Małgorzta Rozenek-Majdan: In vitro to metoda medyczna

Małgorzata Rozenek-Majdan: Ja nie promuję in vitro!

„Ja nie promuję in vitro, ja po prostu głośno i odważnie mówię, że dzięki tej metodzie zostałam dwukrotnie mamą. I głośno mówię, że coraz więcej par ma problem z urodzeniem dziecka. Boli mnie brak wiedzy – albo zła wola – polityków, którzy mają wpływ na życie nas wszystkich, a robią wszystko, żeby utrudnić dostęp do tej metody zapłodnienia” – mówi Małgorzata Rozenek-Majdan. Odpowiada także na pytanie o swojego ojca, niegdyś doradcę PiS, i jego stosunek do in vitro i wnuków.

Małgorzata Rozenek-Majdan o in vitro mówiła już wiele razy. Jest jedną z nielicznych, jak nie jedyną  kobietą w polskim show-biznesie, która tak otwarcie i odważnie mówi o metodzie zapłodnienia pozaustrojowego. „Ja nie promuję in vitro, ale głośno i odważnie mówię, że dzięki tej metodzie zostałam dwukrotnie mamą” – powiedziała kilka dni temu w rozmowie z serwisem Kozaczek.pl.

Rozenek-Majdan o in vitro: „Przeraża mnie brak wiedzy i zła wola polityków”

Dla Rozenek-Majdan jest oczywiste, że in vitro to metoda, która może pomóc w spełnieniu marzenia o dziecku wszystkim parom, które nie mogą tego uczynić drogą naturalną. Gwiazda TVN zdaje sobie sprawę i podkreśla to w swoich licznych wypowiedziach, że problem niepłodności nie jest problemem pojedynczych par, a staje się coraz poważniejszym zjawiskiem społecznym, na które nie ma pozytywnej i odpowiedniej reakcji ze strony polityków.

„Najbardziej boli mnie nie brak wiedzy wśród kobiet, bo wbrew pozorom wśród osób, które są tym tematem zainteresowane lub mają kogoś w rodzinie, kto się boryka z niepłodnością, wiedza na ten temat jest duża. Mnie przeraża brak wiedzy lub bardzo dużo złej woli wśród polityków, którzy mają wpływ na życie nas wszystkich, a robią wszystko, by utrudnić dostęp do tej medycznej metody innym osobom” – mówi celebrytka.

In vitro jest za drogie dla wielu par

I dodaje, że trzeba pamiętać o olbrzymich kosztach, jakie musi ponieść para, która chce na własną rękę podjąć leczenie za pomocą in vitro.

In vitro to metoda wciąż bardzo droga i stanowi duże obciążenie finansowe dla większości par. To nie jest fanaberia. I dziwi mnie to, bo jeśli złamiesz nogę, to idziesz do szpitala i liczysz na bezpłatną służbę zdrowia, która jest opłacana z podatków wszystkich obywateli. To by było trochę tak (porównanie do in vitro – przy. red.), jakbyś złamała rękę i ktoś by ci powiedział: ponieważ to jest lewa ręka, to leczenie musisz opłacić sobie sama – mówi Rozenek.

Zdaniem dziennikarki dostęp do metody in vitro powinien być równy i bezpłatny – tak jak wiele innych procedur medycznych.

Małgorzata Rozenek: In vitro nie jest tabu w mojej rodzinie

Na pytanie dziennikarki o stanowisko swojego ojca, Stanisława Kostrzewskiego, który był w przeszłości wiceprezesem Banku Ochrony Środowiska, a także byłym skarbnikiem Prawa i Sprawiedliwości oraz doradcą gospodarczym prezesa PiS – Jarosława Kaczyńskiego, Małgorzata Rozenek odpowiada, że w jej domu temat in vitro nigdy nie był tematem tabu, a ojciec jest najwspanialszym dziadkiem dla jej synów.

„Mój tato jest najszczęśliwszy na świecie, że moje dzieci są na świecie, a temat in vitro nigdy nie był tematem tabu w mojej rodzinie – co zdarza się często u innych” – powiedziała.

Całą rozmowę można obejrzeć TUTAJ

Małgorzta Rozenek-Majdan: In vitro to metoda medyczna

Małgorzata Rozenek-Majdan: In vitro nigdy nie było tabu w mojej rodzinie. Fot.: Screen/Kozaczek.pl

 

Małgorzata Rozenek w innej rozmowie, z „Faktem”, powiedziała również, że planuje wydać książkę na temat in vitro oraz ma w planach program telewizyjny.

Źródło: Kozaczek.pl

 

POLECAMY: Katarzyna Skrzynecka o in vitro: Nie przekraczajmy granic fanatyzmu

Katarzyna Skrzynecka o in vitro: Nie przekraczajmy granic fanatyzmu

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *