Pokonaj Hashimoto w 90 dni i spełnij marzenie o ciąży. Oto skuteczna terapia

Mając Hashimoto, można zajść w ciążę. Jak pokonać chorobę w 3 miesiące

Hashimoto to najpowszechniejsza przewlekła choroba autoimmunologiczna – zmaga się z nią co trzecia kobieta na świecie. Jest bezpośrednią przyczyną między innymi zapalenia tarczycy. Wielu ekspertów twierdzi, że jest to choroba nieuleczalna, a osoba, która na nią choruję, już zawsze będzie miała z tym problem. Czy na pewno?

Przyczyny Hashimoto nie do końca są znane. Mimo że na przewlekłe limfocytowe zapalenie gruczołu tarczowego choruje co trzecia kobieta na świecie, lekarze nie potrafią powiedzieć na jej temat niczego więcej niż to, że jest to choroba autimmunologiczna. Oznacza to, że organizm produkuje przeciwciała skierowane przeciwko swoim zdrowym komórkom. W przypadku Hashimoto są to przeciwciała anty-TPO-Ab skierowane przeciwko peroksydazie tarczycowej (TPO), która odpowiedzialna jest za przekształcenie jodków w jod.* Zaburza to produkcję hormonów tarczycy, doprowadzając do niedoczynności, która jest bardzo częstą przyczyną niepłodności.


Nieprawidłowo leczona choroba Hashimoto może prowadzić nie tylko do niepłodności, ale również do poronienia, przedwczesnego odklejenia się łożyska, nadciśnienia lub niedokrwistości.


Według statystyk Hashimoto zwiększa zagrożenie poronieniem nawet o 3,5% w stosunku do zdrowych kobiet. Dlatego wykrycie i leczenie tej choroby jest tak ważne jeszcze we wczesnej fazie, aby móc zacząć przyjmować odpowiednie leki.

To nie pogoda, to Hashimoto

Wiele kobiet bardzo długo nie zdaje sobie sprawy z tego, że objawy, jakie daje organizm, powinny skierować je do endokrynologa. Zmęczenie, apatia, stany depresyjne – często przypisywane są stresującemu stylowi życia, pracy czy wręcz pogodzie. A im później zostanie zdiagnozowane Hashimoto, tym trudniej je leczyć. Wczesna i dobra diagnoza oraz właściwy dobór zarówno leków, ale i diety mogą skutecznie skrócić czas leczenia, a w niektórych przypadkach uratować płodność kobiety.

Wielu ekspertów twierdzi, że to choroba nieuleczalna. Czy na pewno?

Hashimoto - jak wyleczyć w 90 dni

Fot. Materiały prasowe/Empik

Farmaceutka Izabella Wentz, autorka książki „Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie”, która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym, przekonuje, że z Hashimoto jest podobnie jak z układem moczowym. Jeśli kobieta nie dba o siebie – bardzo szybko może złapać infekcję, która skutecznie utrudnia normalne funkcjonowanie. Podjęcie odpowiedniego leczenia i zadbanie szczególnie o sferę intymną daje niemal pewność, że infekcja zostanie wyleczona. Nie oznacza to jednak, że nie wróci – i w wielkim stopniu zależy to od samej kobiety, która świadoma tego, że jest podatna na tego typu dolegliwości, już nigdy nie powinna zaniedbać troski o siebie pod tym kątem. W przypadku Hashimoto jest tak samo – przekonuje w swojej książce.

Izabella Wentz: Dzięki diecie, zmianie nawyków i stylu życia oraz odpowiedniej suplementacji można skutecznie doprowadzić do remisji choroby. Ty decydujesz, czy będziesz zdrowa!

Hashimoto - jak wyleczyć w 90 dni

Fot. Materiały prasowe/Empik

Na czym opiera swoją wiedzę i czy ma na to potwierdzenie?

Gdy w 2009 roku zdiagnozowano u niej chorobę Hashimoto, postanowiła zmierzyć się z nią na własnych warunkach. Wykorzystując swoje doświadczenie i medyczną wiedzę mamy lekarki, opracowała kurację, dzięki której może żyć normalnie! Jej kolejna książka to próba pomocy chorym kobietom i uświadomienie im, że mają na chorobę olbrzymi wpływ. Zresztą wiele proponowanych przez nią porad i rozwiązań opartych jest na wieloletniej pracy z pacjentami. Autorka, mimo że jest farmaceutką, nie opiera leczenia tylko i wyłącznie na konwencjonalnych lekach.

Hashimoto - jak pokonać chorobę w 90 dni

Fot. Materiały prasowe/Empik

O ile pierwsza książka Wentz – „Zapalenie tarczycy Hashimoto. Jak znaleźć i wyeliminować źródłową przyczynę choroby” oparta jest na licznych naukowych badaniach i tekstach źródłowych, które pozwalają zrozumieć, czym ta choroba jest oraz jak ją odpowiednio zdiagnozować, o tyle druga – to bardzo praktyczny poradnik, z którego dowiadujemy się, jak i jakie wdrożyć w życie zmiany, które doprowadzą do skutecznego wyleczenia.

Wsparcie, odnowa i równowaga – jak pokonać Hashimoto

Książka ma przejrzysty układ z podziałem na rozdziały będące kolejnymi etapami terapii. Etapy te Wentz podzieliła na Plan Wsparcia Wątroby, Plan Odnowy Nadnerczy i Plan Równowagi Jelitowej. Autorka łączy w nich medycynę klasyczną z niekonwencjonalnymi sposobami leczenia. Daje wskazówki dotyczące zmiany nawyków żywieniowych i trybu życia. Podaje konkretne plany żywieniowe z przepisami, zaleca odpowiednią suplementację, wylicza badania oraz leki, które są najbardziej pomocne w leczeniu Hashimoto. Podpowiada także, jak współpracować z lekarzami, stomatologami i farmaceutami dla uzyskania najlepszych efektów.

Podejście autorki do leczenia i samej choroby oraz liczne sukcesy pacjentów, którzy zrealizowali jej program, dają wielu kobietom nadzieję i wiarę, że uda im się pokonać Hashimoto, a tym samym odblokować wiele funkcji organizmu. Ale także w końcu otworzy się droga do wielu marzeń, w tym o normalnym życiu oraz macierzyństwie.


 

Izabella Wentz, “Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie.”, Wyd. Otwarte. 


PRZECZYTAJ TAKŻE: 

8 niepokojących objawów, które powinny skłonić do sprawdzenia płodności

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *