“In vitro – marzenia o dziecku” – nowy serial dokumentalny

Jak ciężkie są starania o dziecko osób borykających się z niepłodnością wiedzą tylko one same. Warto zobaczyć, co czują i ile trudnych doświadczeń muszą przeżyć zanim zapłodnienie in vitro zakończy się ciążą, a później szczęśliwym urodzeniem potomka. Serial “In vitro – marzenia o dziecku” przedstawia walkę par, które zdecydowały się na IFV.  

“In vitro – marzenia o dziecku” to serial dokumentalny reżyserowany przez Edel O’Mahony w Irlandii. Opowiada o historiach mężczyzn i kobiet borykających się z niepłodnością. Pokazuje dokładnie, krok po kroku, na czym polega ich problem, jak przebiega leczenie, a także proces ubiegania się o długo wyczekiwane dziecko. Ten serial dokumentalny w 4 częściach umożliwia stać się świadkiem nierzadko bardzo trudnych historii wzlotów i upadków. Ukazuje prawdę o staraniach bez gwarancji powodzenia. Ponadto, świadczy również o tym, jakie możliwości daje postęp naukowy, a przede wszystkim, ile nadziei ze sobą niesie. 

in-vitro-marzenia-o-dziecku-serial-nieplodnirazem

Kadr z serialu “In vitro – marzenia o dziecku” – bohaterowie pierwszego odcinka

“In vitro – marzenia o dziecku” – historie tych, którzy odważyli się walczyć

W pierwszym odcinku przedstawione są historie dwóch par. Pierwsza z nich – Adrienne i Adrian – od wielu lat bezskutecznie starają się o dziecko. Lekarze nie znają przyczyn ich niepłodności, po raz kolejny podchodzą do zapłodnienia in vitro. Czy uda im się zostać rodzicami? Druga para – Alison i Shoeon – mają już syna, jednak nie potrafią zajść w ciążę ponownie. Zdecydowali się na in vitro. Czy ich syn będzie miał rodzeństwo?

W drugim odcinku poznajemy historię matki trójki dzieci, Mell, która chce pomóc innym parom i jest dawczynią komórek jajowych. Para Judd i Briana starają się o dziecko od wielu lat – czy zdecydują się na pomoc Mell? Jest jeszcze druga para w tym odcinku – Alish i Kieran – pierwsza ciąża uzyskana dzięki in vitro zostałą utracona, kolejna próba zakończyła się sukcesem – bliźniakami!

W trzecim odcinku poznajemy kolejne dwie pary. Pierwsza to Ali i Andrew, którzy starają się o dziecko. Podchodzą po raz kolejny do procedury in vitro – tym razem pobrano i zapłodniono 9 jajeczek – czy zajdą w ciążę? Kolejna para – Emma i Ben już kilka lat stara się o dziecko. Są na liście oczekujących na leczenie, jednak  w ich związku zaczyna się psuć – czy sobie z tym poradzą?

W ostatnim, czwartym odcinku serialu poznajemy Jilly i Petera. Kobieta jest po 40., wcześniej zaszła w ciążę, jednak poroniła. Ze względu na wiek decydują się na zapłodnienie in vitro. Jednak, aby przejść do procedury, Jilly musi schudnąć – czy osiągną cel? Ostatnią bohaterką serialu jest samotna Barbara. Chce założyć w przyszłości rodzinę, dlatego zastanawia się nad zamrożeniem jajeczek.  Czy jest szansa na stymulację i pobranie?

in-vitro-marzenia-o-dziecku-2-serial-nieplodnirazem

Kadr z serialu “In vitro – marzenia o dziecku” 

Emisja pierwszego odcinka na kanale TVN Style i HD, 04.01.2017 r., godz. 20.25

Powtórki: TVN Style HD, TVN Style 05.01, 15:20; TVN Style HD, TVN Style 07.01, 07:00, 18:40; TVN Style HD, TVN Style 09.01, 01:15. 

Polecamy także:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *