Tata - moje przyszłe imię. Jak pokonać męską niepłodność?

Tata – moje przyszłe imię. Jak pokonać męską niepłodność?

Klinika InviMed w Katowicach organizuje bezpłatny warsztat dla mężczyzn, podczas którego będą mieli oni okazję porozmawiać z ekspertem z dziedziny embriologii na tematy związane z utrzymaniem i poprawą męskiej płodności.

Niepłodność nie jest dziś już jedynie problemem medycznym, ale także społecznym. Statystycznie, od 12 do 15 procent populacji w wieku reprodukcyjnym dotknięta jest tym problemem. U 40% niepłodnych par przyczyna niepłodności leży po stronie kobiety lub mężczyzny, a w 20% przypadków oboje partnerzy mają problem z płodnością. Dlatego właśnie tak istotne staje się dbanie nie tyko o płodność kobiety, ale także o utrzymanie i poprawę parametrów męskiego nasienia.

– Badania przeprowadzone już 20 lat temu pokazały, że jakość nasienia produkowanego przez mężczyznę zmniejszyła się od lat 40. o połowę. I niestety stan ten wciąż się pogarsza. Wpływ na jakość nasienia ma wiele czynników, także tych środowiskowych. Ważne, by mężczyźni nie tylko zdawali sobie z tego sprawę, ale podejmowali kroki w celu poprawienia i utrzymania swojej płodności – zachęca do udziału w warsztacie Robert Szachoń, Kierownik Laboratorium Embriologicznego w klinice InviMed w Katowicach, który poprowadzi czerwcowe spotkanie.

Warsztat odbędzie się w siedzibie kliniki InviMed, przy ul. Piotrowickiej 83 w Katowicach. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z ekspertem na tematy związane z męską płodnością, czynnikami, mającymi na nią wpływ, a także o sposobach poprawy jakości męskiego nasienia.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają próbki suplementów wspomagających płodność, a także vouchery uprawniające do 50% zniżki na badanie nasienia oraz bezpłatnej pierwszej konsultacji medycznej w zakresie leczenia niepłodności dla pary.

Aż 46 proc. kobiet korzystających z leczenia in vitro w InviMed zachodzi w ciążę już po pierwszej próbie. Potwierdzają to niezależne raporty ESHRE (Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii). Dzięki klinikom InviMed urodziło się już ponad 8 tys. dzieci.

Spotkanie odbędzie się 8 czerwca br. o godz. 17:00 Więcej informacji o zapisach na stronie InviMed TUTAJ


POLECAMY TAKŻE:

Jak poprawić jakość nasienia – skuteczny sposób dla par starających się o dziecko

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *