Drogie Panie, Wasze zdrowie! #ZDROWIEPAŃ

X odsłona Kampanii Społecznej „Piękna, bo Zdrowa”

Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna, bo Zdrowa”, której organizatorem jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości powstała po to, aby edukować i zwiększać świadomość Polek na temat profilaktycznych badań ginekologicznych. Kampania „Piękna, bo Zdrowa” jest jednym z podejmowanych przez Organizację działań mającym na celu walkę z rakiem szyjki macicy.

11-12 maja pod warszawskim Pałacem Kultury i Nauki został podstawiony cytobus, w którym jak co roku 1000 kobiet mogło wykonać bezpłatnie badanie cytologiczne, dzięki wsparciu Centrum Medycznego POLMED. Pierwsze 100 pań w sobotę i pierwsze 100 w niedzielę mogło również wykonać badania na obecność 2 genotypów wysokiego ryzyka wirusa HPV (na obecność wirusa HPV 18 oraz HPV 16 – genotypy wysokiego ryzyka raka szyjki macicy najczęściej występujące w Polsce ufundowane przez laboratoria medyczne Synevo Sp. z o.o.).

Ida Karpińska – założycielka Organizacji Kwiat Kobiecości, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Piaseczny. Fot.: Katarzyna Gołąbska.

 

Każda kobieta, która skorzystała z bezpłatnych badań, otrzymała upominek oraz zniżkę na pakiet badKatarzyny Gołąbskań „Kontrola stanu zdrowia kobiety” do wykonania w Punktach Pobrań Synevo dostępnych na terenie całego kraju.

Gośćmi specjalnymi podczas eventu byli: Andrzej Piaseczny, Dawid Kwiatkowski, Odeta Moro, Kasia Pakosińska, Edward Hulewicz, Aleksandra Kutz, Irek Bieleninik, Maja Hirsch, Paula „Curly” Kucharska, Beata Orbik, Sonia M, Marzena Sienkiewicz Royal Acoustic oraz Sebastian Wątroba.

Na zdjęciu Odeta Moro. Fot.: Katarzyna Gołąbska

Bezpłatne badania cytologiczne

W czasie trwania kampanii (11.05-13.06.2019), za pośrednictwem partnerskich magazynów, dystrybuowanych jest 5000 szt. bezpłatnych zaproszeń na badanie cytologiczne oraz vouchery z 20% zniżką na konsultację ginekologiczną, HPV met. PCR, USG ginekologiczne, USG piersi ufundowane przez Partnera Medycznego kampanii POLMED, właściciela Centrów Medycznych w całej Polsce. Zaproszenia będzie można znaleźć w: dwumiesięczniku „Dobra Mama” (7.05), miesięczniku „Olivia” (9.05), miesięczniku „Świat Zdrowia” (1.06) i „Moje Zdrowie” (1.06), dwutygodniku „Tina” (22.05) oraz miesięczniku „Avanti” (31.05).

Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy Kwiat Kobiecości zorganizował cykl Dni Otwartych w partnerskich placówkach medycznych w Polsce. Podczas akcji kobiety będą mogły wykonać stacjonarnie bezpłatne badania w kierunku wykrycia raka szyjki macicy.

A Ty? Zrobiłaś cytologię? Na zdjęciu Ida Karpińska. Fot.: Katarzyna Gołąbska.

 

Placówki, które na dzień dzisiejszy potwierdziły swój udział w akcji: Centrum Medyczne Mediconcept we Wrocławiu, Centrum Medyczne Salve Medica w Łodzi, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska SANUS w Zabrzu, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, Szpital Powiatowy w Chrzanowie, Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Warszawie, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.Janusza Korczaka w Słupsku.

Każda kobieta, która skorzysta z badania, otrzyma upominek. Chętne do włączenia się do akcji placówki medyczne wciąż mogą to zrobić. Mapka z danymi do zapisu dostępna na www.zdrowiepan.pl.

Niezapominajka – aplikacja każdej kobiety

Najważniejsza w skuteczności profilaktyki jest systematyczność. W codziennym pędzie często zapominamy o tym, co naprawdę ważne – zdrowiu. W ramach działań Organizacji Kwiat Kobiecości, powstała aplikacja – Niezapominajka, mająca na celu przypominanie o podstawowych profilaktycznych badaniach dla kobiet oraz ich partnerów. Aplikację można już pobrać za darmo http://bit.ly/AplikacjaNiezapominajka . Twórcą aplikacji jest Partner kampanii Piękna bo zdrowa – firma Setapp Sp. z o.o.

Partnerem wydarzenia zostało Miasto Stołeczne Warszawa. Patronat honorowy objął Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski. Serwis Plodnosc.pl jest jednym z patronów medialnych X edycji kampanii „Piękna, bo zdrowa”.

 

 Więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej ,,Piękna, bo Zdrowa’’ można znaleźć na WWW.ZDROWIEPAN.PL

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *