PROfertil - na poprawę nasienia

Jak poprawić jakość nasienia? Oto pułapka, w którą łatwo dziś wpaść

PROfertil – czym różni się od innych środków na niepłodność

Jak poprawić jakość nasienia, skoro istnieje ponad 100 czynników skutecznie psujących plemniki i niemal tyleż samo produktów na rynku, które mają sobie poradzić z zagrożeniem? Nie sięgaj po wszystko, co ma w nazwie: »dla niepłodnych«! 

Problemy z nasieniem to coraz poważniejszy i coraz częstszy czynnik niepłodności pary. Naukowcy ostrzegają, że z roku na rok spada płodność mężczyzn, a ich plemniki nie są zdolne do skutecznego zapłodnienia komórki jajowej. Sytuacja zdaniem ekspertów nie poprawi się szybko, głównie ze względu na czynniki zewnętrzne, które mają olbrzymi wpływ na prawidłową spermatogenezę. Lekarze podkreślają, że choć odpowiedzialność za niepłodność statystycznie rozkłada się po równo między kobietą a mężczyzną, to jednak męska płodność mocniej reaguje na zmiany w środowisku.

Warto wiedzieć: WHO za normę uznało 15 ml/ml ejakulatu za prawidłową wartość koncentracji plemników w nasieniu. Warto jednak podkreślić, że wartość ta zdecydowanie się obniżyła, gdyż w 1980 roku uznawano za normę koncentracji plemników w nasieniu 60 mln plemników w 1 ml ejakulatu.

Co ma wpływ na pogorszenie nasienia?

Na jakość męskiego nasienia mają wpływ różne czynniki środowiskowe i nie sposób ich wszystkich wyliczyć. Szacuje się, że na jakość plemników może mieć wpływ ponad sto czynników zewnętrznych. Do najbardziej niebezpiecznych i bezpośrednio wpływających na badania, należą m.in. wszechobecny smog, chemikalia (pestycydy – także obecne na owocach i warzywach), praca w warunkach podwyższonego ryzyka (temperatura, spaliny, nawozy), a nawet plastik czy… paragony fiskalne. To za sprawą ftalanów – substancji używanych do uzyskiwania elastycznych plastików, a także paragonów czy rachunków. Jak przekonują lekarze, warto dmuchać na zimne, i nie nosić blisko ciała (w kieszeni) wyciągów z marketów, ponieważ substancja wchłania się przez skórę.

Według naukowców z Wielkiej Brytanii na jakość spermy negatywnie wpływają także pochodne bifenylu, które niegdyś wykorzystywane były w izolacjach elektrycznych, smarach i farbach. Choć w Polsce od wielu lat są zakazane, to jednak ich pozostałości wciąż są obecne w środowisku.

Świadomość wszechobecnych zagrożeń, powinna skłonić mężczyzn do szczególnej troski o swoją płodność i działania, które mogą wpłynąć na poprawę plemników. Oprócz tak oczywistych ruchów jak rzucenie palenia czy ograniczenie spożywania alkoholu, mężczyźni powinni zwrócić uwagę na to, co jedzą i skąd pochodzą produkty, które kupują, a także odpowiednie uzupełnianie witamin i minerałów niezbędnych do produkcji prawidłowych plemników. 

Niepłodność – złote jajo dla biznesu?

Coraz głośniejszy alarm dotyczący męskiej niepłodności, a także niepłodności w ogóle, to także sygnał dla producentów wielu specyfików, które mogłyby wpływać na poprawę płodności, w tym jakości męskiego nasienia. Jak śmieją się eksperci leczenia niepłodności, to złote jajo dla wielu firm. I rzeczywiście – na rynku pojawia się coraz więcej suplementów, które mają w cudowny sposób przywrócić prawidłowe parametry nasienia i sprawić szybsze zajście w ciążę.

Cudowne tabletki na płodność można już znaleźć nawet w drogeriach czy półkach supermarketów. Niepłodni z kolei wciąż mają niewielką świadomość, co tak naprawdę wchodzi w skład takich medykamentów, i kierują się marketingowymi zapewnieniami o mocy i skuteczności natury.

Tymczasem niepłodność – tak męska, jak i kobieca, owszem, wymaga pomocy odpowiedniej suplementacji, jednak produkt powinien składać się z odpowiednich witamin i minerałów w odpowiednich dawkach, proporcjach i zalecaniach co do częstości spożycia. W odniesieniu do wskazania „męskiej niepłodności” naukowcy odkryli, że w szczególności mężczyźni cierpiący na niepłodność mają specjalne potrzeby żywieniowe i/lub specyficzny niedobór mikroelementów. Aby wyeliminować skutki tego niedoboru, należy nie tylko zmienić nawyki żywieniowe oraz dostarczać organizmowi w pożywieniu powyższych substancji propłodnościowych, ale także stosować pod nadzorem lekarskim duże dawki mikroelementów w postaci specjalistycznych preparatów.

Co to znaczy specjalny preparat na niepłodność

Nie każdy suplement diety spełni oczekiwania niepłodnych. Specjaliści uświadamiają, że zalecane jest wybieranie takich produktów, których formuła przygotowana jest „nie dla wszystkich i na wszystko”, ale specjalnie dedykowana konkretnym potrzebom niepłodnych pacjentów. Mężczyźni, którzy naprawdę chcą poprawić kondycję plemników oraz zobaczyć efekt w postaci ciąży partnerki, powinni sięgać nie po suplementy, a po środki dietetyczne o przeznaczeniu medycznym. To duża różnica – polegająca głównie na tym, że żaden suplement nie ma klinicznie potwierdzonego działania, z kolei dietetyczne środki o przeznaczeniu medycznym przebadane są pod kątem potrzeb pacjentów, a wyniki publikowane są i podawane do wiadomości konsumentów.

Dlaczego wybrać PROfertil?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta z kilku powodów. To jedyny tak skuteczny preparat, który został przebadany klinicznie i jest rekomendowany przez wielu specjalistów leczenia niepłodności. Nie jest to suplement, a spożywczy środek dietetyczny o przeznaczeniu medycznym, opracowany jako specjalistyczny preparat dla mężczyzn. Jego regularne stosowanie – co potwierdza wiele historii par – pozwala na efektywne usprawnienie leczenia obniżonej męskiej płodności. Jednocześnie PROfertil nie ma nic wspólnego z produktami stymulującymi, przeznaczonymi do wywoływania i przedłużania erekcji.

PROfertil® środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. W jednej kapsułce ma wszystkie składniki poprawiające płodność.

Po PROfertil powinni sięgnąć mężczyźni ze zdiagnozowaną oligospermią, ale także ci, którzy chcą zachować płodność i uchronić plemniki przed destrukcyjnym wpływem środowiska i innych czynników zewnętrznych.  Jako jedyny tego typu dietetyczny środek spożywczy na rynku, produkt posiada opatentowaną formułą składników pozytywnie wpływających na naturalną spermatogenezę, co oznacza, że bezpośrednio oddziałuje na proces powstawania oraz rozwoju plemników. Stosowanie PROfertil zalecane jest w każdej formie obniżonej płodności, zarówno wtórnej, jak i pierwotnej. Przyjmowanie preparatu może być także dobrym uzupełnieniem męskiej diety przy zapładnianiu in vitro.

Jak działa PROfertil?

Skuteczność działania PROfertil opiera się na unikalnej formule składników, które biorą bezpośredni udział w transkrypcji DNA, dojrzewaniu plemników oraz rozwoju jąder, a także syntezie białek. Niektóre z nich wpływają na przedłużenie żywotności plemników w ejakulacie, podczas gdy niedobór innych może obniżać jakość nasienia. Odpowiednia suplementacja może wykazać dodatni wpływ na jego podstawowe parametry, takie jak liczba plemników oraz ich gęstość i ruchliwość.

PROfertil zawiera także składniki poprawiające wskaźnik morfologii oraz antyoksydanty, które zmniejszają ilość niebezpiecznych wolnych rodników. Wiele enzymów i związków zawartych w preparacie wpływa również na rozwój gospodarki energetycznej, która pozostaje nie bez wpływu na poziom męskiej płodności.

Jakie składniki zawiera PROfertil?

 • L-karnityna – służy plemnikom w formie substratu energii oraz wspomaga zwiększanie ich ilości.
 • L-arginina – prekursor tlenku azotu przyczyniający się do pobudzenia ruchliwości plemników.
 • Koenzym Q-10 – wpływa na zwiększenie ilości nasienia.
 • Witamina E – przyczynia się do wydłużenia żywotności plemników, podczas gdy cynk zwiększa jej gęstość oraz podwyższa poziom testosteronu.
 • Kwas foliowy – wpływa na prawidłową spermatogenezę
 • Selen i glutation – silne i skuteczne przeciwutleniacze, które chronią komórki przed stresem oksydacyjnym.

PROfertil jaka jest skuteczność

Skuteczność preparatu potwierdzają liczne badania kliniczne, w których udział wzięło kilkuset mężczyzn. W oparciu o te wyniki ustalono, że PROfertil pozytywnie wpływa na usprawnienie męskiej płodności oraz zwiększa liczbę i gęstość plemników. Zapewnienie wysokiej jakości nasienia na etapie zapłodnienia może mieć kluczowe wpływ na prawdopodobieństwo poronienia, a stosowanie PROfertil może znacząco obniżyć to ryzyko. Przyjmowanie preparatu przyczynia się do produkcji szybkich oraz ruchliwych plemników, jednocześnie zmniejszając odsetek gamet posiadających nieprawidłową budowę.

PROfertil – FAKTY:

 • Poprawia wszystkie parametry nasienia niezbędne do pomyślnego poczęcia i ciąży
 • Znacznie poprawia ruchliwości, morfologię, liczbę i objętość plemników
 • Znacznie zmniejsza fragmentację DNA w komórkach plemników
 • Wskaźnik ciąż po 3-miesięcznej kuracji: śr. 26-41%
 • Obecny w ponad 70 krajach
 • 1 000 000 aplikacji rocznie

 

POLECAMY TAKŻE: „Aż się boję pisać, co pomogło mi zajść w ciążę…” Tej decyzji nie można nikomu narzucić [LIST NIEPŁODNEJ]

„Aż się boję pisać, co pomogło mi zajść w ciążę…” Tej decyzji nie można nikomu narzucić [LIST NIEPŁODNEJ]

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *