Nowo narodzona Agatka zrobiła coś, co wzruszyło nawet lekarzy. Zobacz filmik

Nie ma nic piękniejszego dla matki, która urodziła dziecko, zwłaszcza pierwsze i po długich staraniach, jak jego pierwszy krzyk. Mała Agatka zrobiła mamie jeszcze większy prezent – taki, który zostanie w sercu i pamięci już na całe życie. Filmik z momentu narodzin dziewczynki obiegł cały świat.

Łez, które przez lata wylały kobiety starające się o dziecko i leczące niepłodność, nie sposób policzyć. Hektolitry – mówią niektóre ze starających się. I na początku nie są to łzy szczęścia. Jednak wszystkie pary, którym udało się zajść w ciążę, są zgodne: warto było walczyć i tych łez nie szkoda.

Łzy szczęścia…

Potem są już tylko łzy szczęścia, które najpierw towarzyszą pozytywnemu testowi ciążowemu, potem pierwszemu serduszkowemu USG, pierwszemu kopnięciu dziecka, aż wreszcie temu najważniejszemu momentowi, jakim jest poród.

Pierwszy krzyk i płacz dziecka, które właśnie zachłysnęło się powietrzem, to najpiękniejszy moment w życiu każdej mamy. Potem kontakt ciało do ciała, gdy jeszcze połączone pępowiną tuli się: ciepłe, nieumyte, bezbronne.

Zdarza się jednak czasem i tak, że z powodu jakichś komplikacji czy wskazań zdrowotnych, poród naturalny jest niemożliwy, a kobieta rodzi poprzez cesarskie cięcie, zaś swoje dziecko może zobaczyć po kilku, a niekiedy kilkunastu godzinach. Tak było w przypadku mamy Agaty Ribeiro Coelho.

>> przeczytaj: Poród naturalny a cesarskie cięcie. Poznaj wady i zalety, wskazania oraz przebieg

Witaj mamo!

Kobieta nie spodziewała się, że poród zakończy się cięciem cesarskim, a tym bardziej – że będzie mogła w związku z tym przytulić od razu swoją nowo narodzoną córeczkę. Stało się jednak inaczej. Lekarze, którzy operowali panią Coelho, zaraz po wyjęciu dziewczynki, dali ją mamie do przytulenia.

Filmik, który został nagrany podczas tego momentu i wrzucony na rodzinnego Facebooka, został udostępniony przez setki tysięcy wzruszonych ludzi na całym świecie.

Mała Agatka nie tylko przytuliła się do mamy, ale objęła rączkami jej twarz i „pocałowała” w nos – jakby intuicyjnie wyczuła, że właśnie poczuła najważniejszą osobę w życiu. Lekarze także byli wzruszeni i jak sami mówili, że nigdy wcześniej, mimo że dziecko miało po prostu naturalny odruch ssania, nie widzieli czegoś tak rozczulającego. 

Obejrzyjcie tę wzruszającą chwilę. I nie traćcie wiary, że takie emocje już niebawem poczujecie podczas własnego porodu.

OBEJRZYJ TAKŻE:

https://plodnosc.pl/9-miesiecy-w-4-minuty-niesamowity-film-ktory-musisz-obejrzec/

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl
Komentarze: 1

Samo zajscie w ciaze to jeszcze nie sukces, wiedza o tym najlepiej kobiety ktore byly w ciazy czesto nie raz, ale nigdy nie urodziły, wiec nie wszystkie pary ktorym udalo sie zajsc w ciążę nie moga powiedziec ze wrto bylo walczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *