – w autobusie, na ulicy, w sklepie – Kasia mówi: nie byłoby go, gdyby nie in vitro.

Wzruszająca historia Kasi z niską rezerwą jajnikową

 

Obejrzyj historię Kasi i Krzysztofa: piękna, wzruszająca, prawdziwa do bólu. I dodająca odwagi, by walczyć o szczęście!


Film wyprodukowany w Klinice INVICTA. 

 

POLECAMY TAKŻE: AMH, czyli kobieca płodność pod lupą. Czy wiesz, jaką masz rezerwę?

AMH, czyli kobieca płodność pod lupą. Czy wiesz, jaką masz rezerwę?

 

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.