program refundacji in vitro nieplodnirazem

Takiego sukcesu w Łodzi nikt się nie spodziewał! Uzyskano aż 88 ciąż

Miejski program dofinansowania zabiegów in vitro w Łodzi ma coraz lepszą skuteczność. W wyniku 215 procedur uzyskano aż 88 ciąż! To świetnie wróży także innym miastom, w tym Poznaniowi, który niedawno także uruchomił miejski program refundacji in vitro.

Łódź z miejskiego budżetu w ramach programu In Vitro dla Łodzi 2016-2020 ma przeznaczać rokrocznie 1 mln zł. Z programu mogą skorzystać kobiety do 40. roku życia, a maksymalna dopłata wynosi 5 tys. zł. Każda para może skorzystać maksymalnie z 3 procedur in vitro. 

Sukces in vitro w Łodzi

– Do miejskiego programu in vitro od ubiegłego roku zgłosiło się 345 par. Zainteresowanie jest bardzo duże. Cieszy nas duża liczba ciąż – do tej pory odnotowano ich 88 – w tej liczbie mamy też siedem ciąż wielopłodowych. Dzięki wsparciu miasta na świat przyszło 22 dzieci, w tym sześć par bliźniąt – poinformowała radna Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskaźnik skuteczności zabiegów in vitro waha się między 20 a 40%. W Łodzi wskaźnik ten już teraz osiągnął 41%. Jak podkreśla radny Adam Wieczorek, nawet w założeniach programu uwzględniona została prognoza skuteczności mająca wynosić 25%. – Ale to nie jedyny sukces. Jest jeszcze jeden wskaźnik, którym mierzymy sukces programu miejskiego w Łodzi. To liczba ciąż doprowadzonych do rozwiązania. W tym momencie mamy 51% skuteczności. Niebawem wzrośnie do blisko 100% – mówi radny Wieczorek.

Miejski program dofinansowania in vitro w Łodzi zapewnia nie tylko refundację zabiegu in vitro, ale także umożliwia uzyskanie dofinansowania na procedurę zamrożenia komórek rozrodczych. Jest to istotne dla osób, które cierpią na chorobę nowotworową – niejednokrotnie podjęcie terapii onkologicznej związane jest z utratą płodności. Dlatego też, w tej sytuacji kobieta bądź mężczyzna może skorzystać z zamrożonych komórek po powrocie do zdrowia. 

źródło: lodz.eska.pl, portalsamorzadowy.pl

Polecamy także:

Pierwsze takie spotkanie w Polsce dla niepłodnych. Musisz tam być!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *