pozywne koktajle na sniadanie nieplodnirazem

Koktajl zamiast śniadania. Wypróbuj 10 pożywnych i zdrowych przepisów

Nie masz pomysłu na śniadanie? Chcesz szybko zjeść coś pożywnego? Jeśli staracie się o dziecko, musicie zadbać także o prawidłowe i wspomagające płodność odżywianie.  Skorzystaj z tych przepisów!

Płodna i zdrowa dieta to podstawa!

Pary, które starają się o dziecko, czasem nie mają już siły, aby po kontrolach i badaniach w klinice, dbać o aktywność fizyczną, wysypianie, bezstresowe przyjmowanie rzeczywistości i dobre odżywianie. Ilość tego może naprawdę przytłaczać. Jednak życie należy sobie ułatwiać. Dzisiaj skupiliśmy się na jadłospisie, a konkretnie jednym – szybkim i pożywnym posiłku.

Nie musisz spędzać bardzo dużo czasu w kuchni, aby twoja dieta sprzyjała poczęciu. 10 przepisów na koktajle to dowód na to, że możesz jeść zdrowo i nie spędzać całego wolnego czasu w kuchni. To proste – spróbuj z nami!

Koktajle – dobry sposób na szybki posiłek

Koktajle to świetny pomysł na posiłek, bo zmiksowane owoce i warzywa są źródłem wielu potrzebnych podczas starań składników. Dodatkowo – są pożywne, co sprawia, że przez długi czas dają poczucie sytości – pęcznieją w żołądku, zmniejszając apetyt na przypadkową zachciankę. Koktajle tzw. smoothies wypijane z rana to prawdziwa bomba zdrowia, która dostarcza organizmowi potrzebnej energii na cały dzień. Dlatego jeśli nie wiesz, jak pobudzić się rano do nowego dnia, zrób koktajl i działaj!

Jednak pamiętaj, gdy pijesz koktajl, rób to powoli. Trawienie rozpoczyna się już w jamie ustnej, dlatego bardzo ważnym elementem jest połączenie składników ze śliną. 

Warto również podkreślić, że owoce, które będą użyte do koktajlu, musisz porządnie umyć pod bieżącą wodą. Pestycydy są wszędzie, dlatego należy chronić organizm przed tego typu zanieczyszczeniami. 

WAŻNE! W sklepach pojawiają się coraz częściej gotowe mieszanki udające koktajle. Nie wszystkie są niezdrowe, dlatego przed zakupem koniecznie przeczytaj ich skład. Aby mieć 100% pewności, lepiej przygotuj koktajl samodzielnie – to trwa tylko chwilę!

Koktajle idealne na śniadanie – 10 przepisów

>>> czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *