Jesteś w ciąży - musisz mieć tę książkę

Ja, ciąża i cała reszta… Kobiety w ciąży oszalały na punkcie tej polskiej książki

Spodziewasz się dziecka? A może szukasz prezentu dla kogoś, kto jest w ciąży? Oto wyjątkowy notatnik na 9 wyjątkowych miesięcy w życiu kobiety. 

Jaka jest pierwsza myśl kobiety, kiedy odkrywa, że jest w ciąży? Jakimi słowami dzieli się tą nowiną z przyszłym tatą? Jakie ciążowe zachcianki ją dopadają? Jak wyobraża sobie wygląd swojego dziecka? Co robi, o czym śni i marzy, czyich rad najchętniej słucha? Co dodaje jej skrzydeł, a co je podcina? Warto łapać te chwile i je spisywać. Dobrym miejscem na takie zapiski będzie kreatywny notatnik „Ja, ciąża i cała reszta”.

Ciąża: Stan błogosławiony czy stan z piekła rodem?

Ciąża – stan wyjątkowy. Dosłownie i w przenośni. Bo choć mówi się o niej stan błogosławiony, daleko jej do błogiego stanu nieważkości. 9 miesięcy rozmaitych, często skrajnych emocji, zachcianek, śmiechu, ale i łez.

 

To niezapomniane chwile, które niestety z czasem gdzieś ulatują. A potem pytanie córki: mamo, a co jadłaś, gdy byłam w twoim brzuchu albo czy tato się ucieszył, że będzie miał dzidziusia? Warto uwiecznić ten nieporównywalny z niczym innym stan nie tylko na zdjęciu. „Ja, ciąża i cała reszta” to kreatywny pamiętnik, który powinna mieć przy sobie każda przyszła mama.

 

Na pomysł stworzenia takiej książki wpadły – nie kto inny – jak matki: Izabela Lenkiewicz i Marta Drelich, a cudnymi rysunkami wypełniła ją Karolina Ptasznik. Kobiety w ciąży są zachwycone notatnikiem.

Autorki na podstawie własnych doświadczeń zebrały tematy absorbujące kobiety w ciąży i wybrały momenty, które warto uwiecznić. W książce znalazły się przydatne informacje o tym, co dzieje się z kobiecym ciałem w każdym trymestrze ciąży, w jakim tempie rośnie dziecko, czego potrzebują przyszłe mamy i o czym myślą.

Łap chwile na wieczną pamiątkę

Książka nie stroni od tematów tabu, teksty i ilustracje emanują inteligentnym humorem i odczarowują ciążowe zabobony oraz pozwalają spojrzeć na ten czas z dystansem. Kreatywny notatnik to zarówno przyjemna zabawa z zestawem kredek w ręku, jak również źródło wiedzy, a przede wszystkim pomysł na to, aby zachować w pamięci jak najwięcej z tych wyjątkowych dziewięciu miesięcy.

Po latach książka przywoła najcenniejsze wspomnienia z czasu oczekiwania na malucha, a kiedy przyjdzie odpowiedni moment – okaże się najpiękniejszym prezentem właśnie dla tego ukochanego dziecka.

Książkę można zamówić TUTAJ (dostaniesz ją pięknie ręcznie zapakowaną przez autorki, idealną od razu na prezent).


PRZECZYTAJ TAKŻE:

Nikt mi nie powiedział, że… 18 ukrytych prawd o ciąży, porodzie i macierzyństwie

Nikt mi nie powiedział, że… 18 ukrytych prawd o ciąży, porodzie i macierzyństwie

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *