artykuł sponsorowany

Kompletujesz wyprawkę? Nie zapomnij o tych akcesoriach elektronicznych!

Kompletowanie wyprawki dla niemowlęcia zwykle zaczyna się od wózka, fotelika samochodowego, ubranek i niezbędnych kosmetyków. Są jednak pewne akcesoria elektroniczne, które warto mieć przy sobie już w torbie do szpitala. Z tego artykułu dowiesz się, na jakie gadżety warto zwrócić szczególną uwagę i dlaczego mogą się one przydać już od pierwszego dnia życia dziecka!

 

Elektronika to zwykle ostatnia rzecz, o której myślą przyszli rodzice, przygotowujący się do przyjścia na świat ich maleństwa. Często okazuje się jednak, że już pierwsze dni życia dziecka weryfikują oczekiwania i coraz potrzebniejsze stają się różnego rodzaju akcesoria elektroniczne. Jakie? W tym wpisie wyjaśniamy, co warto zabrać ze sobą do szpitala, a co sprawdzi się przy niemowlęciu w domu!

Elektroniczne akcesoria dla dzieci i niemowląt

Postęp nowoczesnych technologii stanowi duże ułatwienie także dla świeżo upieczonych rodziców. Szeroki przekrój praktycznych funkcji sprawia, że elektroniczne akcesoria dla dzieci często są niezbędnikiem na liście wyprawkowej do porodu. Dla mam są to przede wszystkim laktatory, które mogą być przydatne już w pierwszej dobie życia dziecka. W domu niezbędna będzie niania elektroniczna oraz bezdotykowy termometr.

Laktator elektryczny — niezbędnik każdej mamy

Niezależnie od tego, czy przyszła mama planuje karmić piersią, czy też nie, na jej liście wyprawkowej powinien znaleźć się laktator elektryczny Neno. Pierwsze godziny po porodzie, szczególnie przez cesarskie cięcie, mogą nieść ze sobą konieczność pobudzania laktacji. Laktatory marki Neno nadają się do tego idealnie. Pozwolą też odciągnąć mleko i podać je noworodkowi, który ma jeszcze problemy z chwytaniem brodawek, a mamie zapewnią ulgę i ciągłość laktacji.

Jaki laktator najlepiej wybrać? Warto zwrócić uwagę na to, aby był bezprzewodowy. Dzięki temu możliwe będzie odciąganie pokarmu w różnych miejscach i wygodnych pozycjach.  Powinien także być wyposażony w regulację mocy oraz mieć krótki czas ładowania. W celu odciągania większej ilości pokarmu w krótszym czasie, na przykład w przerwach w pracy czy nauce, warto wybrać laktator z dwoma pojemnikami.

Niania elektroniczna — gadżet konieczny w sypialni

Kolejnym niezbędnym gadżetem elektronicznym dla świeżo upieczonych rodziców jest elektroniczna niania. Pod tą nazwą kryje się kamerka z ruchomą głowicą, dzięki której możliwe jest obserwowanie dziecka, kiedy śpi lub spędza czas w łóżeczku. Czasem w zestawie znajduje się dodatkowy odbiornik z wyświetlaczem. Niektóre modele kamerek łączą się przez WiFi z Twoim telefonem.

 Niania elektroniczna to komfort dla rodziców, którzy podczas spędzania czasu w innym pomieszczeniu chcą stale mieć swoją pociechę na oku. Dzięki niani wiesz, kiedy Twoje dziecko się obudzi i zacznie płakać, możesz także obserwować, jak się bawi.

Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę, wybierając nianię elektroniczną? Sprawdź, czy kamerka wyposażona jest w podczerwień, dzięki czemu nawet w ciemności obraz pozostanie wyraźny. Z pewnością dodatkowym ułatwieniem będzie detektor ruchu, który powiadomi rodziców, gdy maluch zacznie się poruszać. Ważna będzie także możliwość mocowania niani (na przykład do łóżeczka dziecięcego), a także możliwość mówienia do dziecka przez kamerkę.

Akcesoria dla dzieci — elektroniczne i nie tylko

Jeśli chodzi o elektroniczne gadżety niezbędne przy niemowlęciu, z pewnością można do nich zaliczyć także termometr bezdotykowy, który pozwoli szybko zmierzyć temperaturę wiercącemu się maluchowi.

Przydatna będzie także lampka nocna w pokoju dziecięcym lub w sypialni. Przy pierwszym katarze konieczny okaże się dobry nebulizator oraz bezprzewodowy aspirator do noska. O komfort maleństwa zadba także podgrzewacz do nawilżanych chusteczek.

Gadżety ułatwiające opiekę nad niemowlęciem

Największym atutem gadżetów opisywanych w tym artykule jest ich funkcjonalność, mająca na celu maksymalne ułatwienie rodzicom pierwszych dni, tygodni i miesięcy opieki nad maleństwem. Korzystanie z opisanych urządzeń pozytywnie wpływa na komfort zarówno dziecka, jak i mamy czy taty.

Elektroniczny laktator to niezbędny element wyprawki do szpitala – dzięki niemu młoda mama może zadbać o tempo laktacji już w pierwszych godzinach po porodzie, a jego obecność pozwoli jej zachować spokój i bez stresu cieszyć się tym pięknym czasem.

Zarówno elektroniczny termometr bezdotykowy, jak i aspirator do nosa czy nebulizator okażą się nieocenioną pomocą przy ząbkowaniu czy pierwszym przeziębieniu. To akcesoria, które każdy rodzic musi mieć w swojej apteczce. Regularne odciąganie kataru i inhalacje pozwolą lepiej oczyścić nosek maleństwa i szybciej wrócić do zdrowia.

Z kolei elektroniczna niania „przypilnuje” śpiącego maleństwa, gdy rodzice chcą odpocząć po trudnym dniu za zamkniętymi drzwiami. Uwzględnij tego typu akcesoria w swojej wyprawce jak najwcześniej, aby móc wybrać je bez pośpiechu i porównać najlepsze oferty jeszcze przed narodzinami maleństwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *