Artykuł sponsorowany

Usługi medyczne online – na czym to polega?

Usługi medyczne online cieszą się rosnącą popularnością. Pozwalają zrealizować wiele świadczeń bez konieczności wychodzenia z domu, a nawet z łóżka. Na czym to polega, jakie rodzaje usług są dostępne i czy warto? Poznaj to rozwiązanie nieco bliżej!

Usługi medyczne świadczone za pośrednictwem portali są w dzisiejszych czasach standardem, a ich popularność stale wzrasta. Takim portalem jest np. PlusRecepta – konsultacje lekarskie online, skierowania i recepty to tylko kilka przykładów świadczeń, z których można skorzystać. Jeśli chcesz wiedzieć nieco więcej, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Konsultacje lekarskie online

Konsultacja lekarska online polega na rozmowie z wybranym lekarzem specjalistą przez telefon lub za pośrednictwem kamerki (videokonsultacja). Wystarczy znaleźć specjalistę, z którym chcesz porozmawiać, a następnie umówić wizytę na dogodny dla Ciebie termin. Lekarz oddzwoni we wskazanej godzinie, aby przeprowadzić wizytę online. Dzięki temu nie musisz wychodzić z domu i narażać się na kontakt z innymi ludźmi, nie rozprzestrzeniasz patogenów. Jest to maksymalnie komfortowe.

Na takiej wizycie możesz skorzystać ze wszystkich świadczeń zdrowotnych, które przyznawane są na standardowej, osobistej wizycie lekarskiej. Możesz otrzymać receptę na potrzebne leki, skierowanie na dalsze badania, jak również zwolnienie L4 z pracy.

E-skierowania na badania

Drogą online możesz otrzymać skierowania na badania obrazowe, np. rezonans magnetyczny z kontrastem, tomografię komputerową czy RTG. Masz 2 opcje – prosisz o skierowanie podczas konsultacji online lub wykupujesz je w pełni online (z pominięciem konsultacji). Musisz jednak uzupełnić wywiad zdrowotny w formie ankiety, zaznaczyć datę ostatniego badania obrazowego oraz dołączyć dokumentację medyczną potwierdzającą, że jest ono rzeczywiście niezbędne. Z takim skierowaniem udajesz się do placówki badań obrazowych.

E-recepty

W ramach świadczeń medycznych online otrzymać możesz e-receptę. Podobnie jak ma to miejsce przy e-skierowaniach – możesz uzyskać ją podczas konsultacji, jak i wykupić ją za pomocą specjalnych portali. Przechodzisz także podobne procedury: uzupełniasz ankietę, podajesz dane osobowe, wskazujesz swój problem zdrowotny. Jeśli lekarz ma wątpliwości, z pewnością skontaktuje się z Tobą. Jeśli wszystko jest w porządku, w krótkim czasie otrzymasz SMS-em kod do swojej e-recepty, którą zrealizujesz w każdej aptece na terenie kraju.

Ile to kosztuje?

Z powyższych świadczeń możesz skorzystać w ramach NFZ, wówczas będą nieodpłatne. Wystarczy umówić konsultację online ze swoim lekarzem rodzinnym. Jeśli jednak zależy Ci na czasie, koniecznie skorzystaj z dedykowanych portali świadczących usługi medyczne. Ceny tego typu świadczeń są wówczas uzależnione od wielu czynników. Na PlusRecepta cennik jest bardzo prosty – wszystkie e-konsultacje (bez względu na godzinę czy dzień tygodnia) kosztują 65 zł, choć nierzadko spotkać można okresowe promocje, w ramach których cena za wizytę online wynosi zaledwie 45 zł.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *