Artykuł sponsorowany

Kiedy najlepiej kupić biustonosz do karmienia?

Im krótszy jest czas do porodu, tym kobiece piersi stają się cięższe i bardziej tkliwe na dotyk. Zmienia się też ich rozmiar, co przekłada się na komfort noszenia bielizny. Przed porodem oraz w okresie karmienia piersią warto pomyśleć o swojej wygodzie, wybierając odpowiedni rodzaj stanika.

Najlepszy moment, żeby kupić biustonosz do karmienia, przypada na około miesiąc przed planowanym porodem. To czas, kiedy piersi przed rozwiązaniem nie powinny się już powiększać. Czasem zdarza się jednak inaczej, dlatego niektóre kobiety podczas ciąży i po porodzie wymieniają swoje staniki do karmienia nawet kilka razy. Dzięki temu okres laktacji jest znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy dla karmiącej mamy. O sekretach najlepszych staników do karmienia opowiedziała nam Ola – brafitterka z Esotiq.

Dlaczego warto mieć staniki do karmienia?

Tkliwe, obrzmiałe i bolesne piersi, które w dodatku zmieniają również swój rozmiar, wymagają troskliwszej opieki. Dlatego dobrze jest przygotować się na czas przed porodem oraz do okresu karmienia pod kątem odpowiedniej dla siebie bielizny.

Rolą stanika do karmienia jest nie tylko ułatwienie dostępu do piersi, kiedy dziecko będzie domagało się jedzenia. To przede wszystkim lepsze oparcie dla cięższych piersi, a więc pomoc w odciążeniu kręgosłupa i zapobieganie często pojawiającym się bólom pleców i szyi. Co więcej, prawidłowy krój biustonoszy do karmienia będzie zapobiegał zastojowi mleka w piersiach, tym samym przeciwdziałając ewentualnym zapaleniom gruczołów mlekowych. Markowa bielizna pozwala też na szeroki zakres regulacji rozmiaru, dzięki czemu można go dopasować zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Rodzaje biustonoszy do karmienia

W ofercie bielizny przeznaczonej dla kobiet karmiących można znaleźć trzy podstawowe rodzaje staników do karmienia:

  • biustonosze do karmienia – najbardziej rozpowszechnione wśród karmiących mam – ich najbardziej charakterystyczną cechą są odpinane miseczki, dzięki którym karmienie piersią jest znacznie ułatwione, niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy,
  • staniki półusztywniane – te składają się z miękkich, materiałowych miseczek oraz podtrzymujących je fiszbin – sprawdzą się, jeśli odczuwasz bolesność piersi, ale jednocześnie potrzebujesz solidnego podparcia dla swojego biustu,
  • biustonosze miękkie – to wykonane w całości z tkaniny staniki, które dobrze dopasowują się do ciała – bardzo często zakres ich regulacji jest duży, co także wpływa na komfort ich noszenia (co ważne, takie modele nie mają fiszbin).

Idealne biustonosze do karmienia – czy takie istnieją?

Równie ważne, jak kwestia, kiedy kupić biustonosz do karmienia, jest to, gdzie go zamówisz i jaka będzie jego jakość. W takim razie, jaki A jaki będzie najlepszy po porodzie i w trakcie karmienia piersią?

W każdym powyższym przypadku warto zadbać o to, aby stanik do karmienia, kupiony tuż przed rozwiązaniem, miał określone cechy. Zamawiając model dla siebie, skup się na jego jakości. Markowe propozycje biustonoszy do karmienia wykonane są z materiałów delikatnych i przyjemnych dla skóry, oddychających i gwarantujących komfort oraz ulgę nabrzmiałym piersiom. Dobrze pod tym względem sprawdzą się modele szyte np. z poliamidu i elastanu. Dzięki dodatkowi tego ostatniego dobrze dopasowują się do zmieniającego się rozmiaru biustu. Delikatne tkaniny nie będą też powodować otarć ani podrażniać skóry.

Stanik do karmienia powinien mieć też ograniczoną ilość ozdób w najbardziej newralgicznych miejscach. Wybierz biustonosz, który będzie mieć właściwą dla Ciebie konstrukcję. Szerokie ramiączka dadzą optymalne oparcie dla biustu. Zniwelują też ból w kręgosłupie oraz szyi, spowodowany większym ciężarem piersi. Dobrze też, aby były one regulowane, co pozwoli lepiej dopasowywać rozmiar.

Wygoda a moda – czy stanik ciążowy może być stylowy i elegancki?

Czas związany z ciążą i porodem nie zmusza Cię do rezygnowania z eleganckiej i zmysłowej bielizny. To jedynie okres, kiedy powinnaś zadbać o jej większą funkcjonalność i odpowiednią konstrukcję.

Jaki biustonosz ciążowy kupić? W dobrych butikach znajdziesz propozycje projektowane i szyte zgodnie z obowiązującymi trendami. Połączenie dobrych jakościowo, oddychających materiałów, żywej kolorystyki oraz eleganckiej koronki znajdziesz w propozycjach markowych butików. W takich modelach, jak Entri czy Felisa od Esotiq możesz czuć się kobieco, nie rezygnując ze strony czysto praktycznej.

Bielizna a czas przed porodem: kiedy najlepiej kupić biustonosz do karmienia?

Odnośnie specjalistycznej bielizny najczęściej pojawiają się pytania o to, kiedy kupić stanik do karmienia. Według specjalistek optymalnie jest wybrać bieliznę dla siebie na około miesiąc przed rozwiązaniem. Jeśli model stanika będzie wykonany z elastycznych materiałów i dodatkowo zostanie wyposażony w regulowane ramiączka, będzie nadawał się także na czas już po porodzie. Niektóre kobiety, aby jak najlepiej zadbać o swój komfort w tym czasie, w okresie laktacji decydują się na zmianę swojej bielizny nawet 3-4 razy.

Podsumowanie: wszystko o tym, kiedy kupić stanik do karmienia

Najlepszym czasem, kiedy kupić stanik do karmienia, jest czas około miesiąca przed terminem porodu. To okres, w którym rozmiar piersi nie zwiększa się już tak drastycznie i łatwiej zdecydować Ci o jego rodzaju. Dobrze, aby stanik do karmienia był uszyty z miękkich, oddychających i nieco elastycznych materiałów. Wybrany model powinien też mieć regulowane, szerokie ramiączka. Praktyczne są także odpinane do karmienia miseczki. Jeśli nie chcesz rezygnować w tym czasie z eleganckiego, kobiecego wyglądu, postaw na modele z koronkowymi wstawkami z najlepszych butików z bielizną.

 

 

Karmienie piersią dla początkujących – wszystko, co młoda mama powinna wiedzieć

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *