Kobieta w wieku 74 lat urodziła bliźnięta z in vitro

To rekord! 74-letnia kobieta po kilku dekadach starań o ciążę urodziła bliźnięta z in vitro. „Bóg nas wysłuchał…”

Nikt by pewnie nie słyszał o takim mieście jak Guntur, gdyby nie news o tym, że właśnie tam 74-letnia kobieta, po kilku dekadach starań o dziecko, urodziła bliźnięta. Jak sama mówi: „Bóg nas wysłuchał”.

W środkowo-wschodnich Indiach, w mieście Guntur, na świat przyszły bliźnięta, których matka ma… 74 lata. Informacja ta obiegła świat z prędkością światła za sprawą artykułów w lokalnej prasie i mediów społecznościowych.

Jak czytamy w Times of India, kobieta nazywa się Erramatti Mangayamma i od ponad 50 lat jest w jednym związku ze swoim mężem. Niestety, przez wiele lat, kilka dekad, małżeństwo nie doczekało się potomstwa, mimo że się o nie starali i bardzo chcieli zostać rodzicami. Jak podają media, para próbowała leczenia w wielu klinikach, ale bez efektu. Nie przestali jednak wierzyć i marzyć o rodzicielstwie.

Przełom nastąpił w ubiegłym roku (2018), gdy trafili do dr Sanakkayala Umasankara. Dzięki specjalistycznym badaniom i obserwacji, lekarze uznali, że mimo wieku, kobieta jest w pełni zdrowa i możliwe jest przeprowadzenie zapłodnienia in vitro. To szok, biorąc pod uwagę, że w tym wieku kobieta powinna być już dawno po menopauzie. Wiadomo wszak, że już po 30 r.ż. płodność kobiety zauważalnie spada.

“Jesteśmy zaskoczeni jej siłą woli. Przeprowadziliśmy testy i okazało się, że zapłodnienie jest możliwe za pomocą in vitro”mówił w rozmowie z Daily Mail dyrektor kliniki z prowincji Andhra Pradesh.

Procedura ivf się udała, a Erramatti Mangayamma zaszła w ciążę, która przez dziewięć miesięcy była pod szczególną medyczną obserwacją.

5 września tego roku kobieta urodziła za pomocą cesarskiego cięcia bliźnięta, dwie dziewczynki. Stan zdrowia zarówno mamy, jak i dzieci jest dobry. Sama Mangayamma mówiła lokalnym dziennikarzom: „Jestem szczęśliwa. Bóg nas wysłuchał. Te dzieci mnie dopełniają…” Kobieta ustanowiła rekord, jeśli chodzi o wiek zajścia w ciążę i urodzenia dzieci.

Źródło: Times of India/Twitter/Daily Mail

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: 16 lat starań, 18 poronień, a mimo to nie poddali się. „Teraz czuję się spełniona”

16 lat starań, 18 poronień, a mimo to nie poddali się. “Teraz czuję się spełniona”

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *