Film o in vitro. Trzy rozmowy o życiu

„Trzy rozmowy o życiu” – wzruszający i potrzebny film o in vitro

„Trzy rozmowy o życiu” w reżyserii Julii Staniszewskiej to trudna i bolesna rozmowa matki i córki na temat in vitro. To próba konfrontacji różnych światopoglądów osób sobie najbliższych. Warto zobaczyć.

“Trzy rozmowy o życiu” to film, w którym jego reżyserka Julia Staniszewska próbuje zmierzyć się z tematem in vitro – podejrzeć, czy możliwa jest rozmowa na jego temat między osobami o tak skrajnych światopoglądach i czy ten może poróżnić osoby sobie tak bliskie jakimi są matka i córka.

Trzy rozmowy o życiu - film o in vitro

Mamo, to była największa walka mojego życia – mówi w filmie córka. Fot. Kadr z filmu “Trzy rozmowy o życiu”

W filmie zobaczymy matkę – lekarkę, wierzącą i praktykującą katoliczkę. Obok niej usiądzie córka – agnostyczka, jej dzieci przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Babcia kocha swoje wnuki, ale nie akceptuje metody, dzięki której przyszły na świat. Córka marzy, że matka zmieni swoje przekonania.

Matka jest rozdarta między miłością do córki i wnuków a dogmatami Kościoła. Chciałaby, żeby córka spróbowała ją zrozumieć. Film próbuje zrozumieć je obie.

Po filmie odbędzie się rozmowa z córką – bohaterką filmu, reżyserką, z psychoterapeutką, filozofem i antropolożką kultury. Wszyscy z różnych perspektyw spróbują opowiedzieć o świecie, który został skomplikowany za sprawą nowych technologii reprodukcyjnych i starych hierarchii wartości.

Projekcja filmu odbędzie się 24 listopada o godzinie 18.30 w Pracowni Duży Pokój przy ul. Wareckiej 4/6 w Warszawie.

Trailer z Film Cyfrowy

W rozmowie wezmą udział:

  • Julia Staniszewska (reżyserka),
  • Jagoda Latkowska (psychoterapeutka),
  • Prof. Paweł Łuków (filozof, Instytut Filozofii UW),
  • Dr Anna Witeska-Młynarczyk (antropolożka, Interdyscyplinarny Zespół Badań nad Dzieciństwem UW).

Rozmowę poprowadzi Anna Krawczak (Stowarzyszenie “Nasz Bocian”, Interdyscyplinarny Zespół Badań nad Dzieciństwem UW)

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu oraz rozmów kuluarowych.

Zobacz także: 9 miesięcy w 4 minuty – niesamowity film, który musisz obejrzeć

Źródło: FB

 

 


Dziennikarka, redaktorka, graficzka. W serwisie www.plodnosc.pl odpowiada za redakcję artykułów w obszarze: niepłodność, leczenie niepłodności, in vitro, starania o ciążę. Redaktor naczelna Plodnosc.pl. Kontakt: agata.daniluk@brubenpolska.pl
Komentarze: 1

Warto byłoby poruszyć kwestie tego ze samotne kobiety ( nie z wyboru ) maja związane ręce w tym kraju i mogą zapomniec o macierzyństwie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *