zajsc-w-ciaze-poradnik

Zajść w ciążę – poradnik dr. Piotra Pierzyńskiego

“Zajść w ciążę” to przewodnik dla par planujących dziecko i przechodzących właśnie leczenie niepłodności. Książka w przystępny sposób podaje ważne informacje na temat płodności kobiet i mężczyzn, opisuje sposoby leczenia (w tym in vitro) oraz omawia zagadnienia związane z I trymestrem ciąży.
 
Książka „Zajść w Ciążę” powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony par starających się o ciążę i tych leczonych z powodu niepłodności.
 
Rozdział I. O kobietach
Opisuje m.in. sposoby samodiagnozowania płodności, podaje również wskazówki dotyczące schorzeń wpływających na zachodzenie w ciążę. Rozdział obejmuje też informacje na temat badań koniecznych do wykonania w czasie przygotowań do ciąży.
 
Rozdział II. Męskie sprawy
Zawiera opisy m.in. chorób i leków wpływających na męską płodność oraz najczęstszych objawów chorobowych związanych z męskim układem rozrodczym. Rozdział podaje również najnowsze normy badania nasienia i innych badań laboratoryjnych.
 
Rozdział III. Zajść w ciążę
Przybliża wiedzę na temat koniecznych zmian trybu życia (dieta, używki, aktywność fizyczna, radzenie sobie ze stresem) i innych czynników wpływających na płodność. Rozdział informuje też jakie badania należy wykonać w okresie przygotowań do ciąży.
 
Rozdział IV. Jeżeli nie wychodzi
Rozdział podaje przystępny opis technik leczenia niepłodności, doradza w jaki sposób wybrać klinikę medycyny rozrodu, jak się przygotować do wizyt i czego spodziewać się w trakcie terapii.
 
Rozdział V. Udało się! I co dalej?
Zawiera informacje na temat postępowania w I trymestrze ciąży – wymienia konieczne do wykonania badania, podaje opisy najczęstszych dolegliwości wczesnej ciąży i sposoby radzenia sobie z nimi.
  
O autorze:
Dr n. med. Piotr Pierzyński jest ginekologiem specjalizującym się w medycynie rozrodu, posiadającym certyfikację Brytyjskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (British Fertility Society). Szkolenie zawodowe odbył w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku, pierwszym w Polsce ośrodku leczenia „in vitro” i wiodących ośrodkach medycyny rozrodu w Londynie (London Fertility Centre oraz Centre for Reproductive Medicine London).
Jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, Brytyjskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (British Fertility Society) i Brytyjskiego Towarzystwa Andrologicznego (British Andrologic Society). 
Dr Piotr Pierzyński jest autorem szeregu artykułów naukowych w wiodących pismach światowych, jak również artykułów edukacyjnych dla pacjentów w tematyce położnictwa, ginekologii i medycyny rozrodu. 

 

Komentarze: 1

Witam.
Gdzie mogę najtaniej kupić tę książkę: Zajść w ciążę – poradnik dla par, nową lub używaną, z przesyłką lub w Warszawie?
Pozdrawiam.
Mariusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *