„Obudź w sobie życie” warsztaty dla kobiet starających się o dziecko (Bydgoszcz 01.06.2019r.)

„Obudź w sobie życie” to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla kobiet starających się o dziecko. Od 2017 roku, gdy po raz pierwszy zostały zorganizowane, łącznie wzięło w nich udział ponad 700 kobiet. Tym razem organizujemy warsztaty w Bydgoszczy, 1 czerwca 2019 r.

„Obudź w sobie życie” – spotkanie, które przybliża do macierzyństwa

„Obudź w sobie życie” to wyjątkowe spotkanie dla kobiet borykających się z niepłodnością. Pomysłodawczynią i organizatorką warsztatów jest Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu www.plodnosc.pl, która sama kiedyś wygrała z niepłodnością i teraz pragnie wspierać inne pary starające się o dziecko.

Sylwia Bentkowska: „Gdy spotkanie opuszcza ostatnia uczestniczka, ukradkiem wycierając łzy i dziesiąty raz dziękując nam za taki dzień, czasem zdarza mi się samej uronić łzę. Każde takie spotkanie to dla mnie osobiste przeżycie – nie tylko dlatego, że pragnę, by kobiety, które nam zaufały, dostały podczas jednego dnia maksymalnie dużo wiedzy, wsparcia, atmosfery bliskości i zrozumienia, ale także dlatego, że w ich oczach znów widzę to, co sama czułam kilka lat temu. Nie muszę czytać, czym jest niepłodność i nie muszę już pytać, jak sobie z nią poradzić…Doskonale wiem, jak choroba zmienia życie, jak bardzo niszczy emocje, jak bardzo zaburza poczucie własnej wartości, jak bardzo boli. I jak bardzo wycofuje z życia, blokuje normalne odruchy, zabiera radość z sytuacji, które powinny cieszyć. Mnie się udało pokonać niepłodność – mam synka, najcudowniejszy skarb, dzięki któremu każda przeciwność codzienności staje się dziś drobnostką. Mam wszystko, czego pragnęłam – to niezrozumiałe dla kogoś, dla kogo macierzyństwo to po prostu kolejny etap życia. Dla nas, niepłodnych, to bitwa, z której niekiedy trudno wyjść cało bez pomocy innych ludzi. Dlatego właśnie powstały spotkania „Obudź w sobie życie”, które mają pomagać podnieść się kobietom po kolejnym ciosie, po kolejny nieudanym miesiącu starań, po latach starań… Mają dodać siły, podpowiedzieć z pomocą najlepszych specjalistów skuteczną strategię, opatrzyć poranioną psychikę…”

Podczas 8 godzin warsztatów uczestniczki mają okazję wysłuchać wykładów najlepszych specjalistów z zakresu medycyny rozrodu – ginekologa i embriologa. Lekarze nie tylko omawiają problemy z płodnością, ale też służą pomocą każdej uczestniczce, odpowiadając na ich pytania.

Podczas warsztatów kobiety biorą udział w zajęciach z psychologiem, coachem oraz dietetykiem. Jest czas na merytoryczną wiedzę, konsultację ze specjalistami, pracę na emocjach i wsparcie psychologa. Jest moment na żarty i niezobowiązujące rozmowy podczas obiadu i przerwy kawowej.

Warsztaty są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

„Nasze spotkania są po to, aby kobiety otrzymały niezbędną wiedzę, która wskaże im dalszy kierunek leczenia. Ale też po to, by zyskały siłę i nadzieję do dalszej walki oraz mogły zbudować niepowtarzalne przyjaźnie z innymi kobietami w podobnej sytuacji.” mówi Sylwia Bentkowska

>> Zapisz się na warsztat już teraz – wypełnij formularz zgłoszeniowy, klikając TUTAJ<<

Już wiemy, że wiele z uczestniczek zostało mamami – nic nie cieszy nas tak bardzo jak wysłane zdjęcia waszych pociech, a także wasz pozytywny odbiór warsztatów:

 

„Obudź w sobie życie” – warsztaty w Bydgoszczy. Lista prelegentów

Partnerem merytorycznym warsztatów jest Klinika Gameta. Podczas spotkania wiedzą podzielą się specjaliści:

dr n. med. Paweł Radwan

Specjalista ginekolog-położnik; specjalista endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Kierownik Działu Badań i Rozwoju w Klinice Gameta. Embriolog Kliniczny certyfikowany przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii – (Embriology Certification  – European Society of Human Reproduction and Embryology).

Dr n. med. Rafał Krasiński

Starszy embriolog kliniczny ESHRE, kierownik pracowni rozrodu wspomaganego w Klinice Leczenia Niepłodności Gameta w Łodzi.

Dr Maja Herman

Psychiatra, psychoterapeuta, specjalista terapii środowiskowej, hipnoterapeutka, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Neuropsychiatrycznego, pracownik naukowo-dydaktyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współzałożycielka Instytutu Amici, ekspert Dzień Dobry TVN.

Joanna Płuciennik

Dyplomowany coach, jeden z niewielu w Polsce certyfikowany coach kryzysowy specjalizujący się w pomocy osobom walczącym z niepłodnością. Trenerka, współautorka poradnika „Coaching w sytuacji kryzysu. Jak przekuć trudności w dobre doświadczenie” i gry coachingowej „Śladami samych siebie”. Współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego, orędowniczka idei rozwoju osobistego i życia w zgodzie z samym sobą.

Monika Staruch

Seksuolog kliniczny, psycholog. Pierwszy w Polsce psycholog, który zdobył prestiżowy, Międzynarodowy Certyfikat Seksuologiczny – EFS-ESSM Certified Psycho-Sexologist (ECPS). Swój staż kliniczny odbyła w Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii SPSK im. Prof. W. Orłowskiego oraz w Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia w I Klinice Psychiatrycznej w Warszawie. Obecnie Monika Staruch jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej na temat: “Seksualność i regulacja emocjonalna u kobiet leczonych z powodu niepłodności oraz ich zmiany w czasie leczenia metodą pozaustrojowego zapłodnienia”. Na co dzień pracuje i wykłada na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w Klinice Ginekologii i Położnictwa oraz w Klinice Psychiatrii WUM. Na stałe współpracuje z telewizją TVN jako ekspert w programach takich jak: Dzień Dobry TVN oraz brała udział w dwóch edycjach „Ślubu od pierwszego wejrzenia”.

„Obudź w sobie życie”, warsztaty w Bydgoszczy – Zapisy

Zapisy na warsztaty odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego – ZAPISY TUTAJ.

Zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja. Uczestniczki, które zakwalifikowały się na warsztaty, zostaną powiadomione telefonicznie 31 maja.

PAMIĘTAJ! Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona. Jeśli wiesz, że nie uda ci się przyjść, zadzwoń do nas i odwołaj rezerwację. Dzięki temu twoje miejsce będzie mogła wykorzystać inna kobieta, która tego potrzebuje.

 

ZAPISY NA WARSZTATY: WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

01 czerwca 2019 r. godz. 10:00-18:00

O miejscu warsztatów uczestniczki zostaną poinformowane po zgłoszeniu

Na zgłoszenia czekamy do 31 maja 2019 r.

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE, ALE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

 


PARTNER MERYTORYCZNY

Sponsor strategiczny

 

Partnerzy warsztatów

 

 

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *