Tata - moje przyszłe imię. Jak pokonać męską niepłodność?

Tata – moje przyszłe imię. Jak pokonać męską niepłodność?

Klinika InviMed w Katowicach organizuje bezpłatny warsztat dla mężczyzn, podczas którego będą mieli oni okazję porozmawiać z ekspertem z dziedziny embriologii na tematy związane z utrzymaniem i poprawą męskiej płodności.

Niepłodność nie jest dziś już jedynie problemem medycznym, ale także społecznym. Statystycznie, od 12 do 15 procent populacji w wieku reprodukcyjnym dotknięta jest tym problemem. U 40% niepłodnych par przyczyna niepłodności leży po stronie kobiety lub mężczyzny, a w 20% przypadków oboje partnerzy mają problem z płodnością. Dlatego właśnie tak istotne staje się dbanie nie tyko o płodność kobiety, ale także o utrzymanie i poprawę parametrów męskiego nasienia.

– Badania przeprowadzone już 20 lat temu pokazały, że jakość nasienia produkowanego przez mężczyznę zmniejszyła się od lat 40. o połowę. I niestety stan ten wciąż się pogarsza. Wpływ na jakość nasienia ma wiele czynników, także tych środowiskowych. Ważne, by mężczyźni nie tylko zdawali sobie z tego sprawę, ale podejmowali kroki w celu poprawienia i utrzymania swojej płodności – zachęca do udziału w warsztacie Robert Szachoń, Kierownik Laboratorium Embriologicznego w klinice InviMed w Katowicach, który poprowadzi czerwcowe spotkanie.

Warsztat odbędzie się w siedzibie kliniki InviMed, przy ul. Piotrowickiej 83 w Katowicach. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z ekspertem na tematy związane z męską płodnością, czynnikami, mającymi na nią wpływ, a także o sposobach poprawy jakości męskiego nasienia.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają próbki suplementów wspomagających płodność, a także vouchery uprawniające do 50% zniżki na badanie nasienia oraz bezpłatnej pierwszej konsultacji medycznej w zakresie leczenia niepłodności dla pary.

Aż 46 proc. kobiet korzystających z leczenia in vitro w InviMed zachodzi w ciążę już po pierwszej próbie. Potwierdzają to niezależne raporty ESHRE (Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii). Dzięki klinikom InviMed urodziło się już ponad 8 tys. dzieci.

Spotkanie odbędzie się 8 czerwca br. o godz. 17:00 Więcej informacji o zapisach na stronie InviMed TUTAJ


POLECAMY TAKŻE:

Jak poprawić jakość nasienia – skuteczny sposób dla par starających się o dziecko

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *