I Ogólnopolska Konferencja Medyczna dla Pacjentów „Płodność. Strefa Specjalistycznej Wiedzy” za nami.

246 Uczestników, 70 Partnerów merytorycznych, 20 Prelegentów-Specjalistów i nieskończona ilość pozytywnych wrażeń – tak krótko podsumować możemy I Ogólnopolską Konferencję Medyczną dla Pacjentów „Płodność. Strefa Specjalistycznej Wiedzy”, która odbyła się 5 listopada w Warszawie.

Pytaniom nie było końca

„Projekt, nad którym pracowaliśmy już od wielu miesięcy, w końcu doczekał się realizacji i okazał się wielkim sukcesem – tak, mogę to nieskromnie przyznać, ale jestem niebywale dumna z tego wydarzenia” – mówi Sylwia Bentkowska, prezeska Fundacji poMOC dla Płodności oraz pomysłodawczyni i organizatorka I Ogólnopolskiej Konferencji dla Pacjentów „Płodność. Strefa Specjalistycznej Wiedzy”.

5 listopada 2022 r. w Hali EXPO XXI w Warszawie odbyła się długo wyczekiwana konferencja, której celem była edukacja i wsparcie osób starających się o dziecko i leczących niepłodność.

Zaprosiliśmy 20 znakomitych prelegentów, którzy przygotowali dla Uczestników niezwykle merytoryczne i wartościowe wykłady, m.in. prof. Piotr Laudański mówił o dawstwie komórki jajowej, lek. Robert Gizler o skuteczności in vitro, dr Monika Szymańska o farmakoterapii w niepłodności, dr Jan Olek o endometriozie, prof. Małgorzata Jerzak o immunologii rozrodu kobiet 40+, prof. Beata Banaszewska o niepłodności u kobiet z PCOS, dr Patrycja Szachta o mikrobiomie jelitowym, dr Jakub Wyroba o AMH… a to jeszcze nie koniec. Łącznie 18 znakomitych, wypełnionych wiedzą prelekcji przyciągnęło mnóstwo Uczestników. 

Prelekcje cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem, że organizatorzy musieli dostawiać krzesła do sal – chętnych do wysłuchania Specjalistów było wielu, a kolejki do Ekspertów po wykładach ciągnęły się na kilkanaście metrów. Lekarze i pozostali specjaliści poświęcali Uczestnikom wiele czasu i cierpliwie odpowiadali na liczne pytania. 

„Ogromnie cieszyło mnie to, że Uczestnicy nie obawiali się zadawać pytań i chętnie korzystali z wiedzy Specjalistów. To była niewątpliwa korzyść z udziału w konferencji. Na wyciągnięcie ręki był np. wybitny specjalista w zakresie leczenia endometriozy dr Jan Olek, który na co dzień praktykuje w Niemczech. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazją porozmawiać z dr Olkiem osobiście w Warszawie i wypytać o interesujące aspekty, bez konieczności udawania się za granicę na konsultacje” podkreśla Sylwia Bentkowska.

„Nasza misja to oswoić niepłodność i edukować społeczeństwo”

 „Naszym celem jest maksymalne ułatwienie leczenia niepłodności, stąd zależało nam, aby na konferencji znalazły się stoiska klinik leczących niepłodność, fundacji i instytucji wspierających niepłodnych, a także pojawili się Specjaliści różnych dziedzin: psycholodzy, seksuolodzy, ginekolodzy, androlodzy, endokrynolodzy, dietetycy. Tak, aby osoby leczące niepłodność w jednym miejscu mogły uzyskać kompleksową pomoc i wiedzę z różnych dziedzin” tłumaczy Sylwia Bentkowska.

Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli klinik i placówek: InviMed, OviKlinika, Invicta, Novum, KrakOvi, Miracolo, Pastelova, ARTVIMED, m-CLINIC, Vitaimmun, Sanvita, Polskie Towarzystwo Mediów Medycznych, TFP Fertility Vitrolive, PRONATAL Ostrava, Centrum Medyczne Damiana, Ovum.

Uczestnicy mieli możliwość indywidualnego porozmawiania z przedstawicielami Fundacji Pokonać Endometriozę, Fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego, Fundacji Ogarnij Hashimoto, a także zapoznać się z ofertą takich firm jak: ForMeds, Imagene.Me, AlfaSigma, OmniBiotic, Sylveco.

Podsumowanie i plany na przyszłość

O konferencji będziemy jeszcze pisać i mówić dużo, gdyż emocje wciąż nie opadły, a podsumowując bieżące działania, już planujemy przyszłoroczną konferencję. Podczas pierwszej edycji tak wiele osób – od Uczestników po samych Lekarzy, Prelegentów – wspominało, że już rezerwują czas na II edycję, że po prostu nie wyobrażamy sobie inaczej – II Ogólnopolska Konferencja Medyczna dla Pacjentów „Płodność. Strefa Specjalistycznej Wiedzy” na pewno się odbędzie.

Tymczasem oddajemy głos Wam, Uczestnikom, bez których to wydarzenie nie miałoby racji bytu. Dziękujemy Wam za tłumne przybycie, aktywną postawę, liczne pytania do Specjalistów, Wasz dobry humor i dociekliwość. Ufamy, że nie zawiedliśmy Waszych oczekiwań i wynieśliście z konferencji wartościową wiedzę i kontakty.

 

 

 

 

 

POLECAMY TAKŻE:

Inseminacja domaciczna a starania o ciążę – wszystko, co warto wiedzieć o IUI

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *